Śmierć Wietnamki podczas akcji ABW. Kobieta wyskoczyła przez okno w trakcie zatrzymania przez funkcjonariuszy

Akcja ABW. Fot. ABW
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Fot. ABW

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. okoliczności śmierci Wietnamki, która należała do międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej – poinformowała w środę Prokuratura Krajowa. Kobieta wyskoczyła przez okno w trakcie zatrzymania przez ABW.

Nie żyje kobieta, obywatelka Wietnamu, która została dziś rano zatrzymana przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie śledczych z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Czytaj też: Wiemy jaki jest stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Brudziński wskazał, co jest plotką, a co prawdą

Kobieta, mimo udzielenia pomocy, zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Jak przekazała Prokuratura Krajowa, na miejscu zdarzenia zabezpieczane są wszystkie ślady i dowody „w celu dokładnego i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia”.

Zaplanowano też przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłej z udziałem biegłego lekarza. Prokuratorzy sprawdzają też, czy działania funkcjonariuszy ABW były prawidłowe i zgodne z procedurami.

Środowa akcja ABW miała związek ze śledztwem ws. działającej m.in. na terenie Warszawy i Wól ki Kosowskiej międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT.

Grupa działała od lutego 2015 roku do połowy marca 2018 roku. W tym czasie, na skutek jej działalności – wedle szacunków PK – Skarb Państwa został narażony na stratę 164 mln zł.

Wśród zatrzymanych są obywatele Wietnamu i jedna Polka. Zmarła kobieta była członkiem grupy i życiową partnerką kierującego grupą mężczyzny, który także został w środę zatrzymany.

Czytaj też: [WIDEO] Tramwaj jako zbiorowy penis. W odmętach feministycznego szaleństwa. Biednym kobiecinom wszystko kojarzy się z jednym

Nczas.com/ PAP/ Policja.pl