Francuski cham w Watykanie. Macron pomylił papieża z pasiapsiółką żony?

Francuski prezydent Macron całuje papieża Franciszka. Fot PAP/EPA
Francuski prezydent Macron całuje papieża Franciszka. Fot PAP/EPA

Do niebywałego skandalu dyplomatycznego doszło w Watykanie podczas wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona u papieża Franciszka. Macron podczas powitania poklepał papieża po twarzy, a na koniec wizyty pocałował go w oba policzki.

Czytaj także: Wielka wojna wśród feministek! Jeden z ich portali odpowiada Środzie i ujawnia jak na Kongresie kobiet lżono i upokarzano…kobiety

Macron, który sam niedawno strofował na ulicy młodego chłopaka, że zwraca się do głowy państwa zbyt bezpośrednio, chciał najprawdopodobniej w ten sposób zademonstrować tradycyjny francuski rządowy antyklerykalizm. Kościół katolicki jest we Francji rugowany z życia politycznego, podczas gdy ogromny wpływ na władzę mają otoczone tajemnicą organizacje parareligijnie typu masońskiego.

To była pierwsza wizyta urzędującego od ponad roku prezydenta Francji w Watykanie. W jej trakcie spotkał się on również z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

Po tych rozmowach watykańskie biuro prasowe w wydanej nocie poinformowało, że „podkreślono dobre stosunki bilateralne między Stolicą Apostolską a Francją” oraz „zaangażowanie Kościoła i wkład religii w promocję dobra wspólnego kraju”.

Jako tematy rozmów wymienione zostały w komunikacie „ochrona środowiska, migracje i wielostronne zaangażowanie na rzecz zapobiegania konfliktom oraz ich rozwiązywania, szczególnie w odniesieniu do rozbrojenia”.

„Rozmowa umożliwiła również wymianę ocen niektórych sytuacji konfliktowych, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nie zabrakło także wspólnej refleksji nad perspektywami projektu europejskiego” – głosi nota Watykanu.

Papież otrzymał od prezydenta Francji ozdobnie oprawione historyczne wydanie książki francuskiego pisarza katolickiego Georges’a Bernanosa „Pamiętniki wiejskiego proboszcza” w języku włoskim. „Czytałem wiele razy, dobrze mi to zrobiło” – wyznał zadowolony z prezentu Franciszek.

Papież wręczył zaś Macronowi pamiątkowy medal przedstawiający świętego Marcina, który oddaje swój płaszcz ubogiemu. Franciszek wyjaśnił przywódcy Francji znaczenie tego wizerunku mówiąc: „Podkreśla on powołanie rządzących do pomocy ubogim”. „Wszyscy jesteśmy ubodzy” – dodał. Nie skomentował też pieszczot i poufałości Macrona, choć widać było wyraźnie, że nie jest z nich specjalnie zadowolony. (PAP)

Czytaj także: PILNE! Prezes GetBack chciał uzyskać azyl w Izraelu. Ale nie dostał go

36 KOMENTARZE

 1. jak to sie dzieje,ze takie bydle dziaąłjace na niekorzysc swojego kraju,nienawidzący Polski .jedzie do papieża.Po co? najgorsi to ci swietojebliwi

  • Jechać to sobie może. Papież jeszcze musi go przyjąć. Po tej wizycie, chyba drugi raz już nie, aczkolwiek, może w Watykanie pamięć niewoli awiniońskiej i czasów napoleońskich ciągle żywa i rządzących Francją jednak się boją?

   • Jeden lepszy od drugiego.
    To „dzień dobry” w oknie biblioteki, po wyborze na papieża, to mnie wbiło w łóżko na którym siedziałem. Dobrze, że siedziałem bobym się przewrócił. Słowo. Już wtedy w lot pojąłem, że jest z nim coś nie tak. Żaden papież w ciągu 2000 lat o czymś takim nawet nie pomyślał. Mówimy na przywitanie Laudetur Iesus Christus, bo Chrystus jest naszym Zbawicielem i naszą Dumą. Dlatego tak mówimy.
    A tak na marginesie to powiem, że dobry obyczaj jest w zaniku. Kiedyś mówiło się na powitanie „niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” czy „szczęść Boże” a teraz papież mówi po wyborze „dzień dobry” zaś młodzież mówi „siemka”. Żeby pozdrowić po ludzku szanujmy dobry obyczaj i nie pozdrawiajmy się jakimś tam francuskim „dzień dobry”. Dobry to może być np. śrubokręt jak wytrzymuje dłużej niż rok intensywnej pracy. Obyczaj zanika wraz z samodzielnym myśleniem.

