Co tam się dzieje? Wciąż nie ma wyników wyborów w Gdańsku. „Kilka protokołów wymaga naniesienia poprawek”

Grzegorz Braun, Aleksandra Dulkiewicz oraz Marek Skiba. / foto: YouTube
Grzegorz Braun, Aleksandra Dulkiewicz oraz Marek Skiba. / foto: YouTube/Telewizja WP
REKLAMA

Komisja Wyborcza w Gdańsku nadal nie dysponuje protokołami ze wszystkich komisji obwodowych, a część tych, które już dotarły, wymaga naniesienia poprawek – poinformował PAP w poniedziałek rano przewodniczący MKW Marek Jankowski.

Przewodniczący powiedział PAP, że zdecydowana większość ze 196 obwodowych komisji, które działały na terenie miasta, dostarczyła już protokoły do Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku, ale MKW nadal czeka na protokoły z pojedynczych komisji.

REKLAMA

Według Jankowskiego kilka z dostarczonych już protokołów wymaga naniesienia poprawek. Jego zdaniem, w bardzo optymistycznym wariancie, MKW będzie mogła zakończyć swoje prace najwcześniej między godziną 7 a 8 rano, ale – jak zaznaczył, jest to bardzo niepewne rokowanie.

Pozyskane przez PAP w nocy nieoficjalne informacje wskazywały, że po zliczeniu głosów z 55 obwodowych komisji wyborczych Aleksandra Dulkiewicz uzyskała 82-procentowe poparcie w wyborach na prezydenta Gdańska.

Podobne sondażowe wyniki zaprezentował w niedzielę wieczorem portal Trojmiasto.pl. Dziennikarze tego portalu prowadzili sondaż przed dużymi pięcioma obwodowymi komisjami. – Spośród 1091 zapytanych osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę – podał portal.

Jeśli szczątkowe i sondażowe dane potwierdzą się, to 39-letnia prawniczka i samorządowiec – Aleksandra Dulkiewicz – wygra wybory w pierwszej turze pokonując w wyścigu o prezydencki fotel 51-letniego reżysera filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna oraz liczącego 46 lat działacza katolickiego i przedsiębiorcę budowlanego Marek Skiba.

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska były wynikiem zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: PAP

REKLAMA