Ziemkiewicz zgasił postkomunistę Millera. G…. prawda, że w PRL było coś dobrego

Rafał Ziemkiewicz, fot. nczas.com, Leszek Miller, fot. PAP/Leszek Szymański
Rafał Ziemkiewicz, fot. nczas.com, Leszek Miller, fot. PAP/Leszek Szymański

Czy PRL przyniósł Polsce coś dobrego? Zdeklarowani postkomuniści typu Leszka Millera, uparcie i wbrew faktom potarzają, że jednak tak. Rafał Ziemkiewicz jednak nie ma dla tych bałwanów litości. Oto jak zgasił byłego sekretarza KC PZPR. I tak się powinno rozmawiać z tymi ludźmi.

Miller zacytował lewackiego pseudonaukowca:

Czytaj także: Lewacki terror! Polska policja aresztowała nauczyciela, bo… klepnął w tyłek w Irlandii

Rafał Ziemkiewicz szybko mu odpowiedział:

Bo taka jest prawda. Jedyne co PRL zrobił, to wychował tow. Szmaciaka i jego progeniturę.

Czytaj taże: VIDEO Mel Gibson: w Hollywood mordują dzieci. Bo wierzą, że mogą przejąć ich młodość

47 KOMENTARZE

 1. Przecież PRL w sumie był ideałem prawiczków
  W PRLu prześladowano gejów (akcja Hiacynt)
  PRL był antysemicki – nie utrzymywano stosunków dyplomatycznych z Izraelem po 1968.
  W PRLu były wojska rosyjskie.
  W PRLu były niskie koszty pracy.
  W PRLu były pilnie strzeżone granice, wizy i paszporty.

  Korwin Miller dwa bratanki.

  • Niuniu, ty nawet nie wiesz na jakim świecie żyjesz, a wypowiadasz się o komunie i PRL.

   W PRL nie było żadnego prześladowania pederastów, a jakieś pojedyncze incydenty o niczym nie świadczą. Obecnie także się one zdarzają, jak chociażby podpalenie tęczy w Warszawie na placu zbawiciela, o czym piali oburzeni wszyscy lewacy w swoich szmatławcach.
   Nikt im za PRL jednak w tyłki nie zaglądał i nie strzelał do nich na ulicy. Nikt nie latał też z gołą fujarą po ulicach w tzw. „paradach równości”, gorsząc dzieci jak obecnie. Najzwyczajniej panowały tam jeszcze jakieś normy moralne.

   Co do wojsk rosyjskich, to teraz są wojska rosyjskie, a wtedy to były radzieckie :]

   W PRL nie było też niskich kosztów pracy, bo większość najzwyczajniej się opierniczała i dostawała kasę za nic. Dodatkowo kradła na potęgę. Przodownicy pracy, i przekraczanie norm o 300% to tylko w kronikach filmowych były :]

   Wizy i paszporty, to także mamy i obecnie. Co do pilnie strzeżonych granic, to Polska nie była wyjątkiem wtedy i na dzisiejsze czasy nie jest, spróbuj wjechać nielegalnie do usa, chin, australii, czy izraela, a zobaczysz co znaczy pilnie strzeżona granica jak ci łeb odstrzelą. Po za tym gdyby nasi obecni „sojusznicy” z tzw. ue mieli tak strzeżone granice jak my za PRL, to nie było by takiego bajzlu jak obecnie w krajach UE z tzw. „uchodźcami”.

   Porównania JKM z millerem, to nawet nie będę komentował.

   Ma Pani dość mocno wypaczony obraz rzeczywistości niestety.

   • Ziemkiewicz za Kominynauczyl się czytać o pisać ale rozumu Parchatej mordzie nikt na sile nie włoży— zwykły potomek mongolow

   • do „gielo” : A kogo to żeś pan (celowo piszę z małej litery pan) uraczył „Panią”. Trollujesz Pan? Czy to zespół redakcyjny „ala wilk” tworzy dyskurs?

 2. CZY TEN KOMUCH MULER PRZESTANIE PIERD …LIC FRAZESY ,TEGO NIE DA SIE SLUCHAC -KTO GO ZAPRASZA DO KOMENTOWANIA -PRZECIE TO GLUPEK I IDIOTA KOMUNISTYCZNA SWINIA GLUPSZY OD PSYCHYCZNEJ MALPY -CO ON SOBIE WYMYSLA HAHAHIIIIHAAA,…..REALISTA

  • Barierą w zapewnieniu Polsce dobrobytu i bezpieczeństwa jest ulokowana na szczytach państwa 6 000 000 spuścizna po żydokomunie. To są beneficjenci i zstępni IW, UB, KBW, SB, MO, ORMO, PZPR, LWP, wywiadu PRL i WSI. PO to szajka dzieci i wnucząt UBowców, milicjantów, LWP, sędziów, prokuratorów, czerwonych nauczycieli z ZNP, PZPRowców i tym podobnego szajsu.
   Dopóki nie wymrze ten sowiecki twór to zawsze będzie maił 15 – 20% tzw. poparcia społecznego.

