Przerażające zeznania terrorysty. ISIS chciało zaatakować elektrownię atomową we Francji i wysłać do Europy dzieci-kamikadze. [FOTO]

Jonathan Geffroy, schwytany w Syrii terrorysta ISIS
Jonathan Geffroy, schwytany w Syrii terrorysta ISIS

Dziennik L’express opublikował zapis z zeznań francuskiego terrorysty walczącego w ISIS. Zgodnie z nimi celem ataku terrorystów w 2016 roku nie miało być lotnisko w Brukseli, ale jedna z francuskich elektrowni atomowych.

Jonathan Geffroy spędził 2 lala walcząc w szeregach islamistów. Na początku 2017 został schwytany przez Armię Wyzwolenia Syrii. Został przekazany władzom francuskim i od tego czasu z nimi współpracuje.

Geffroy w czasie pobytu w Syrii i Iraku działał razem z komórką „Braci Clain” która odpowiadała za propagandę ISIS i przyznała się do odpowiedzialności za terrorystyczne ataki w Paryżu.

Jean-Michel Clain, który nazywał siebie “Abu Othman” odgrywał bardzo ważną rolę w ISIS. Odpowiadał za komunikację i przekazywanie informacji w ISIS i pozostawał w kontakcie z Ajna, jednym z najwyższych autorytetów w tej terrorystycznej organizacji – zeznawał Geffroy.Rodzina Clain znała wszystkie tajemnice. Znali naukowców, media, członków różnych rządów.

Sam Geffroy był jednym z nielicznych, którzy mieli dostęp do Jeana-Michela Claina.

Dalej francuski terrorysta opowiada o tym czego dowiedział się od Claina. Jak zeznaje atak terrorystyczny w Brukseli nie był planowany. Został wywołany aresztowaniem terrorysty Salaha Abdeslama, który odpowiadał za zamach w Paryżu na teatr Bataclan i zaplanował go.

Othman mówił mi, iż by uniknąć aresztowania całej komórki, szybko doprowadzono do ataku na lotnisko Zaventem w Brukseli. Pierwotnym celem miała być jednak jedna z francuskich elektrowni atomowych. Planowali wypakować samochód materiałami wybuchowymi, wjechać na jej teren i wysadzić – zeznaje Geffroy.

Zobacz też: Irak nie patyczkuje się z terrorystami. Wykonano wyroki śmierci na dwunastu z nich, w tym obcokrajowcach i kobietach

Terrorysta opowiada również o zorganizowanej i wysłanej do Europy przez braci Clain „brygadzie dzieci-żołnierzy”, które mają organizować samobójcze zamachy i dokonywać zabójstw. W pobliżu francuskiej Tuluzy ma się znajdować wielki magazyn broni ISIS, Geoffrory nie wie jednak gdzie dokładnie, ani czy wysłanie dzieci-terrorystów doszło do skutku.

ISIS_dzieci-terroryści-kamikadze_zamach
Dzieci z ISIS. Źródło:YT

Nie wiadomo, czy sam Geffroy mówi prawdę. Niektóre fakty potwierdzają jego słowa. Tylko niewielka część zeznań terrorysty przeciekła do francuskiego L’express. Jednak niektóre wersje potwierdzają też inne francuskie media. O dzieciach kamikadze informował także „Le Monde”.

Zobacz też: Imigranci zrujnowali im życie. Burmistrz wzywa mieszkańców do buntu i rozpoczyna strajk głodowy

Comments are closed.