Pawłowicz do Timmermansa: „Pana pulchne rączki precz od Polski”

Krystyna Pawłowicz i Frans Timmermans
Krystyna Pawłowicz i Frans Timmermans/foto: PAP

18 czerwca przyjadę do Warszawy, by rozmawiać o praworządności w Polsce z premierem Mateuszem Morawieckim – napisał na Twitterze Frans Timmermans. Wizyta wiceszefa Komisji Europejskiej jest spowodowana zbliżająca się reformą Sądu Najwyższego, która za granica jest postrzegana jako ogromne zagrożenie dla niezależności wymiaru sprawiedliwości. Nowa ustawa ma wielu przeciwników nie tylko w Brukseli i szeregach totalnej opozycji, ale również w Niemczech.

Wizytę wiceszefa KE Fransa Timmermansa zaplanowano w Polsce na 18 czerwca. Będzie to okazja do kontynuowania dialogu między Polską i Komisją Europejską w sprawie praworządności.

W środę w Parlamencie Europejskim będzie miała miejsce dyskusja dotycząca stanu praworządności w naszym kraju. Jednym z uczestników spotkania ma być Timmermans, który z ramienia Brukseli zajmuje się polskimi reformami sądownictwa.

ZOBACZ: Donatan wydał oświadczenie w sprawie seksualnego incydentu z Edytą Górniak. Ręce opadają

Komentatorzy twierdzą, że wiceszef KE ma nadzieję, iż w końcu dojdzie do głosowania nad przejściem do kolejnego etapu postępowania z art. 7. Stanowi on, że Rada Unii musi zapoznać się ze stanowiskiem Polski oraz uzyskać zgodę PE wyrażoną większością dwóch trzecich oddanych głosów.

Następnie Rada przy większości czterech piątych głosów może stwierdzić, że istnieje poważne ryzyko naruszenia przez dany kraj unijnych wartości. Jeżeli do tego dojdzie, debata przenosi się na forum Rady Europejskiej. W sytuacji, kiedy zasiadający w Radzie szefowie rządów i państw członkowskich podejmą jednomyślną decyzję, Polskę mogą czekać sankcje.

Zapowiadana wizyta wiceszefa KE już rozzłościła poseł Pawłowicz, która dała upust swoim emocjom na Twitterze. Profesor napisała: Panie TIMMERMANS,skrajnie nienawistnie traktujący Polskę,nie jest pan u nas mile widziany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Afera we Francji! Otwarcie wspiera dżihad. Wystąpi w Bataclan, miejscu masakry

Dodała również: Mam nadzieję,że polskie władze i Polacy przyjmą dziś pana fałszywe gesty adekwatnie, na zasadzie wzajemności. Sorry, powiem wprost: pana pulchne rączki precz od Polski!

Warto również przypomnieć, że niemieccy Zieloni skierowali niedawno do Timmermansa specjalny list, w którym apelowali o jak najszybsze zajęcie się sprawa polskiej reformy. Do planowanych przez polski rząd zmian bardzo krytycznie odniósł się również szef niemieckiego TK, który stwierdził, że w ten sposób dochodzi do utrwalenia populistycznej władzy.

PRZECZYTAJ: Wspaniała wiadomość! Kamil Glik jedzie na mundial

Źródło: PAP/Twitter/polsatnews.pl

22 KOMENTARZE

  • Lewackie dopłaty to nie żadna jałmużna, tylko należy się jak psu buda. Jeśli o tym nie wiesz, to dowiedz się, i nie siej kretyńskiej propagandy.

 1. Ale „mądra”. Te metody, które p.Pawłowicz sprawdziła na targowisku w Pułtusku implantuje żywcem dalej.

 2. Co to jest żeby jeden żydowski dewiant tak pomiatał Polakami?

  Ja rozumem, że było 13 514 872 matołów głosujących za wstąpieniem do UE. Tylko trzeba o tym było myśleć w 2003 podczas referendum, proszę 13 514 872 matołów. No i jeszcze ten błysk geniuszu w A.D. 2009 – Traktat Lizboński panów Kaczyńskich. Aż im pióro pokazało gest Kozakiewicza, ale też nie pomogło, proszę 13 514 872 matołów.
  W sumie wszyscy siedzą w gównie po szyję a więc cicho sza umysłowe niemoty.
  „Unia” mówiła, że „da” tylko nie dosłyszeliście, że „w dupę”. 14 mln matołów dedykuję wierszyk:
  ”Koci, koci, łapci,
  pojedziem do babci,
  ale ani słówka,
  bo babcia Żydówka”

  Chciał naród polski Unii to ją ma. Koniec kropka.
  Referendum w Polsce w 2003 roku – referendum ogólnokrajowe w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej: „Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?”
  TAK 13 514 872 / 77,45%
  NIE 3 935 655 / 22,55%
  Głosy ważne 17 450 527 / 99,28%
  Głosy nieważne 126 187 / 0,72%
  Razem 17 576 714 / 100,00%
  Frekwencja 58,85%
  Frekwencja wymagana 50,00%

 3. „pulcha” to jest pawłowiwcz – ciężki worek świńskiego sadła poruszający się dwóch pieńkowatych nogach.

 4. Bardzo dobrze mu powiedziała !!! Ona jest świetna. A tak w ogóle to wyjdźmy z tej Unii która nic z praworządnością nie ma do czynienia. Ta instytucja jest niszcząca a nie budująca.

Comments are closed.