Korwin-Mikke o nowelizacji ustawy o IPN. „Patryk Jaki wymyślił głupią ustawę. Morawiecki bezczelnie kłamał”

Janusz Korwin Mikke/ Facebook
Janusz Korwin-Mikke. / fot. Facebook
REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu na Facebooku wypowiedział się na temat nowelizacji ustawy o IPN. „Ustawa była martwa, nikogo na jej podstawie nie dałoby się skazać, więc bez obawy można było nie ulec naciskom i jej nie odwoływać!” – twierdzi.

Przypomnijmy, że w środę, w ekspresowym tempie (9h), parlament zmienił treść przyjętej na początku roku ustawy o IPN, usuwając z niej przepisy mówiące o karze więzienia dla osób przypisujących narodowi polskiemu odpowiedzialność za zbrodnie popełniane przez nazistów w trakcie wojny.

REKLAMA

Ustawa o IPN wywołała ogromne protesty w Izraelu i USA. Polska była atakowana i szkalowana w międzynarodowych mediach i strofowana przez żydowską i amerykańską dyplomacje.

O tej sprawie na swoim profilu na Facebook wypowiedział się lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke. Podkreśla on, że „Patryk Jaki wymyślił głupią ustawę”.

Czytaj też: Nie chodziło o żadną ustawę o IPN – chodzi pieniądze! Witold Gadowski o utracie suwerenności przez Polskę [VIDEO]

„Skutek tej głupoty był jednak – tu zgadzam się z p. Premierem – dobry, bo wszczęła się dyskusja o 'polskich obozach’, która sprawę wyjaśniła” – zaznacza lider Wolności.

Polityk zaznacza, że nie ma – w odróżnieniu od Pawła Kukiza – pretensji do PiS o formę, w jakiej ustawa została zmieniona.

„Mają (tfu!) Większość, to w d***kracji mają prawo robić, co chcą” – podkreśla.

„A także o to, że JE Mateusz Morawiecki bezczelnie kłamał mówiąc, że „nie odwołaliśmy jej pod naciskiem”. Przecież sam się parę tygodni temu na ten nacisk skarżył.”

„P.Patryk Jaki wymyślił ustawę tak głupią, że tylko 10 posłów w d***kracji odważyło się przeciwko niej głosować. Skutek tej głupoty był jednak – tu zgadzam się z p.Premierem – dobry, bo wszczęła się dyskusja o „polskich obozach”, która sprawę wyjaśniła.”

„Ustawa była martwa, nikogo na jej podstawie nie dałoby się skazać, więc bez obawy można było nie ulec naciskom i jej nie odwoływać!” – pisze lider partii „Wolność”.

Przeczytaj też: Jak wygrać mecz o honor i stracić honor? Adam Nawałka kompromituje się w trakcie i po meczu [VIDEO]

REKLAMA