Najnowszy SONDAŻ: Gigantyczna przewaga PiS. W Sejmie sześć partii, wolnościowcy na samym końcu

Jarosław Kaczyński i Sejm. / fot. Twitter/PAP
Jarosław Kaczyński i Sejm. / fot. Twitter/PAP

Najnowszy sondaż pokazuje pewną wygraną PiS-u z ponad 42 proc. poparciem – tak kształtowałyby się wyniki wyborów parlamentarnych, gdyby Polacy mieli iść do urn w najbliższą niedzielę. Wyniki sondażu przeprowadzonego przez Estymator prezentuje portal DoRzeczy.pl.

Jak podaje najnowszy sondaż na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować obecnie 42,3 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 1,6 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Na drugi miejscu znajduje się Platforma Obywatelska, która może liczyć na poparcie 25,2 proc. badanych. Ugrupowanie Grzegorza Schetyny straciło w porównaniu do poprzedniego miesiąca 2,7 pkt proc.

Czytaj też: W odmętach mózgu Sakiewicza: korwinowcy jeżdżą na szkolenia pod Moskwę uczyć się zabijać ludzi [VIDEO]

Ostatnie miejsce na podium zajmuje w badaniu ruch Kukiz’15, którego poparcie wzrosło o 0,6 pkt proc. i wynosi obecnie 8,9 procent.

Stawkę partii, które mogą liczyć na miejsce w sejmowych ławach, uzupełniają Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7,5 proc. (-1,1 pkt proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,5 proc. (+0,1 pkt proc.) i Nowoczesna – 5,2 proc. (+1 proc.).

Poniżej progu wyborczego uplasowały się Partia Razem – 2,6 proc. (-0,3) oraz Wolność – 1,4 proc. (-0,5).

Przeczytaj też: Stanisław Michalkiewicz: „Czeka nas żydowska okupacja Polski. Kult Kaczyńskiego to perwersja, choroba umysłowa” [VIDEO]

Comments are closed.