Czy to żart? Propozycja biskupów na wakacje. Sto dni na trzeźwo na stulecie niepodległości Polski

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne

Polscy biskupi wpadli na nietypowy pomysł. Proponują podjęcie studniowej abstynencji z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę – uważają biskupi oraz autorzy Narodowego Programu Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski.

Cała inicjatywa opisana jest w gazecie „Nasz Dziennik”.

–”Jubileusz wolnej Polski jest okazją, by podjąć wyzwanie i zadbać o nasz kraj. Jest to forma uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę symbolicznym pokazaniem wolności wewnętrznej Polaków.”

Czytaj też: Ostra rozmowa Jakiego z Olejnik! „Może mnie pani obrażać, nie robi to na mnie wrażenia” [VIDEO]

-„Wolności wewnętrznej, której zewnętrznym przejawem będzie studniowa abstynencja od napojów alkoholowych” – tłumaczy Agnieszka Muzyk konsultor Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, współautorką Narodowego Programu Trzeźwości.w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

W Polsce działa wielu sprzedawców fałszywych iluzji, jak przypomniał w liście skierowanym do uczestników Narodowego Kongresu Trzeźwości Papież Franciszek. Wiele środowisk zarabia na słabości bliźnich: zarabiają producenci i sprzedawcy alkoholu, zarabia wielki przemysł medialno-reklamowy” – przypomina słowa ojca świętego gazeta.

Postulaty oprócz stu dni abstynencji zakładają między innymi zakaz reklamy alkoholu i ograniczenie do niego dostępu.

Ciekawa inicjatywa, czy znajdzie poklask w społeczeństwie?

Czytaj też: Rząd PiS-u planuje ściągnąć kolejną falę imigrantów. Chcą tanich pracowników z Azji

Nczas.com/

9 KOMENTARZE

    • Cud w Kanie Galilejskiej i wezwanie „bierzcie i pijcie z niego wszyscy”. A co, może jak mormoni mamy wierzyć, że to był nie fermentowany sok z winogron?

      • Skoro wszechobecnej w tamtych czasach pedofilii wszyscy się wyrzekają to czemu nadal wierzyć że Jezus produkował z winogron najtragiczniejszy (pokaźna nadwyżka zabójstw, pobić, wypadków) w skutkach narkotyk?

  1. Prawde mowiac nie znam ludzi uzaleznionych od alkoholu i narkotyków wbrew wlasnej woli. Co innego od papierosów. Tu jedynym celem konsumenta jest brak wkurwienia po zazyciu.

  2. Popieram całym sercem. Polski mężczyzna powinien udowodnić, że posiada męstwo stawiania czoła rzeczywistości na trzeźwo.

  3. Tego burdelu na trzeźwo nie idzie przetrzymać. Pamiętamy : „mój ty acktimelku”?

Comments are closed.