Korwin-Mikke: argumentem „za” jest zrobienie na złość Rosjanom, „przeciwko” zrobienie na złość Kaczyńskiemu. Oto Polska właśnie!

Janusz Korwin-Mikke. / foto: PAP/Radek Pietruszka
Janusz Korwin-Mikke. / foto: PAP/Radek Pietruszka

Pod tytułem „Kaczyński ogłosił koniec dyktatu Rosji w Polsce. Padły mocne słowa” portal tygodnika „Do Rzeczy” zajął się problemem przekopania Mierzei Wiślanej. Ten projekt był rozważany przez co najmniej od 50 lat – i za każdym razem z tajemniczych powodów był odkładany na później. Przypomina to trochę problem promów w Świnoujściu. Od pół wieku trwa dyskusja: „Zbudować most czy przekopać tunel?”.

Ile razy już-już ma być podjęta decyzja np. budowy tunelu – natychmiast przewagę uzyskują zwolennicy mostu – i sprawa się o rok-dwa odwleka. W Warszawie dominowało podejrzenie, że to robota Niemców, którzy nie chcą, by Świnoujście uzyskało połączenie z Polską, bo powinno czuć łączność z Vaterlandem. Tymczasem jest to robota… lobby promowego – bo wtedy promy, ich załogi, kapitanat portu i inni straciliby pewną, spokojną pracę…
…a przecież dobro Człowieków Pracy jest najważniejsze!

W wypadku Mierzei, niestety, zwolennicy status quo nie mają takiego wyboru – więc zamiast tego trwają dyskusje, „w którym miejscu Mierzeję przekopać”. I znów w dyskusji wygrywa koncepcja, by na razie nic nie robić, a potem się zobaczy.

Przeciwnikami budowy są głównie ekolodzy – zarówno ci, co bronią unikalnych mchów porastających Mierzeję, jak i ci broniący wodorostów w Zalewie Wiślanym. Rosjanie oczywiście lubią mieć kontrolę nad wszystkim (nie wiem, czy pobierają jakieś opłaty za przepływanie przez Cieśninę Piławską?) – ale z ich punktu widzenia to Bardzo Małe Piwo. Dlatego też bardzo bawią mnie buńczuczne słowa WCzc. Jarosława Kaczyńskiego w PR Olsztyn: „Czasy, kiedy Rosjanie nam dyktowali, co my możemy, a czego nie możemy na naszym terytorium, się skończyły”,

Otóż „czasy, kiedy Rosjanie nam dyktowali, co my możemy, a czego nie możemy na naszym terytorium”, skończyły się w roku 1916, gdy powstało III Królestwo Polskie, które od Rosji było całkowicie niezależne, a zależność od Niemiec odrzuciło, ogłaszając niepodległość 7 października 1918 roku (z tej okazji zapraszam na Marsz Wolności i Suwerenności 7 października 2018 roku – ruszamy z pl. Trzech Krzyży w Warszawie). Potem Polska (a jeszcze bardziej Rosja!!) robiły to, co kazał Związek Sowiecki – ale w przypadku Polski skończyło się to w 1956 roku – z chwilą odesłania śp. marsz. Konstantego Rokossowskiego ciupasem do Moskwy. PRL nie poparła wtedy interwencji sowieckiej na Węgrzech – na przykład. Odstąpiła – wbrew zaleceniom z Moskwy – od kolektywizacji rolnictwa. Polska wzięła w 1968 udział w inwazji Układu Warszawskiego na Czechosłowację – ale nie dlatego, że „musiała” (Rumunia na przykład odmówiła), tylko dlatego, że kierownictwo PZPR obawiało się, że przykład czechosłowacki może spowodować, że i ono utraci władzę.

Czytaj dalej ->

35 KOMENTARZE

  • Sądzę że chciwi pisowcy już zacierają ręce na myśl o milionowych łapówkach od firm robiących ten przekop.