  • On nie jest taki, jak piszesz! Jest konsekwentnym ateistą, a do Watykanu udał się w celach dyplomatycznych.
   Przy okazji- kolejny raz zadziwia i oburza mnie wulgarne słownictwo, szczególnie kobiet.

   • racja . w necie ; macron bankier rothschildów uczestik grupy bilderberg . grupa bilderberg i budowa globalnego imperium . grupa bilderberg . po tusk olechowski grupa bilderberg . daniel estulin portraits of bilderberg members . iluminati konspiracja a nie teoria . lista banków pod kontrolą rothschildów . świat pod kontrolą domu rothschildów . dyktat rothschildów . polska racja stanu polski rząd a rothschild . d . icke globalne przebudzenie ludzkości .

  • Bardzo słuszna uwaga. Może Ojciec Święty, po tym zdarzeniu, zweryfikuje swoją opinię o papieskim sztafażu, z którego tak dumnie zrezygnował. Prezydent Francji chyba Citroenem C2 do Niego nie zajechał?

 2. Masakra….tak się dać zbłaźnić zwykłemu niedojrzałemu przedstawicielowi upadłego kraju….przecież on poniżył papieża !!!!! Co za draństwo się dzieje….Franciszek nie nadaje się na papieża Kościoła Katolickiego. Głowa Kościoła musi umieć trzymać poziom !!!! A tu taki chłystek go poklepuje jak kumpla z podwórka !!!! Ale jeszcze jaki ????? W głowie się nie mieści….Skandal !!!!

 3. W jednym tylko Luwrze jest więcej zabytków i dóbr kultury niż w całej tzw. polsce.

   • jeżeli wliczyć w to te wszystkie przydrożne, najczęściej dość kiczowate figurki, przed którymi ludność tubylcza modli się do Żydówki Miriam, to pewnie masz rację.

  • w tym twoim luwrze to sa kradzione zabytki, ktore powinny wrocic do prawowitych wlascicieli. To co mieli swoje jako zabytki to bolszewiccy debile francuscy sami zniszczyli pod koniec 18 wieku, a teraz kazdego roku swietuja swoj debilizm.

  • Nawet jeśli jest więcej, to co? Francuzi i tak nie wiedzą już, jakie te zabytki mają znaczenie, bo ich cywilizacja już nie istnieje. To jest tak, jakby Wałęsa kupił sobie bibliotekę arcydzieł literatury, nie wiadomo po co, nie będzie ich czytał, nie doceni, ani nawet by nie zrozumiał. To do Francji pasuje „Miałaś chamko…”

  • Ukradzione przez Napoleona i innych zbrodniarzy. Ile bezcennych dzieł żabojady wywiozły z kolonii?

   • no sam widzisz. oni mogli ukraść, bo byli silni, a wy słabi. oni mieli Napoleona, a wy wtedy nawet nie mieliście się własnego państwa, bo jej przepiliście, a swoich własnych ludzi doprowadziliście do takiej nędzy, że nawet w Rosji żyło się lepiej.

 4. Akurat ten papiez jest do tanca i rózanca wiec kurwinisci jak zwykle szukaja dziury w calym, zapominajac ze obecna glowa kosciola to ich wrog. Gdyby Macron nie polecial do Watykanu komentarze byly podobne. Tak samo rzecz ma sie z balwochwalczym ekshibicjonizmem – krzyz w kazdym sraczu a zalozy go ktos kto im nie pasi i dopiero bedzie wrzask.

  • Kolejny nauczyciel dobrych manier.
   Guzik wiesz o Krzyżu. Nie mądruj się.

 5. Bravo!!!Okazuje sie,ze chamow wiecej niz jeden Macron.Na tym forum pokazaliscie swoje twarze i charakterki.Wstyd.
  A Paiez Franciszek ma wiecej kultury i oleju w glowie niz niejeden z was.

 6. Miał na kolana paść i po rękach całować ! Żenada i chamstwo to to co piszecie…

Comments are closed.