Olga Tokarczuk: „Polacy to mordercy Żydów”. Czy za to dostała nagrodę Bookera?

Fot. wikipedia
Fot. wikipedia

Fetowana obecnie za nagrodę Bookera pisarka Olga Tokarczuk znana jest głównie z nienawiści do Polski i skrajnego filosemityzmu. Jej książki były przez lata tłumaczone za pieniądze podatnika na obce języki, zwłaszcza na niemiecki, gdzie antypolskie książki zawsze zyskują spore uznanie. W ten sposób lewicowy establiszment wykreował Tokarczuk na czołową polską pisarkę, choć dla Polski ma ona tylko słowa potępienia, nienawiści i pogardy.

Oto dwa typowe cytaty z jej wypowiedzi z roku 2015:

„Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości” – powiedziała TVP Info Tokarczuk.

Następnie podkreśliła, że temat pogromów z okresu II wojny światowej i późniejszego, jako Polacy zamietliśmy pod dywan, a zaczęliśmy sobie wyobrażać, że jesteśmy narodem, który walczy o „wolność waszą i naszą”. Postuluje wręcz napisanie historii Polski od nowa: „Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów„.

Czytaj także: Rabują nas z okazji rocznicy niepodległości? Prezent czy inflacyjna sztuczka

Na antypolonizm Tokarczuk zwrócił wtedy uwagę w jednym ze swoich tekstów Stanisław Michalkiewicz:

Tokarczuk najwyraźniej rychtowana jest na laureatkę literackiego Nobla” o czym świadczy jej powieść „Księgi Jakubowe” o XVIII wiecznym Żydzie Jakubie Franku, który stworzył w Rzeczpospolitej swoja sektę.

Według Michalkiewicza Tokarczuk „wykorzystuje tę awanturniczą historię w charakterze pretekstu do (…) odrażającego wizerunku mniej wartościowego tubylczego narodu polskiego, który nie tylko „kolonizował”, ale w dodatku straszliwie uciskał „mniejszości”, a zwłaszcza – tę najważniejszą. Polacy jako „mordercy Żydów”. W ten sposób pani Olga Tokarczuk znakomicie wpisuje się w „pedagogikę wstydu”, w ramach której już od początku 1990 roku, kiedy to, wraz z „upadkiem komunizmu” pojawiły się widoki na uczynienie z Polski żerowiska dla żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, rozmaici ochotnicy nieubłaganym palcem kłują Polaków w chore z nienawiści oczy. Pani Tokarczuk nie daje się w tej konkurencji nikomu wyprzedzić, no, może z wyjątkiem nieboszczyka Jerzego Kosińskiego, co to przypisał polskim chłopom z Podkarpacia takie wyrafinowanie w seksualnych perwersjach, że aż zadziwił awangardę Manhattanu”.

Jak widać Michalkiewicz znów wykazał się darem jasnowidzenia. Tokarczuk Nobla wprawdzie nie dostała, bo z uwagi na aferę seksualną w tym roku nie będzie on przyznany. W tej sytuacji musi zadowolić się Bookerem.

Za: tvpinfo, michalkiewicz.pl

Czytaj także: Polski sąd: Żyda pali się z nienawiści, księdza dla żartu

34 KOMENTARZE

  • Byle szmata żydowska szczy w szamę Polakom a oni to łykają. Wyjaśnić?

   Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł waszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel!

   To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom.

   Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci „nasi/wasi” przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – NIKT INNY!
   Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bez-spadkowe mienie czy inny Polin.
   A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś.

   Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
   Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.

   A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

   Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.