  • Szanowny Panoe JKM tak się właśnoe tworzy kłamstwa, które ppwtarzane 1000 razy zyskują przymiot prawdy. Nie ma żadnego lobby promowego w Świnoujściu (mówimy o dwóch przeprawach promowych), a już na pewno pracownicy Kapitanatu Portu nie mają nic do tego, gdyż są pracocownikami Urzędu Morskiego. Jak na polityka zaprezentował Pan brak podstawowej wiedzy nt. struktur administracji rządowej. Jeżeli reszta artykułu oparta jest na takim samym poziomie znajomości rzeczy to pozostaje mi tylko Panu wspólczuć…

 1. Slabe to. Nie jestesmy naiwniakami panie JKM. Albo pan klamiesz albojestes pan szpiegiem.

  • Czytajac twoje komentarze, szybko mozna zorientowac sie, ze jestes glupi.

   • Ojciec zadżumionych?Ojciec i inne obecne tu robaki nie umieją myśleć logicznie,więc rzygają swoimi „tekstami”,że ruski agent,że głupi,że rozwala własne partie(nie przyjdzie im do łba,że to jemu rozwalają te partie),że tramwaje chce zlikwidować lub przenieść(jak można tak komplikować miasto?tory,trakcja,ograniczone możliwości poruszania się),że Polska od 1956 była suwerenna.A co to oznacza,że była suwerenna?Przecież mogła ustalać własne prawo(czy dobre to inna sprawa).Chyba nie obowiązywało prawo ze Związku Sowieckiego?Za to teraz jesteśmy suwerenni.90% prawa dyktuje nam Bruksela(Berlin),a tu jakiś ser twierdzi,że wtedy było gorzej.A skąd ser wie,że amerykańskie bazy nie są w tym samym celu co sowieckie(chociaż w stanie wojennym jakoś ruskie nie wyjechali tankami z baz)?Ustawa 447 może się kiedyś Polakom nie spodobać,a wtedy bazy stanów złajdaczonych będą jak znalazł.Suwerenne państwo to nie mocarstwo,które może robić co chce.Suwerenne jest tylko trochę lepsze od republiki bananowej.Chyba zbyt wielu zapomniało kto nas nawet nie sprzedał,tylko zrobił darowiznę w Teheranie i Jałcie.

 2. I dlatego, nie zagłosuję na Wolność dopóki JKM nie wyląduje na emeryturze. Bzdury, półprawdy i zwykła niewiedza, ale cóż JKM zna się na wszystkim. Historię , biologię, budownictwo, hydrologię i jeszcze wiele innych dziedzin ma w jednym palcu. OD 1956 byliśmy suwerenni a Armia Czerwona w Borne Sulimowie i Legnicy była tam tylko na wczasach. Oczywiście JKM nie sprawdził , że przekop to będzie system śluz , więc żadnej istotnej wymiany wód nie będzie. Lepiej się wymądrzać, jak to politycy lubią na temat o którym nie ma się zielonego pojęcia. Choć swojego warszawskiego postulatu-tramwaje na przedmieścia , chyba jednak nie przebił.

  • Wlasnie udowodniles, ze Mikke ma racje.
   Znasz sie na tramwajach, ekologii, historii, biologii, hydrologii i jeszcze wielu dziedzinach. Zaluz wlasna partie i wygraj wybory. Pokaz Mikkemu!

   • Krzysiu chyba jednak czegos nie zrozumiales. :)
    Moze zajmij sie lekcjami …

   • Ja swoim komentarzem udowodniłem , że JKM przynajmniej tym razem wygaduje nonsensy. Nic więcej.

    • Powtarzam, znasz się na wszystkim, wiec załóż partie i udowodnij, ze jesteś lepszy.
     Na razie, to możesz tylko pokazywać własne kompleksy.

  • Masz fajne preferencje wyborcze. Prezes, przewodniczący partii na którą oddasz głos musi się znać na przekopie mierzei, reszta nie jest ważna.

   • Dlaczego wyznawcy JKM w komentarzach albo bluzgają albo piszą nie na temat. Merytoryczna dyskusja w ich wydaniu to wyjątki potwierdzające regułę.

