Jednak to Macierewicz miał rację! Ten rok będzie przełomowy dla Polski na setki lat, ale z innych powodów, niż mówił były szef MON

Antoni Macierewicz i protest wobec ustawy 447/fot. ustawa447.pl/PAP/Paweł Supernak (kolaż)
Antoni Macierewicz i protest wobec ustawy 447/fot. ustawa447.pl/PAP/Paweł Supernak (kolaż)

Po kilku miesiącach muszę jednak przyznać rację Antoniemu Macierewiczowi. Ten rok rzeczywiście będzie „przełomowy dla Polski na setki lat”, choć w zupełnie innym kontekście, niż były szef MON by sobie tego życzył.

Jak informowaliśmy, na początku roku w felietonie „Głos Polski” w Telewizji Trwam Antoni Macierewicz przekonywał, że ten rok „przyniesie decyzje”, które „być może na setki lat przesądzą” o „kształcie Polski”.

Rok 2019 rozpoczął się w dotychczas niespotykany sposób – debatą geopolityczną, czyli o tym, kto jest dla Polski najlepszym sojusznikiem i o tym, z kim Polska powinna blisko współpracować – mówił Macierewicz.

Niektóre wypowiedzi nie są zbyt poważne. Jeżeli pan Lech Wałęsa mówi, że bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku, to wydaje się, że nie do końca jest to poważne. Podobnie jak wypowiedź pana Tomasza Lisa, który ocenił, że nie pan Władimir Putin jest największym problemem dla świata, ale jest nim pan Donald Trump – kontynuował. W dalszej części postawił tezę, która brzmiała dla mnie wówczas absurdalnie.

Oni są świadomi, że zbliżają się ostateczne rozstrzygnięcia. Oni wiedzą, że ten rok przyniesie decyzję, która nie na dziesiątki, a być może na setki lat będzie przesądzała o kształcie i wielkości Polski, więc chcą zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić – ocenił Macierewicz.

Wówczas też Robert Winnicki skrytykował tę wypowiedź. – Jeszcze nigdy po 89 nie ubito tak wiele bezsensownej piany, nie wygłoszono tylu wzniosłych frazesów na temat rządu posiadającego aż taki zakres władzy a zarazem tak biernego, miernego i nieprofesjonalnego – napisał na Twitterze prezes Ruchu Narodowego.

W świetle doniesień tylko z ostatnich kilku tygodni trzeba jednak przyznać, że były szef MON miał rację. Ten rok będzie przełomowy dla Polski. Jednak z zupełnie innych przyczyn.

W tym roku odbędą się wybory aż dwukrotnie. Za miesiąc do unioparlamentu, na jesieni zaś do Sejmu. I jeżeli Polakom nie uda się zebrać, by odsunąć obecną ekipę od władzy w tych drugich wyborach, zapewne będzie miało to definitywnie destrukcyjny wpływ na naszą przyszłość.

Klęczący przed Waszyngtonem oraz środowiskami żydowskimi rząd PiS, jak wynika z notatki z tajnego spotkania przedstawiciela polskiej i amerykańskiej administracji, prowadzi zaawansowane już rozmowy w sprawie restytucji mienia pożydowskiego. Sprawa jest zamiatana przez rząd i sprzyjające mu ośrodki propagandowe pod dywan.

Z treści notatki wynika również, że władze USA traktują tę kwestię jako niezwykle istotną. Wprost powiedziano bowiem, że strona amerykańska nie oczekuje żadnych prawnych ani medialnych działań w sprawie dotyczącej ustawy 447 aż do zakończenia wyborów do Sejmu.

Jednocześnie w państwowych mediach promowane i blokowane są konkretne opcje polityczne, które najwyraźniej mają zapewnić „wygodną opozycję” dla ewentualnego rządu PiS. Z drugiej zaś członkowie ugrupowania Zjednoczona Prawica, w której pierwsze skrzypce gra PiS, pomagali w zbieraniu podpisów dla nagle wyrosłych ugrupowań „alternatywnych”.

