Korwin-Mikke o nowelizacji ustawy o IPN. „Patryk Jaki wymyślił głupią ustawę. Morawiecki bezczelnie kłamał”

Janusz Korwin Mikke/ Facebook
Janusz Korwin-Mikke. / fot. Facebook

Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu na Facebooku wypowiedział się na temat nowelizacji ustawy o IPN. „Ustawa była martwa, nikogo na jej podstawie nie dałoby się skazać, więc bez obawy można było nie ulec naciskom i jej nie odwoływać!” – twierdzi.

Przypomnijmy, że w środę, w ekspresowym tempie (9h), parlament zmienił treść przyjętej na początku roku ustawy o IPN, usuwając z niej przepisy mówiące o karze więzienia dla osób przypisujących narodowi polskiemu odpowiedzialność za zbrodnie popełniane przez nazistów w trakcie wojny.

Ustawa o IPN wywołała ogromne protesty w Izraelu i USA. Polska była atakowana i szkalowana w międzynarodowych mediach i strofowana przez żydowską i amerykańską dyplomacje.

O tej sprawie na swoim profilu na Facebook wypowiedział się lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke. Podkreśla on, że „Patryk Jaki wymyślił głupią ustawę”.

Czytaj też: Nie chodziło o żadną ustawę o IPN – chodzi pieniądze! Witold Gadowski o utracie suwerenności przez Polskę [VIDEO]

„Skutek tej głupoty był jednak – tu zgadzam się z p. Premierem – dobry, bo wszczęła się dyskusja o ‚polskich obozach’, która sprawę wyjaśniła” – zaznacza lider Wolności.

Polityk zaznacza, że nie ma – w odróżnieniu od Pawła Kukiza – pretensji do PiS o formę, w jakiej ustawa została zmieniona.

„Mają (tfu!) Większość, to w d***kracji mają prawo robić, co chcą” – podkreśla.

„A także o to, że JE Mateusz Morawiecki bezczelnie kłamał mówiąc, że „nie odwołaliśmy jej pod naciskiem”. Przecież sam się parę tygodni temu na ten nacisk skarżył.”

„P.Patryk Jaki wymyślił ustawę tak głupią, że tylko 10 posłów w d***kracji odważyło się przeciwko niej głosować. Skutek tej głupoty był jednak – tu zgadzam się z p.Premierem – dobry, bo wszczęła się dyskusja o „polskich obozach”, która sprawę wyjaśniła.”

„Ustawa była martwa, nikogo na jej podstawie nie dałoby się skazać, więc bez obawy można było nie ulec naciskom i jej nie odwoływać!” – pisze lider partii „Wolność”.

Przeczytaj też: Jak wygrać mecz o honor i stracić honor? Adam Nawałka kompromituje się w trakcie i po meczu [VIDEO]

9 KOMENTARZE

 1. Ponad 30 lat czytałem Janusza Korwin-Mikke. Od 1987 w Ładzie Macieja Łętowskiego.
  Dzisiaj z żalem stwierdzam, że pierdoli głupoty. Podobnie jak w sprawie zamachu smoleńskiego.
  Jest mi bardzo przykro z tego powodu, bo bardzo go lubię.

 2. Pan Korwin, a miałam go za twardziela politycznego przeszło 30 lat w branży i też ta wypowiedź jakaś chorągiewkowa.
  „Gdy partia oportunistów próbuje nas przekonywać,że rezygnacja z zapisów ustawy o IPN,to”kompromis”-nikt nie zada pytania:a z czego,w ramach tego”kompromisu”zrezygnowali Żydzi?
  W ten sposób,kłamstwo podniesione do rangi”racji politycznej”,staje się formą semantycznego terroryzmu.”

  Wypowiedź Korwina wpisuje się w narracje nieudaczników. Czasem myślę o co on tak walczy i dla kogo?

 3. Głupota utopijnej socjalistycznej teorii wyssanej z palca polega na niewinnym początku i tragicznym końcu z mnóstwem ofiar zamordowanych w socjalistycznych obozach koncentracyjnych.

 4. PiS owska ustawka i pokazywanie pseudo twardości
  jak Izrael z USA napadną na Iran to też będą tacy ulegli

Comments are closed.