Dyzma wiecznie żywy! Niewiechowicz zna się na prądzie. Ale mistrzem jest Daniels

Fot. energetyka24.pl, FB
Fot. energetyka24.pl, FB

Autorzy portalu Energetyka24.com stworzyli nieistniejącego eksperta, który zaczął robić karierę w swojej dziedzinie. Ale i tak mistrzem ściemy a la Nikodem Dyzma jest Jonny Danniels, który gra „Żyda, przyjaciela Polaków”.

Czy można w ciągu kilku godzin stworzyć energetycznego eksperta, który przez kilka tygodni zbuduje potężną bazę kontaktów i zacznie wpływać na branżową dyskusję? Jak się okazało – można. „Żywym” przykładem tego jest Piotr Niewiechowicz, specjalista ds. rynku ropy i gazu, od początku do końca stworzony w zaciszu redakcji Energetyka24 w ramach dziennikarskiej prowokacji.

Działając tylko za pośrednictwem konta na serwisie Twitter i skrzynki mailowej, nasz ekspert był w stanie zdobyć wrażliwe i niepubliczne informacje dotyczące jednej z najważniejszych inwestycji w historii Polski, opublikować kompletnie niemerytoryczny tekst, otworzyć sobie możliwość przekazania jednemu z liderów opozycji manipulacyjnych materiałów oraz nawiązać kontakty z wieloma przedstawicielami branży energetycznej – piszą autorzy portalu energetyka24.com Piotr Maciążek i Jakub Wiech.

Czytaj także: Niemcy w szoku. Bo kardynał powiedział im prawdę: Homofobia to bzdura i narzędzie totalitaryzmu

Ich nieistniejący ekspert szybko dotarł do wysoko postawionych urzędników od energetyki, którzy nie szczędzili mu ciekawych informacji:

Niewiechowiczowi udało się skontaktować poprzez prywatny kanał komunikacji świadczony w ramach serwisu Twitter z członkiem zespołu pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej Piotra Naimskiego. Warto zaznaczyć, że to człowiek z otoczenia tego polityka napisał pierwszy w prywatnej wiadomości do naszego eksperta. Niewiechowicza raczył wielokrotnie wrażliwymi informacjami o najważniejszym projekcie energetycznym rządu ostatniej dekady – gazociągu Baltic Pipe. Wspomniana rura jest niezwykle istotna ponieważ od jej powstania uzależnia się realną niepodległość energetyczną Polski od Gazpromu.

W trakcie rozmowy z członkiem zespołu ministra Naimskiego, Niewiechowicz został poinformowany już na początku bieżącego roku m.in. o prowadzeniu rozmów z konsorcjum Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Z kontekstu wynikało o czym prowadzone były rozmowy, jednakże, w obawie o dobro tych negocjacji, zdecydowaliśmy się nie upublicznić szczegółów, o których poinformował nas pracownik ministra.

Ekspert bez problemu nawiązał kontakt nie tylko z rządem, ale także opozycją, którą bardzo zainteresowały jego usługi:

W końcowym etapie projektu postanowiliśmy sprawdzić czy nasz wymyślony ekspert może uzyskać wpływ na życie polityczne w kraju. Rozesłaliśmy do kilku polityków kiepskiej jakości tekst charakteryzujący się dużą liczbą nieścisłości. Z racji tego, że zdecydowaliśmy się zakończyć projekt i jak najszybciej opublikować jego wyniki, nie przykładaliśmy zbyt dużej wagi do tej kwestii. Na naszą korespondencję odpowiedział… jeden z liderów opozycji. Podziękował on za przesłane materiały, zaznaczył, że chciałby „wykorzystać ekspercką energetyczną wiedzę pana Piotra Niewiechowicza do merytorycznej współpracy” i zapewnił, że wkrótce możemy liczyć na kontakt od jego asystenta.

Czytaj takżę: Będzie zakaz palenia papierosów w samochodach?! Oczywiście „dla dobra dzieci”

Kontakt faktycznie nastąpił. Po paru dniach otrzymaliśmy… maila od asystenta polityka, który poprosił o szczegółowe opisanie sprawy, którą poruszyliśmy w pierwszej wiadomości.

Na koniec dziennikarze energetyki24.com postanowili ujawnić swoją prowokację. Paru osobom pewnie jest teraz głupio.
Głupio nie jest natomiast współpracownikom i interlokutorom innego Dyzmy czyli niejakiego Jonniego Danielsa, który z kolei gra „Żyda, przyjaciela Polaków”. To emploi umożliwiło mu dostęp do najważniejszych osób w państwie a nawet samego… Ojca Rydzyka. Trzeba przyznać, że to jest dopiero mistrzostwo świata w „dyzmizmie”.

Czytaj także: Skandal! 9 milionów dla antypolskiego POLIN. A wiceminister kultury Jarosław Sellin jest zachwycony działalnością antypolskiego centrum

8 KOMENTARZE

 1. Sami eksperci, jedni najechali drudzy się mianowali i tak „każdy sobie,rzepke skrobie”,aż wyskrobie do cna.”Ekspertowa złota trzcionka”

  • Co Wy mi tu o jakimś Jojne.
   Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel!

   To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

   Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
   Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
   A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

   Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
   Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

   A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

   Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

   • 100 % RACJA!!! ŁUKASZENKA JAKO PREZYDENT DOPROWADZIŁ DO TEGO, ŻE PRZEMYSŁ, GOSPODARKA, BANKI ORAZ ULICE I KAMIENICE TUDZIEŻ ZIEMIA I LASY NALEŻĄ DO JEGO KRAJU A NIE WIECZNIE NIENAŻARTYCH PRZYBŁĘDÓW, ROSZCZENIOWCÓW, ZŁODZIEI I SZUBRAWCÓW! TAKI PREZYDENT NIE KŁAMIE O KIELCACH, JEDWABNEM, MARCU ’68! TAKI PREMIER NIE NAZYWA BRAĆMI OSOBNIKÓW ZOOLOGICZNIE NIENAWIDZĄCYCH JEGO NARÓD I KRAJ ALE STAWIA ICH NA MIEJSCU WŁASCIWYM!

    • Łukaszenko spowodował że obywatele Białorusi jeżdżą do pracy do lewackiej UE. No i czy Łukaszenko jest katolikiem? Jest w ogóle ochrzczony?

 2. A właściwie medialny sabotaż skutkujący uniemożliwieniem naukowego zbadania sprawy: Możliwe, że odpowiedzią na to pytanie jest sylwetka Jonny’ego Danielsa?
  … sierżanta sztabowego i strategicznego doradcy brygady [IDF] Israeli Defence Force / Izraelskich Sił Zbrojnych / wyspecjalizowanej w dziedzinie wojskowej informacji medialnej, w zakres której zapewne whodzi też wojskowa dezinformacja medialna, … w wersji cywilnej potocznie nazywana szarym PR-em.

 3. Ten pejsaty karaluch robi w rządzie PiSdokomuny bardziej za Lebiediewa czy Rokossowskiego?

 4. prywatny kanał komunikacji świadczony w ramach serwisu Twitter

  Czyli żydki z USA też już mają „wrażliwe i niepubliczne informacje” z dostawą do domu. Co za idioci pracują w tych ministerstwach?

Comments are closed.