   • Tyle jest w necie z życiorysu tej bladzieńkiej ale wystarczy – przeczytajcie:

    BYŁAM DZIECKIEM NAUCZYCIELSKIM. To niejasny przywilej. W tamtych czasach nauczyciele, zwłaszcza na prowincji, byli czymś więcej niż uczącymi jakiegoś przedmiotu belframi. Przychodziło się do nich po radę, pożyczyć książki, napisać pismo do urzędu. Kiedyś mama została poproszona, żeby poszła z młodymi rodzicami do urzędu stanu cywilnego jako ekspertka. Owi rodzice chcieli dać córeczce na imię Miriam, a urzędnicy nie chcieli się zgodzić, ponieważ w Polsce – tak im powiedziano – imiona kobiece muszą się kończyć na „a”. Nie wiem, jak mama to zrobiła, ale w długim wywodzie nawiązującym do historii i kultury przekonała urzędników. Dziecko ma na imię Miriam.
    DO 11. ROKU ŻYCIA MIESZKAŁAM NA WSI, w szczególnej szkole. Był to Uniwersytet Ludowy, swego rodzaju eksperyment edukacyjny działający w czasach Polski Ludowej, oparty na ideach skandynawskiego filozofa Grundtviga. Głównym zadaniem takiej szkoły było dostarczenie podstawowego kapitału kulturowego młodzieży ze wsi i prowincji. Uczyło się tu po trosze wszystkiego w bardzo, jak na owe czasy, nowoczesnym duchu. Nauczyciele i uczniowie stanowili coś w rodzaju kolektywu, nie było wyraźnego rozgraniczenia, kto uczy, kto jest uczony. Słuchacze mówili do wykładowców „ciociu”, „wujku”, wszystko robiło się wspólnie. Wspólne posiłki, ale także wspólne kąpiele. Pamiętam, że kobiety kąpały się razem pod otwartymi prysznicami. Też w tym uczestniczyłam jako mała kobieta.

  • Polka – wypowiedź jak na prawdziwą Polkę i patriotkę przystało. Górnolotna. Tacy właśnie jesteśmy, wredni, nacjonalistyczni, nienawistni, a wydaje nam się, że jak w niedzielę pójdziemy do kościoła to jesteśmy świętsi od Papieża. Smutne.

 1. Kto mordował POLAKÓW w katyńu
  https:
  //wolna-polska.pl/wiadomosci/stalin-wybral-zydow-do-mordowania-polakow-w-katyniu-2015-03

 2. Czy „Tokarczuk” to jej pseudonim artystyczny, czy tylko przybrane nazwisko?

 3. gdyby Polacy byli żydobójcami jak chce tokarczuk, to żydówka tokarczuk NIGDY nie miałaby szansy nawet się począć! niestety dla Polski takie tokarczuk nie tylko się poczęły ale nawet narodziły! ba mają wolność tak nieograniczoną, ze bezkarnie plują na Polskę! A polskojęzyczni zaledwie i szkodnicy /po owocach ich poznaliśmy/ poszczególni ministrowie kultury i innego dziedzictwa i Bóg w Trójcy św. Jedyny Sam wie czego tam jeszcze, szerokim strumieniem leją, Polaków pieniądze, na konta tłumaczeń paszkwili tokarczuk i i inne działania antypolskie, polakożercze tokarczukopodobnych szubrawców, zamiast ją i jej podobnych, skutecznie pociągnąc do odpowiedzialności karnej za kłamstwa i szkalowanie Narodu Polskiego!! Tymczasem, zeby takie tokarczuk mogły dalej bezkarnie Polskę bezpodstawnie, haniebnie plugawić, prezydent W Polsce /jest róznica między prezydentem Polski a prezydentem W Polsce/ wywalił Ustawę o IPN do śmieci, o pardon oddał ją do TK……na wieczne leżakowanie!

 4. Jak się nie ma o czym pisać, to się odwraca „kota,ogonem”i pisze się pod tych,co by winni się nie czuli.”

 5. To na jakie stypendium od Sorosa ma pani ochotę? Tak około 3 lata na jakimś uniwersytecie na Wschodnim Wybrzeżu za free? Ale najpierw trzeba trochę pomachać ogonkiem i popluć, prawda?

