TO JEST CHORE! Muezzini będą wzywać szwedzkich muzułmanów do modlitwy! Miejscowy biskup zachwycony

Działacze Muzułmańskiej Fundacji w Vaxjo, szwedzkim mieście położonym na południowy wschód od Goeteborga złożyli w miejscowym magistracie wniosek o zgodę na publiczne nawoływanie miejscowych muzułmanów do publicznych modłów.

Głos muezzina czyli oddelegowanego w tym celu pracownika meczetu w krajach islamskich rozbrzmiewa pięć razy na dobę i wzywa wyznawców Allaha do oddawania się publicznym modłom. Bisurmanie z Vaxjo na razie są dość skromni. Domagają się by wrzaski islamskiego zapiewajły rozbrzmiewały „na początek” tylko raz w tygodniu.

Podczas, gdy te żądania oburzyły wielu skromnych mieszkańców szwedzkiego miasta, miejscowy biskup powitał inicjatywę „z wielką radością”.

Czytaj też: Dumni wikingowie, gdzie się podzialiście? Szwedzka policja utraciła kontrolę nad imigranckimi gettami

-Z radością witam ten wniosek – napisał bp. Frederik Modeus na swoim koncie twitterowym – i już cieszę się na myśl, że w naszym mieście będziemy mogli słuchać głosów dwóch świątyń przypominających wiernym o obowiązku modlitwy.

Pod wpisem pojawiło się wkrótce kilkanaście nieprzychylnych komentarzy i protestancki duchowny po kilku godzinach usunął wpis.

– To naturalne w naszym multi-kulturowym i multi-religijnym społeczeństwie, że słuchamy głosu wyznawców różnych religii – entuzjazmował się tym razem na swoim profilu facebookowym pasterz chrześcijan w Vaxjo – To fundamentalne prawo demokracji – grzmiał protestancki infułat.

Niestety czytelnicy nie podzielali zachwytów biskupa Modeusa.

– Dobrze, że wystąpiłem z Kościoła w 1982 roku – brzmiał jeden z komentarzy pod tweetem  biskupa – Nie muszę już słuchać tych bzdur!

Może Kościół w Vaxjo wystąpi o wprowadzenie prawa szariatu – brzmiał kolejny komentarz – To dopiero byłby akt tolerancji!

Czytaj też: Dużo gwałtów? Bo jest dużo pięknych kobiet! Prezydent Filipin znów przełamuje tabu

Z danych raportu przygotowanego przez szwedzką agencję SVT kościół protestancki utracił w ciągu ostatniej dekady około miliona wiernych. Analitycy przekonują, że miejscowe władze kościelne w najbliższym czasie zmuszone zostaną do sprzedaży kościołów i innych nieruchomości, by zapobiec masowym bankructwom.

Łatwo się domyślić, kto będzie kupcem…

źródło: speisa.com

14 KOMENTARZE

 1. Przecież władze kościelne od dziesięcioleci są ZAŻYDZONE i robią wszystko, by ludzie odchodzili od kościoła. Niezależnie czy w Polsce, czy w Zjednoczonych Emiratach Szwecji, TFU!

  • Zal mi tych kraji zyje od tylu lat w hiszpani catalunii i sa te rozne koscioly ale na szczescie kazdy zlewa te zalosne religie ide po polsce i czuje sie jak za casow okupacji kazda stara baba albo dziad patrza na mnie jak bym tatuazy nie mogl miec itpitd polska juz murowana ale dalej buraczana max 100%dziadow

 2. Szwecja to nie jeszt pierwszy kraj który upadł pod naporem lepiej zorganizowanych i bardziej bezwzglenych najeźdxców. Za to bedzie bedzie pierwszy przykłąd kraju, ktory podczas upadania pod kolejnymi ciosami barbarzyńców do końca sie z tego cieszył i wypłacał im zasiłki.

 3. hmm, zastanawia mnie jak praktyka „multikulturowości” współgra z teorią demokracji , czyli gdzie kończy się „multi”, przy jakim % większości wyborców którejś z kultur wchodzących w skład „multi” ?

  • Koniec lewackiego multikulti nadejdzie z chwilą osiągnięcia liczebnej przewagi wyraźnie niedemokratycznych islamistów.
   Idiotyczna teoria socjalizmu jest niczym innym jak samounicestwieniem.

 4. Ja tego w ogóle nie czaje. Ci ludzie mają całe życie dla siebie i mają za to płacone. Nikt za nich nie posprząta i nie zrobi jedzenia ale mają gdzie sprzątać i jeść a reszta ludzi spędzi życie na śmietniku jak tak zrobią. I to wszystko dlatego, że mają inny kolor skóry i inną wiarę. Kiedy te brednie o płaceniu na emerytury dla starych białych się skończą? Nawet Ukry nie pracują na nasze emerytury tylko na utrzymanie niskich cen owoców i warzyw w skupach – nie w sklepach. Robią na czarno i żyją w warunkach jak dla zwierząt. Ci co robią na umowę to wysyłają kasę na Ukrainę i utrzymują ukraińskie biura pośrednictwa pracy. A całą resztę my utrzymujemy jak zabierają młodym Polakom miejsce na studiach. Oczywiście po studiach wyjadą na zachód i będą kurwic na Polskę. Miliony Polaków tyra za jakieś śmieszne 1500-2500tyś zł , po co wy to robicie ? Nie macie kurwa jaj pokazać szefowi faka, wyjebac na niego kawę i pójść tam gdzie normalnie traktują ludzi? Jakby co chwilę tak ludzie robili to inspekcja pracy nie byłaby w Amazonie ani razu, bo nikt by tam nie pracował!

Comments are closed.