Izrael demaskuje palestyńską propagandę. Hamas zapłacił rodzinie, by kłamała na temat śmierci dziecka

Layla al-Ghandour, palestyńska dziewczynka, miała zginąć w wyniku ostrzału Izraela. Okazało się, że Hamas zapłacił jej rodzinie, by kłamał na temat okoliczności śmierci dziecka.

Sprawa wyszła na jaw, gdy izraelskie służby pochwyciły 20-letniego Mahmuda Omara, który próbował nielegalnie przedostać się do Izraela ze Strefy Gazy. Palestyńczyk był podejrzany o działalność terrorystyczną i przynależność do terrorystycznej organizacji Brygady Męczenników Al-Akcza, która obiecała pomoc finansową jego rodzinie.

Do aktu oskarżenia przedłożonego w sądzie w Beer Szewie dołączono jego zeznania. Wynika z nich, że Hamas opłacał jego ciotkę, a martwa 8-miesięczna dziewczynka Layla była jego kuzynką. Dziecko zmarło na wrodzoną wadę serca, podobnie jak rok wcześniej jej straszy braciszek.

Zobacz też: Nie Żydzi, ani nie muzułmanie, tylko chrześcijanie są najbardziej prześladowani. I to w Europie

Hamas zapłacił ciotce terrorysty 8 tys. szekli – ok 2,2 tysiąca dolarów, by ta rozpowiadała, że jej córeczka zmarła z powodu gazu, którego używał Izrael by rozproszyć Palestyńczyków szturmujących granicę państwa ze Strefą Gazy.

Śmierć dziewczynki wywołała kolejną falę antyizraelskich protestów i potępienie na całym świecie. dziecko miało być jedną ze 120 ofiar, które w maju poniosły śmierć w wyniku zamieszek na granicy Strefy Gazy i Izraela. Doniesienia izraelskich mediów potwierdził amerykański New York Times, któremu rodzina Ghandour potwierdziła, iż dziecko zmarło z powodu ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Wada ta popularnie zwana jest dziurą w sercu.

Zobacz też: W Izraelu nie zginęli zwykli Palestyńczycy. Hamas potwierdza – to byli nasi członkowie

16 KOMENTARZE

 1. Hamas musi płacić z takie zeznania, tak jakby żydowscy zbrodniarze mało dzieci zamordowali?

  • Najwyraźniej Izraelscy żołnierze tak naprawdę nie mordują dzieci.

   • jasne, tylko strzelają do sanitariuszek jak w 47 u nas. Jakby cie też żydki wzięły w obroty to byś zeznał że zjadłeś własnego syna.

 2. Takie rzeczy mogą dziwić tylko debili z polskojęzycznej pseudoprawicy, która łyka jak pelikan nie tylko takie brednie arabskich terrorystów, byle tylko były antysemickie

  • Buhahaha „antysemickie”, bo Palestyńczycy to Aryjczycy…

  • A potrafisz zająć bardziej wyważone stanowisko. Tzn neutralne. Bo w tym konflikcie obydwie strony zagrywają nieczysto. Jednak przewaga nowoczesnej siły woskowej i potęgi dobrze zorganizowanego państwa wiadomo kogo stawia po której stronie tego konfliktu w kategoriach moralnych.

 3. Żydzi złapali araba , zabawili się z nim po swojemu jak CIA w Kiejkutach i przyznał się do wszystkiego co chcieli . Fakty są proste terroryści palestyńscy zakatowali drogi wkoło Izraela więc wojsko zaprowadziły porządek . Zginęło aż 0 żydów a aż 0 żydów zostało rannych. A u Palestyńczyków tylko 120 zabitych i jakieś tam parę tysięcy rannych. A po treści tego durnego artykułu wnioskuję że chyba Soros zaczął sponsorować ten portal

 4. Artykuł – przykro to powiedzieć – nawet nie głupi, ale głupawy.
  Jak napisał @Stop: „Hamas musi płacić z takie zeznania, tak jakby żydowscy zbrodniarze mało dzieci zamordowali?”
  Szanowna Redakcjo? Do analizy sytuacji w Palestynie polecam używać rozumu i logiki.
  Opieranie się wyłącznie na zeznaniach w izraelskim sądzie prowadzi do kompromitacji.
  A tak w ogóle: kto w dzisiejszych czasach szuka prawdy w sądzie?

 5. Izrael wypowiedział Polsce wojnę , której celem jest eksterminacja Polaków . Likwidacja polskiego państwa bedzie oznaczała np brak środków utrzymania dla milionów starych Polaków. Kolportowanie w jakiejkolwiek formie żydowskiej propagandy jest zdradą .

 6. Dziwne, że po tym przesłuchaniu nie zeznał, że te 120 zmarło na wrodzoną wadę serca.

Comments are closed.