  • Proszę obejrzyjcie dokumeny Europe the last battle. Okłamano nas co do tej wojny znakomicie a sam Hitler został politykiem wyklętym. Takim, ktorego sie nie dotyka. Sprostaczono nam wszystkim wizję wojny i historii XX wieku.

 6. Typowa przedstawicielka żydokomunistycznego miotu w naszym kraju.

 7. Jak można inaczej powiedzieć świnia i to podła ,żeby nie Polacy to tych ajwaj by nie było.A teraz się za to odwdzięczają ,tylu Polaków przez nich zginęło .Hitler wiedział co robi z tym podłym narodem.A ty pindo powinnaś mieć zakaz przebywania w Polsce.

 8. Nadeszły czasy w których każdy może założyć sobie swoje własne, osobiste, wirtualne, internetowe szambo. Może tam pluć, rzygać, bredzić, szukając sobie podobnych „szmbistów”.
  Ta strona właśnie jest takim szambem – śmierdzącym, obrzydliwym, pełnym tego co jest w każdym
  szambie. Mali ludzie nakręcają się tu w swojej żałosnej „polskości”.
  Tu zapewne nikt, żadnej książki Olgi Tokarczuk nie czytał, a sadząc po wypowiedzieć, to zapewne żadnej książki w ogóle.

  • Tu się czyta co innego niż żydowskie komunistki typu Tokarczuk. Polecam całą fenomenalną twórczość Józefa Mackiewicza. Jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje.
   Ponadto, panowie i panie: Antoni Ferdynand Ossendowski, Janusz Korwin-Mikke, Janusz Szpotański, Leszek Żebrowski, Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, Jacek Kaczmarski, Henryk Pająk, dr Dariusz Ratajczak, dr Jan Przybył, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Feliks Koneczny, Zofia Kossak, bł. Anna Katarzyna Emmerich, Maria Valtorta, św. Faustyna Kowalska, … i im podobni.
   Szczerze ich polecam.

   • W sprawie manipulacji odsyłam do wzorców z których korzysta obecna władza – Der Stürmer i bogata twórczość Leni Riefenstahl. To klasyka manipulacji. Można powiedzieć jej postać kliniczna.
    Świat człowieka zmanipulowanego to świat nieskomplikowany, czarno-biały, prosty, w którym można z łatwością wskazać źródło wszelkich problemów i bez trudu przedstawić receptę na ich rozwiązanie. W III Rzeszy było to wyjątkowo proste – wszystkiemu winni byli Żydzi, więc ich zlikwidowanie z automatu rozwiązywało wszystkie problemy.
    Niestety później okazało się, że winnych jest coraz więcej, a problemy zaczęły się piętrzyć jak nigdy wcześniej. Podobny schemat zastosowali Bolszewicy – tylko wróg był inny – skutek b. podobny.

 9. Tu się czyta co innego niż żydowskie komunistki typu Tokarczuk. Polecam całą fenomenalną twórczość Józefa Mackiewicza. Jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje.
  Ponadto, panowie i panie: Antoni Ferdynand Ossendowski, Janusz Korwin-Mikke, Janusz Szpotański, Leszek Żebrowski, Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, Jacek Kaczmarski, Henryk Pająk, dr Dariusz Ratajczak, dr Jan Przybył, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Feliks Koneczny, Zofia Kossak, bł. Anna Katarzyna Emmerich, Maria Valtorta, św. Faustyna Kowalska, … i im podobni.
  Szczerze ich polecam.