   Jest tylko jedna przyczyna. Wszystkie te frustracje i problemy to wyłącznie skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. post-sowieckich społeczeństw. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna Kościoła Katolickiego i Mszy Wszechczasów. Jedyna prawdziwa religia to Kościół Rzymsko-Katolicki sprawujący Najświętszą Ofiarę. Nie ma innej prawdziwej wiary i nie będzie. Reszta jest co najwyżej jej cieniem i majaczeniem. To są tylko wierzenia, odszczepieńcy i heretycy.
   Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać. Żydokomuna wyjaławia teren i podsuwa prostym ludzikom w to miejsce kolejne „błyskotliwe” teorie walki z Kościołem jak zasada zrównoważonego rozwoju, teoria ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy oczywiście jest „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).

 3. komunisci sa pracowici tyle ze malo produktywni.sprawozdawczosc,planowanie,kontrola,to sa cechy komunizmu,durnoty ideologiczne jak przekraczanie planu powodujace balagan organizacyjny z ktorego byli jeszcze dumni to typowy przyklad pustoglowia

  • Oczywiście, jeśli przyjąć że podnoszenie szklanki z wódką to ciężka praca, to tak, są pracowici :] Za komuny chlali wszyscy praktycznie, od naczelnego wodza zaczynając, po sprzątaczkę w kuluarach sejmu włącznie :] chlali starzy i młodzi, kobiety i faceci, praktycznie wszyscy.

 4. No nie tylko szmaciaka, bo wychodował jeszcze takiego tow. Leszka W. pseudonim Bolek :] i jemu podobnych, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że był jedyny.

 5. Chętnie podyskutowałbym , nie wiem jednak czy z obecnym Ziemkiewiczem to możliwe ( jeszcze zwyzywa od lewaków/ lemingów czy kogo tam…
  …Ja się nie boję, ja mam raka ..)

  PRL w istocie dał coś dobrego.

  1. przeoranie struktury społecznej: z 80% rolników się zrobiło 60% miastowych i 40% wiejskich ( niekoniecznie żyjących z rolnictwa), awans wielu bezrolnych i małorolnych, see: postać Birkuta z „Człowieka z marmuru”,

  2. cywilizacja związana z posiadaniem skanalizowanego M3 w czystym, oświetlonym światłem słonecznym bloku, przejście ze Świata lampy naftowej, sławojki , wody ze studni do Świata żarówki i bieżącej wody przez 20 000 000 Polaków to zasługa PRL,

  3. PRL dał ewidentny awans społeczny milionom chłopskich dzieci, co pokończyły uniwerki, medycyny; ekonomiki i polibudy,. W II RP zrobienie choćby matury było bez porównania trudniejsze i żadsze.

  (prawda Polska to nie Portugalia: tam Salazar twierdził, że edukacja sprzyja komunie, więc w 1974 było 40% niepiśmiennych….)

  ww nie odbierze żadne stwierdzenie, że to i tak by zrobiono bo tu jest pytanie o osiągnięcia PRL

  PS.
  mam wrażenie, że bijący w PRL w czambuł, odbierający mu najb. ewidentne osiągnięcia, robią podobnie jak propagandyści prlowscy tylko, że znakiem minus. Tamci TEŻ w czasach sanacji widzieli same wady.

  Gdy przecież wiemy, że II RP miała (małe bo małe) jakieś osiągnięcia [m. in.: Bereza, zniszczenie kilkudziesięciu cerkwi, na Lubelszczyżnie w l. 30, niszczenie demokracji, skrytobójcze (honorowe !) zabicie wroga politycznego przez oficerów, spier… lenie z pola walki kilku generałów (np. Dąb – Biernacki ) w1939 … etc.]

  • Porównaj sobie cymbale RFN z NRD w roku 1990.
   Do dzisiaj – przez 30 lat – Niemcy nie mogą się uporać z tą spuścizną.
   Skąd to się tacy jak Ty biorą? Cyba z tych sławojek i lamp naftowych.

   • Cymbałem jesteś ty. Pytanie nie było o porównanie lecz osiągnięcia. System kapitalistyczny niewątpliwie jest bardziej wydajny, motywujący co nie oznacza, że socjalistyczny nie ma osiągnięć, to jedno. Po drugie zaś dużo zależy od stopnia rozwoju, stanu. W zniszczonej zapóźnionej, powojennej, niewykształconej Polsce na owy czas było to rozwiązanie najlepsze. W Polsce wykształconej….nie ma sensu. Podobnie wdrażanie rozwiązań wolnorynkowych np. w okresie feudalizmu, to byłaby paranoja, ludzie nie wiedzieliby o co chodzi.