    • Ser kopytko moje chcesz dyskusję to proszę bardzo
     Więc zacznijmy od początku twoje pierwsze 3 zdania: nic o co można dyskutować, twoje zdanie, jedynie co mogę zrobić to powiedzieć że zbyt dużo wymagasz od korwina I masz tendencyjność nienawiści do korwina bez powodu
     Kolejne zdanie: nie znam się na historii Ale jeśli się nie mylę to fakt że jakaś armia u nas jest nie oznacza że nie jesteśmy suwerenii, I nawet JEŚLI mieliśmy suwerenność przez miesiąc to Korwin prawdę mówi
     Kolejne zdanie o przekopie, pozwolę na cytat :”Największy wpływ na środowisko będą miały budowa i utrzymanie toru wodnego. W płytkim, zamulonym zalewie trzeba będzie co najmniej dwa razy w roku wybierać tysiące ton mułu – tłumaczy prof. Jan Marcin Węsławski, dyrektor Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie. – To poruszy chmury osadów, które źle wpłyną na tarliska sandacza i innych ryb słodkowodnych, główne bogactwo zalewu. Poza tym cenna przyrodniczo rzeka zostanie zamieniona w kanał. Ucierpią też ptaki, które miały na Zalewie Wiślanym stanowiska lęgowe” więc tak, słodko wodne ryby wyginą
     Kolejne zdanie: dla twej informacji każdy człowiek lubi się wymądrzać Ale w tym wypadku narzekasz na człowieka który ma więcej pojęcia niż Ty.
     I nie rozumiem co takiego złego by było w usunięciu tramwajów z centrum Warszawy, autobusy lepiej działają, kierowcy szybciej jeżdżą, metro wciąż żyje. A jeśli chcesz naprawdę coś dobrego dla ruchu publicznego to zobacz sobie Sbahn które istnieje w Berlinie. Takie ulepszone droższe tramwaje. I tak zakładam że nie jesteś z Warszawy I nie korzystasz regularnie z tramwajów warszawskich

     Mam nadzieję że miła dyskusja powstała :D

     • „Jeśli mieliśmy suwerenność przez miesiąc”. Kiedy konkretnie w okresie PRL mieliśmy suwerenność? Sorry ,ale to są banialuki. Co do przekopu. Nie dyskutowałem o jego celowości i plusach i minusach , bo to inny temat , tylko o bezsensownych tezach JKM , jak to zalew się zasoli . Po co cytujesz jakiegoś profesora a nie JKM? Autobusy lepiej działają? Jak nie ma korków i jezdnie nie są śliskie. Więcej autobusów i więcej samochodów osobowych w Śródmieściu, to potrzeba więcej ulic. Prawdopodobnie JKM zamierza nowe drogi budować na dachach istniejącej zabudowy. Co do tego gdzie mieszkam. Jasnowidzenie jest dosyć jałowym zajęciem.

     • Mówisz że Korwin się nie zna to używam kogoś kto się zna
      Sluza z pewnością powstrzyma większą część wymiany wody Ale przecież są czasy gdzie jest minimalnie jedna strona otwarta I po wystarczająco długim czasie to zasoli się (nie mówię ile, Tylko że będzie tam więcej soli) dyfusja I te sprawy wiesz?
      Jeśli się nie mylę to jeden z problemów korków to właśnie tramwaje, I zgadnij co chce Korwin zrobić aby było mniej korków xD
      I nie wiem po co na zabudowach skoro można polepszyć skm, które by lepiej działało poprzez brak tramwajów

 3. „…nie zagłosuję na Wolność dopóki JKM nie wyląduje na emeryturze”
  Dokladnie! Tylko, ze on zaklada partyjki a potem albo je rozwala, albo go z nich wywalaja, albo jedno i drugie.
  A 15% „intelektualistow” (o zdecydowanie wyzszym IQ niz u wyborcow Kaczora) dje sie wciaz nabierac na ten sam numer. Celem jest jak najbardzie skuteczne rozdrobnienie prawicowego elektoratu.
  To jak Robben zawsze robi unik w prawo i potem idzie w lewo, i wszyscy wiedza ,ze on to zrobi ale i tak wszyscy sie nabieraja. :)

  • Sęk w tym że przez korwina bardzo duża liczba osób zostaje po prawicy, najwyżej potem nie są aż tak ekstremalni jak reszta I dlatego nie głosują na korwina

  • Bo to jest neo-endek, z niekonczacymi sie snami o potedze.
   On chce byc jak Dmowski, ale za pozno sie zorientowal, ze nie da rady.
   Przedwojenna endecja (NarodowaDemokracja – tfu) tez wciaz patrzyla na wschod tam widzac ocalenie dla Polski.

