Isakowicz-Zaleski ‏wzywa do bojkotu prezydenckiego referendum. „Duda stale odmawia udziału w wydarzeniach upamiętniających ofiary ludobójstwa Polaków na Kresach”

Ks. Isakowicz-Zaleski i prezydent Andrzej Duda/ PAP/ wikicommons
Ks. Isakowicz-Zaleski i prezydent Andrzej Duda/ PAP/ wikicommons

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski wzywa, żeby nie brać udziału w referendum konsultacyjnym w sprawie zmian w konstytucji. Projekt  zaproponowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę odrzuca podając za powód niechęć prezydenta do udziału w uroczystościach upamiętniających ukraińskie ludobójstwo na Polakach. 

„Na referendum nie pójdę, gdyż @prezydentpl @AndrzejDuda stale odmawia udziału w wydarzeniach upamiętniających ofiary ludobójstwa Polaków na #Kresy. Na dodatek fraternizuje się z gloryfikatorami @UPA. Zachęcam Kresowian i ich potomków, aby w formie protestu też nie poszli do urn.” – napisał ksiądz na Twitterze.

Czytaj też: Nielegalnie przybył do Izraela. 33-letni Erytreyjczyk niewolił i gwałcił kobietę w jej własnym mieszkaniu

Dodatkowo ksiądz na swoim blogu isakowicz.pl zarzuca Andrzejowi Dudzie, że w tym roku po raz kolejny odmówił swojego patronatu XV Dniom Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Według niego panuje także „głucha cisza” ze strony prezydenta kraju i jego kancelarii na temat ewentualnego udziału głowy państwa w uroczystościach 75-rocznicy wołyńskiego ludobójstwa.

Jadnak zadajmy pytanie jakie ma to być referendum? Otóż mają tam się znaleźć pytania m.in. o uchwalenie nowej konstytucji, zagwarantowanie wprowadzenia nienaruszalności praw nabytych, takich jak 500 Plus oraz zagwarantowanie członkostwa Polski w UE – znalazły się wśród propozycji piętnastu pytań, które mogą zostać zadane w referendum konsultacyjnym ws. zmian w konstytucji.

We wtorek podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha przedstawił propozycję 15 pytań, które mogą znaleźć się w referendum konsultacyjnym ws. zmian w konstytucji. Oto niektóre z nich:

1. „Czy jest pani/pan za uchwaleniem nowej konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – tak lub nie, bądź zmian w obowiązującej konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – tak lub nie?”

2. Czy jest pani/pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych takich jak świadczenia 500 Plus?”

3. Czy jest pani/pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczpospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?”

Czytaj też: Tak ma wyglądać Bóg? Według Amerykańskich naukowców tak! Będziesz w szoku [FOTO]

Nczas.com/ Twitter/ PAP/ isakowicz.p

29 KOMENTARZE

 1. Prezydent Duda nie piętnuje rzezi wołyńskiej, bo mu Amerykanie nie pozwalają. Gdyby mógł, to by pewnie potępił.

 2. Lud już śpiewa:
  „Aaronie Duda Polin
  w Polsce się nie uda.”

  Dajcie mu spokój. Prezydent Duda nie może chodzić odkąd podskoczył 447 razy z radości a musi jeszcze 447 razy klęknąć do końca kadencji.
  Jego liczba to 447.

  • ”Koci, koci, łapci,
   pojedziem do babci,
   ale ani słówka,
   bo babcia Żydówka”

 3. PiS przebije w swoją służalczością wobec USraela nawet uległość folksdojczów z PO wobec Niemiec.
  Wszystko na to wskazuje.

  • PS.
   To się nazywa wstawanie z kolan. Nie wiem, ale wydaje mi się, że lizanie dupy USraelowi byłoby jednak wygodniejsze na kolanach. No ale może Pisuary maja jakąś specjalną technikę lizania.