  • patrząc na twoją ortografię i gramatykę skończenie tych szkół niewiele ci dało

  • Masz rację Feelek, a błędami ortograficznymi się nie przejmuj, ponieważ każdy może je zrobić pisząc szybko w Internecie. Do Twojej wyliczanki o II Rzeczpospolitej, którą tak się obecnie rząd podnieca, dodam jeszcze zajęcie Śląska Cieszyńskiego. Prawdziwe „za naszą i waszą wolność”…

  • No bo przecież tam gdzie nie było komunizmu ludzie do dziś siedzą przy świeczce np. w Grecji czy Włoszech.

  • Ty śmierdząca szmato. Zamknij członkiem męskim swoją śmierdzącą paszczę.

   • wielu mikkolubów to lubi. zwlaszcza jeżeli jest to członek 8-letniego chłopca. Wszak „z tą pedofilią mocno się przesadza” i „pedofilia nie jest szkodliwa społecznie”.

 6. Tak, było wiele dobrego w PRL. Na przykład akcja alfabetyzacyjna czyli uczenie czytania i pisania. Gdyby nie to to Pan Ziemkiewicz nadal by orał u plebana, ale Pan Ziemkiewicz woli się podniecać II Rzeczpospolitą i stroić się w piórka osoby niezłomnej. Kolejny medialny pajac, który by mógł wiele dobrego zrobić, gdyby nie pajacował a zajął się walką z prawdziwą patologią czyli z korporacjami, które okradają Polskę transferując miliardy złotych, z pseudoimigrantami itd.

 7. Gdyby nie socjalizm to polowa waszych przodkow z biedy nie miala by butow i polowa byla niepismienna !
  Tacy to milionerzy byli przed wojna w PL.
  Jak 1 chodzil w butach to 2 zostawal w domu i czekal az ten przyjdzie i da mu buty ,zeby mogl w nich wyjsc.
  W wielu miastach nie bylo nawet drog i asfaltu, biezacej wody i lazienek oraz wc w domach.
  Tzw. porzadni Niemcy lapali sie za glowe,ze na tak biedny kraj kazano im napadac.
  Moja babcia corka zubozalego szlachcica byla za socjalizmem.

  • Gdyby nie socjalizm, to w ogóle nie byłoby głodu. Cały głód w historii świata był spowodowany socjalizmem.
   Przed wojną Polska była o wiele bogatsza, niż Niemcy.
   Mój dziadek był zwykłym garbarzem, a przed wojną nic mu nie brakowało.

  • Bel ty dzwonisz, ale nie w jakim kościele. Gdy w Warszawie pewien Anglik Lindley, z powodu „kaprysu” carskiego generała Sokratesa Starynkiewicza uruchomił wodociągi i kanalizację, wtedy w Paryżu jeszcze wiele lat później po ulicach brodzono w gównach. Tak że wiele aspektów normalności i nowoczesności jest względnym. A ty dzwońcu nawet internetu nie umiesz spożytkować dla dokształcenia się.

   • Bel ty dzwonisz, ale nie wiesz w jakim kościele. Gdy w Warszawie pewien Anglik Lindley, z powodu „kaprysu” carskiego generała Sokratesa Starynkiewicza uruchomił wodociągi i kanalizację, wtedy w Paryżu jeszcze wiele lat później po ulicach brodzono w gównach. Tak że wiele aspektów normalności i nowoczesności jest względnym. A ty dzwońcu nawet internetu nie umiesz spożytkować dla dokształcenia się.

    • „Bell” ty dzwonisz, ale nie wiesz w jakim kościele. Gdy w Warszawie pewien Anglik Lindley, z powodu „kaprysu” carskiego generała Sokratesa Starynkiewicza uruchomił wodociągi i kanalizację, wtedy w Paryżu jeszcze wiele lat później po ulicach brodzono w gównach. Tak że wiele aspektów normalności i nowoczesności jest względnym. A ty dzwońcu nawet internetu nie umiesz spożytkować dla dokształcenia się.

   • Wspaniale, że w końcu ktoś zauważył ile dobrego przynieśli Rosjanie Polsce. Gdyby nie ten zły zabór rosyjski to nadal byśmy nie mieli filtrów Lindleya.

 8. Baran Ziemkiewicz, zadnej okazji nie przepusci by dolozyc sanacji.
  Kiedys wozil sie na Lysiaku, a teraz szuka ratunku w szokowaniu rynsztokowym jezykiem.
  Straszny typ. Pycha tego indywiduum jest odrazajaca.

 9. Wszyscy dyskutanci powinni spojrzeć na swoje pochodzenie razem z R Ziemkiewiczem.
  Niekoniecznie winą Millera jest to ze był komunistą i to tylko jego wina że w Polsce był komunizm, choć wydaje mi się że był to rodzaj socjalizmu. To w Jałcie sprzedali Nas . I potem sowieci ludzie ciemni którzy zdobyli władzę trzymali nas krótko.
  I ty i ty spytaj rodziców czy nie byli w PZPR . A potem pisz co chcesz ale zapytaj! Jak skończył szkołę ?Jak dostał się na studia ? Jak zamieszkał w mieście zapytaj!

Comments are closed.