   • Przecież ten śmieć ludzki @Koleś nie czyta artykułów pod którymi zamieszcza swoje wysrywy – nie po to go tu PiSdokomuna wysłała.

  • Warto zwrócić uwagę, że PiSda o ksywce @Koleś (jak każda zresztą PiSda) łże jak przystało na sowieckiego podczłowieka.

 4. Putin to morderca Ukraińców i Syryjczyków, w Rosji aborcja dozwolona no i w Rosji jest wzrost gospodarczy minus 3% rocznie – dlatego JKM popiera Putina.

  • morda cwelu. jak pedofilu pójdziesz siedzieć i będziesz cwelony to będziesz miał ksywę ala. Tylko grypsiarze nie pozwolą, żebyś do nich wołał prawiczki dziadu

  • Nieprawda.W Rosji PKB wynosi minus 57.5% rocznie(planują 98%,ale nie wiedzą czy dadzą radę) i aborcja jest obowiązkowa.JKM to Putin,tylko nosi dwie różne maski.JKM to morderca,nie tylko upaińców.Ostatnio wykryto w Rosji pandemie dżumy,cholery,gorączki krwotocznej i próchnicy.To ten brak szczepień.Za to we Francji i Szwecji możliwa wojna domowa.Ale to nic w porównaniu z zagrożeniem dla polskiej demokracji.

   • Yossarian coś ci się chyba pomyliło…
    Nie było żadnych epidemii dżumy czy cholery xD kiła była, Korwin przecież tak kocha Rosję że zabrał że sobą I zaczął zarażać każdego Polaka aby każdy był jak Rosjanin, mam nadzieję że następnym razem poprawisz się <3

 5. Schetyna był w Berlinie a Janusz z wąsem w ruskiej ambasadzie i tak to się toczy.

 6. Wygląda na to,że cały kłopot w braku ludzi do kopania.Sam pomysł opierał się na założeniu iż Sz. Antek zostanie dyrektorem Sztumu i po resocjalizacji przeciwników zamachu smoleńskiego będzie formował brygady robocze.Tymczasem „kosztowna” wizyta PADa w USraelu spowodowała rykoszetem,że brak pieniędzy na łopaty.A jeśli jeszcze dodać zamiary pobicia rekordu Jezusa Świebodzińskiego,to nic dziwnego,że rząd już zapowiada podwyżki wszystkiego.Jak tylko protesty ucichną,należy się wreszcie spodziewać zapowiadanego od lat podatku od deszczu.Miał go wprowadzać jeszcze Rostowski z Tuskiem,a teraz mamy jak znalazł.I jest na kogo zwalić winę.Jakoś nikomu nie przyszło do głowy,że cały ten przekop,potrzebny nam jest jak dziura w moście.Istna Olimpiada w Krakowie.Czy pisuarom się nie zapomniało, że z podobnych powodów obalono rząd Janukowycza?Ukry nam to już obiecują.

 7. Zysków z tego nie będzie to nawet nie zarobi na utrzymanie powstałej infrastruktury którą trzeba będzie dotować z budżetu centralnego wiec nie dziwi ze samorządowcy są za, wiadomo fikcyjne miejsca pracy itd można budować lotniska jak w Radomiu akurat w Elblągu postawili na port dobrze że nie kosmodrom. Jest jeszcze jedna sprawa jak taki przekop wpłynie na „cofki” na Zalewie Wiślanym? Żeby pisowskie bezhołowie znowu nie zakończyło się tragedią narodową.

  • Port w Elblągu to jest od zawsze, tylko od czasów II wojny jest praktycznie nie używany. Po to jest ten przekop aby go można było używać.

Comments are closed.