  • Oj chyba nie przebije. Zobacz co folksdojcze POpaprane wyprawiają w PE. PiS to lizydupy żydowskie, a PO to już wrogowie naszego narodu. Sprzedadzą nas nawet nie dla zaszczytow czy kasy po to byle sprzedać. Sukinsyny POpaprane.

   • Masz rację!
    Płaszczenie się w nadziei (głupiej moim zdaniem), że to pomoże Polsce różni się jednak od gotowości sprzedania polskich interesów za własne korzyści.
    Tak mniej więcej jak postawa Kmicica, który myślał, że służąc Radziwiłłom służy Rzeczpospolitej od zdrady tychże Radziwiłłów.
    Pamiętajmy jednak, że Kmicic zerwał się z radziwiłowskiego łańcucha.
    Czy PiS jest w stanie zerwać się z żydowskiego?

 4. A ja pójdę i napiszę, co myślę o tym człowieku, o jego przynależności partyjnej oraz samej partii jak i o rządzie tych zdewociałych zjebanych socjalistów, sługusów izraelsko-amerykańskich.

  • tez tak zrobię… napisze wielkimi literami Polin i 447, a te jego pytanie to niech se w tyłek wsadzi

 5. Abstrahując od samej osoby pana Prezydenta RP, pytania, jakie zaproponował są z duupy wzięte i do duupy podobne. Gdyby to było referendum organizowane przez samorząd uczniowski w szkole podstawowej, zrozumiałbym, że dzieci się uczą polityki. Ale przez prezydenta? Co to za poziom jest? Poniżej jakiejkolwiek krytyki. Tu nie ma pola do dyskusji. To się en bloc do uwalenia nadaje. I da Bóg, Polacy to całe referendum sprawnie uwalą.

  • Moim zdaniem jest to przemyślane posunięcie.
   Z poziomu Społeczeństwa Obywatelskiego prezydent zniżył się do poziomu elektoratu (klientela szeroko pojętej opieki społecznej).
   Po uzyskaniu woli narodu w takim referendum można wykonać wszelkie polecenia płynące z Izraela.

 6. Ks. Isakowicz-Zaleski ma rację.
  Trzeba tego śmiecia Judę i jego gówniane referendum zbojkotować, tak jak się swego czasu zbojkotowało śmiecia Komorusa z jego gównianym referendum.
  Najpierw bojkot, a następnie wywiezienie na taczce, trybunał stanu, Sztum lub sznur.

 7. Rosjanie wyszli w 93 roku z Polski . Umowa byla taka ze tu nie bedzie zadnych baz junkersow , a co sie dzieje ? pytam sie panie Juda .

 8. Dlaczego nie napisaliście, że ksiądz Isakowicz-Zalewski jest księdzem kościoła ormiańskiego.

  • Jest katolickim ksiedzem obrządku łacińskiego i ormiańskiego. A Armenia to pierwsze państwo chrześcijańskie na świecie… Zaś pierwszego holokaustu dokonali Turcy na Ormianach. Bezkarność tego zbydlęcenia była wskazówką dla Hitlera, przed atakiem i mordami na Polakach.

 9. CZY TEN KLECHA NIE MA CO ROBIC ,NA KOLANA KLECHO KAPUSIU KOMUNY .RECE ZLOZ I MODL SIE O LEKKO SMIERC ZAFAJDANY POPIE ….

 10. Pytanie nr 3: toż to jawny zamach stanu, totalna podległość, zdrada Polski!!!

 11. „Pytanie nr 3: toż to jawny zamach stanu, totalna podległość, zdrada Polski!!!”
  Konkordat funkcjonuje od 28 lipca 1993r. nie zauważyłeś ? Umowa wampiryczna, jednostronna .Drugiej takiej na całej kuli ziemskiej nie ma.

 12. Pan Prezydent jest doktorem prawa ale z konstytutów to chyba miał naciągana tróję? Te pytania to jakaś bzdura. 500 + w pytaniach, pytania nie majace znaczenia z punku widzenia ustroju politycznego. Pytanie o nadrzędność miało by sens gdybyśmy wypowiedzieli traktat lisboński

Comments are closed.