Afera we Francji! Otwarcie wspiera dżihad. Wystąpi w Bataclan, miejscu masakry

Raper Medine i zapowiedź jego koncertu
Raper Medine i zapowiedź jego koncertu/foto: Twitter

Medine, znany we Francji muzułmański raper, wystąpi w teatrze Bataclan, gdzie w listopadzie 2015 r. islamscy terroryści zabili 89 osób. Sprawa koncertu błyskawicznie stała się przedmiotem zaciętych sporów. Rodziny pomordowanych apelują, by występ odbył się w innej lokalizacji. Lewica sprzeciwia się przeniesieniu wydarzenia.

„Jihad” to nazwa jednego z albumów autorstwa Medine. 37-raper pochodzący z mieszanej francusko-algierskiej rodziny to praktykujący muzułmanin blisko związany z Bractwem Muzułmańskim. W swojej twórczości bardzo często porusza kwestię Islamu oraz wiary.

ZOBACZ: Szef niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego atakuje Polskę

Plany jego występu w teatrze Bataclan wzbudziły ogromne kontrowersje. Rodziny ofiar maskary protestują i apelują, by muzułmański artysta wystąpił w innym miejscy. Do sprawy odniosła się również Marine Le Pen: Żaden Francuz nie może zaakceptować faktu, że ten facet będzie rozsiewać swoje bzdury w miejscu rzezi. Polityk zaprotestowała również przeciw promocji islamskiego fundamentalizmu.

Wcale mnie to nie szokuje. To po prostu artysta, który zamierza wystąpić w Bataclan – oświadczyła lewicowa polityk Daniel Obono. Kobieta reprezentuje partię La France Insoumise, która prezentuje idee socjalistyczne oraz proimigracyjne poglądy.

Podobne stanowisko prezentuje wielu francuskich lewicowych polityków oraz ta część społeczeństwa, która opowiada się za „tolerancją” wobec przybyszów.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Co odczytali eksperci od mowy ciała po spotkaniu Donalda Trumpa i Kim Dzong Un? „Powiedzielibyście, że to ojciec i jego mały syn” [VIDEO]

Źródło: voiceofeurope.com/Twitter

Comments are closed.