Skandal z polskimi flagami. Działacz polonijny oskarża prezydenta o zdradę polskich ideałów

Ogrodzony Pomnik Katyński w Jersey City, PAP/Radek Pietruszka
Ogrodzony Pomnik Katyński w Jersey City, PAP/Radek Pietruszka

Podczas składania wieńców przez prezydenta Andrzeja Dudę pod Katyńskim Pomnikiem doszło do skandalu w postaci izolowania Polonii.

Polonia nie została dopuszczona do tej uroczystości. Teren został ogrodzony i do tej zony nikt nie mógł wejść z polskimi flagami. Pod groźbą aresztu policja wypraszała takie osoby.

Czytaj też: Fulop chce na… ambasadora do Polski. I zapowiada, że nie przeprosi

Decyzję z pewnością wydał burmistrz Fulop, ale znany działacz polonijny Witold Rosowski powiedział, że jest niemożliwością, żeby burmistrz wydał takie polecenie bez porozumienia się z organizatorami uroczystości, czyli polskim konsulatem w Nowym Jorku.

„Mimo, że było 300 osób pod pomnikiem to nie było żadnej polskiej flagi, policja zakazała wnoszenia symboli narodowych pod groźbą aresztu. Niektórym udało się przemycić polską flagę, ale zostali wypychani przez policję. To był jakiś skandal. Państwo sobie wyobrażą: Prezydent RP, a obok flagi Polski. Całe w błocie, bo wtedy przecież padało, a nam kazali je położyć na ziemi. To hańba i poniżenie Polaków” – dodał Rosowski.

Czytaj też: Max Kolonko alarmuje! Rzekomy „deal” konsula z Fulopem to bagnet w plecy Polonii

Rosowski mówi, że „Andrzej Duda zdradził polskie ideały i odwrócił się od Polonii. To musi być uznane za zdradę. Zdradził ideały, z którymi szedł do wyborów”.

Według Rosowskiego Polonia jest wściekła na prezydenta za uległość w sprawie uchwały 447 i nieliczenie się z jej głosem. Krytyk prezydenta uważa, że PiS oraz szczególnie prezydent Duda tracą popularność i poparcie wśród amerykańskiej Polonii.

Rosowski ponadto powiedział, że Duda nic nie robi w sprawie konfiskaty polskich emerytur dokonywanych przez amerykański rząd. Ta sprawa toczy się latami, a prezydent, mimo że dostał w tej sprawie wiele informacji, nie reaguje.

„A. Duda odwrócił się od Polonii jak B. Komorowski!” – stwierdził Rosowski.

Źródło: Nowy Polski Show, Marsz Niepodległości

28 KOMENTARZE

 1. Niech Polonia zajmie się sprawami swojego kraju USA a od Polski proszę się odstosunkować skoro nie płacicie tu podatków.

  • pierdu pierdu –polonusi maja prawa wyborcze w RP, a ty płacisz podatki w RP czy Izraelu?

     • żeby,płacić podatki-trzeba legalnie zarabiać..? To,trudne jest(wiele,uczciwych firm,bankrutuje z tego powodu)! Ale,co to obchodzi ,,lewusa”-on ,,kce sysko darmo+”?

    • W Polsce żyje i nawet głosuje dobry milion ludzi, nie płacących podatków. A wręcz przeciwnie – z podatków są utrzymywani.
     Podatkowe prawo do głosu wg Alusi – rzecz ciekawa do rozpatrzenia.

  • ala wilk< ciekawym czy wasc nasz polska narodowsc czy nie i coz zes zrobil dla Ojczyzny i Narodu ??? bo pyskowac to kazdy potrafi , wiem ze "polonusy" czy polacy na emigracji wiecej moga zrobic niz ci co mieszkaja w Polsce ale tylko patrza jak tu zrobic duza kase , pozatym nic innego nie interesuje ich ! a Polacy na emigracji maja prawo i obowiazek interesowac i zajmowac sie swa Ojczyzna Polska !

   • Jak chcą coś zrobić dla Polski to niech wracają z USA i pracują u Janusza za 1500 zł. Ale oni wolą w USA pracować u Fulopa czy innego masona za 1500 dolarów. Tacy to patrioci.

 2. Jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz. To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym matołom.

  Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
  Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
  A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

  Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
  Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

  A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, matoły, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

  Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • zgadzam się z twoimi poglądami…. ale po co od razu rzucasz na wyborców matołami na prawo i lewo… cala twoja błyskotliwa wypowiedz od razu odpycha, zamiast dawać do myślenia. proponuje opanować nerwy (choć w dzisiejszych czasach to trudne), nawet jeśli to będzie tylko czas potrzebny na napisanie komentarza.

  • Białoruś jest tak bogata pod rządami Łukaszenki że Białorusini jeżdżą do lewackiej UE do pracy.

 3. Azbestowe Dżony nie mają żadnego wpływu ani na wybory w Polsce, ani na władze w swoich grajdołkach.

  • Uzupełnię: WSI=żydzi.
   Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
   Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

 4. Polacy ze smutkiem odkrywaja ze kolejny rzad – pomimo wielkich nadziei z nim zwiazanych – okazal sie tylko wydmuszka ktora nie walczy o dume i podmiotowosc Polski i Polakow a ktory znowu okazal sie wasalem. Tym razem wasalem najwiekszego wroga Polski czyli Chazarow.

  • Jasne. A co miał zrobić? Wysłać polskie lotniskowce do New Jersey i Tel Awiwu?

Comments are closed.