 10. Ciekawe: zapewne większość z Was to katolicy. A katolicy to chrześcijanie. A chrześcijanie uznają starszego brata i stary testament za kanon. A Jezus był Żydem. On to powiedział, zeby kochać bliźniego swego jak siebie samego i „nie sądź a nie będziesz sądzony”. Jak zwykle katolicy-chrześcijanie traktują siebie i cały swiat z przymrużeniem oka i wierzą w tego Jezusa na pokaz: teoria swoją drogą a życie swoją. Nie ma doskonałych ludzi, nie ma lekarstwa na ludzką głupotę. I żadna wiara ani żadna ideologia nie uchroni was od zawiści, głupoty i chamstwa. Albo człowiek ma we krwi dobro i mądrość albo nie. A wy wszyscy plujący zółcią weźcie się do roboty i nauki. Może też zasłużycie na jakąś nagrodę? Co? Sie nie chce? Lepiej opluwać kogoś, kto ciężko pracuje na swój sukces?????

  • Opluwamy lewacką trockistkę która powinna dostać kulke w łeb.Coś w tym złego?

  • A co innego robisz ,jak nie osądzasz ? I tylko katolikow. Jezus był przede wszystkim Bogiem, a żydzi go właśnie osądzili i zamęczyli. „A tacy wierzący i szczerzy” .Jak widać nie różnisz się od swych przodków. Gdzie tu w twoim wpisie widać miłość blizniego?Powołujesz się na słowa Jezusa;” Nie sądz ,a nie będziesz sądzony”-czy dotyczy tylko katolikow, a ty i starsi bracia jesteście ponad to? Tak jak traktują swiat katolicy , a jak żydzi najlepiej mogliby się wypowiedzieć ich sąsiedzi. Tyle,że w Izraelu za słowa prawdy Palestyńczyk dostaje kulkę, a u nas możesz szczekać i pluć na katolikow do woli. Nikt Cię za to nie zabije. Taka jest różnica między nami faryzeuszu. To katolicyzmowi Polaków, tysiące Żydów zawdzięcza ocalenie. Zawdzięcza ,to jednak złe słowo, bo wy( poza wyjątkami) nie wiecie co to wdzięcznośc. Polacy ryzykowali życie swoich rodzin. To jest własnie nauka Jezusa i najwyższy wymiar człowieczeństwa -Kto oddaje życie za swojego brata. Nie osądzaj więc, bo w odwrotną stonę by to nie zadziałało. U was jest najpierw kasa, dopiero człowiek. Nie tylko sąsiedzi poznali się na Żydach , ale cały świat. Rozpalają kolejne konflikty, wykorzystując wpływy i pieniądze w USA . To nie katolicy strzelają do cywilów i dzieci. To wyczytaliście w starym testamencie obłudnicy?

 11. O rany, ilu tu prawdziwych Polaków i katolików, ile życzenia komuś śmierci (!!!!!!!!!)
  Puknijcie się wy wszyscy w te wasze puste łby i wytrzyjcie te kapiące z nienawiści otwory gębowe
  Jak śmiecie nazywać się katolikami?

 12. dla tych wszystkich , którzy tak łatwo i szybko potrafią z Polaków zrobić oprawców i morderców : Pani Olgo Tokarczuk może napisałby Pani książkę z gatunku fantastyka ? Jak Pani wyobraziłaby sobie Polskę po 1939 roku gdyby Niemcy nie zaatakowały naszego kraju , jak wyglądałoby życie w takiej Polsce , jak wyglądałaby koegzystencja Polaków i Żydów w czasie pokoju ? czy Polacy stworzyliby konzentrazionslager dla Żydów ?czy getta byłyby budowane , czy powstałaby policja żydowska ? ……. gwarantuję za taką pozycję literacką co najmniej nominacji do Nobla

 13. Nam Polakom zaczyna brakować Wiary w to , że żydzi uderzą się w pierś przyznając jakimi to są , lub byli cwelami . Jeżeli Nasi Patrioci potrafili oddać życie za Polskę , to zdradą byłby brak kontynuacji , być może nadszedł czas na tworzenie zakonspirowanych „Patriotów” , którzy w identyczny sposób co żydzi m.in w Katyniu rozwiązywaliby problemy . Jedynie Bóg Nas jeszcze przed tym powstrzymuje

Comments are closed.