Wymieniać można wiele. Portal o puszczy za 7,5 mln zł, obsadzanie spółek skarbu państwa „miernymi, biernymi ale wiernymi”, poszerzanie socjalu, który uszczupla portfele nas wszystkich, zachowanie w mocy konwencji stambulskiej (zwanej genderową), podtrzymywanie prawa do aborcji, ściąganie setek tysięcy imigrantów, także z państw Azji i wiele, wiele innych. Jedynym „kontrargumentem” PiS na wszystko powyższe jest przestroga, że jeśli nie wygra PiS, wygra PO – zupełnie, jakby osoby spoza PiS miało obchodzić, która z tych dwóch oligarchii dorwie się do państwowych finansów. Niestety, PiS pokazał, że nie tylko nie jest lepszy niż PO-PSL, ale że potrafi upaść moralnie niżej, niż poprzednicy.

Macierewicz ma rację mówiąc, że „ten rok przyniesie decyzję, która nie na dziesiątki, a być może na setki lat będzie przesądzała o kształcie i wielkości Polski”. Jeśli obecny układ pozostanie przy władzy, do tego mając tak wielką władzę jak obecnie, zostaniemy po prostu ostatecznie upodleni, zaś miano „Bantustanu Europy” będzie przypięte nam na dziesiątki kolejnych lat. 300 mld USD żydowskich roszczeń nie spłaci się bowiem zbyt szybko.

To w tym właśnie roku wszyscy będziemy decydowali, czym ma być nasza ojczyzna i w jakim kraju chcemy żyć. Czy wybierzemy Polskę, czy Polin.

21 KOMENTARZE

 1. PiS zrobiło swoje i PiS musi już odejść bo mydląc nam oczy obietnicami kraju wolnego od islamskich najeźdźców, po cichu przeglosowują swoje pro żydowskie ustawy by nas upodlić. Dla mnie ta partia częściowo obrała dobry kierunek ale poddańczość wobec Izraela i Waszyngtonu, zdecydowanie eliminuje ich z polskiej sceny politycznej.

  • PiS to po prostu żydostwo. Nie chce Arabusów w ich nowym państwie – Polinie – i tu przypadkowo interesy Polaków i Żydów się zbiegły bo Polacy też tu Arabusów nie chcą.
   Tym niemniej dalsze decyzje PiS są antypolskie bo reprezentują głównie obce interesy.
   Jeżeli PiS znowu dostanie władzę w podobnym zakresie to będzie to równoznaczne z zupełnym upadkiem naszego państwa.
   Teraz poziom suwerenności jest nieco poniżej tego z czasów PRL, przy ponownym zwycięstwie PiS zostaniemy po prostu kolonią.

  • PiS-PO jedno Zło!
   PiS – Amerykańska Agentura Zydowska – ustawa 447 i niewolnicza praca Polaków na zydowskie roszczenia
   PO – Niemiecka Agentura Euroazjatycka – zboczona propaganda LGBT w szkołach i zalew islamskiego terroryzmu
   Chcesz tego uniknąć głosuj na KONFEDERACJE

   • Żadnych popisów w Polsce. Wiemy kim a raczej czym są te pionki dla wrogów Polski. Broń nam odebrali i myślą, że są bezpieczni. NIGDY.

 2. KONFEDERACJA – RUCH NARODOWY- tak nam dopomoz Bog!
  Glosujmy na Polakow z dziada pradziada aby zniszczyc chazarow zydow wroga Polakow i Polski!

 3. przy okazji słusznych obaw i protestów przed nieuzasadnionymi prawnie i moralnie roszczeniami padają na forum głosy oskarżające PIS, Kaczyńskiego i Morawieckiego o czyny ktore zarzuca im także Balcerowicz. Cytuję: „Ekonomista Leszek Balcerowicz znany z zaciekłej krytyki Prawa i Sprawiedliwości na antenie Superstacji znów zabrał głos. W jego opinii „propaganda PiS-u” jest „jeszcze bardziej podła” niż ta znana z czasów PRL.”
  Możecie więc podać sobie ręce z Balcerowiczem w tej bezmyślnej krytyce i zwalczaniu PIS. Z politycznego punktu widzenia to jedno i to samo.

  • ja za to chętnie podam rękę każdemu, kto przyzna mi rację, że jesteś zwyklym idiotą

  • Zepsuty zegar 2 razy na dobę wskazuje absolutnie dokładną godzinę. W tym przypadku ów Balcerowicz jest właśnie takim zepsutym zegarem.
   Te „nieuzasadnione moralnie i prawnie roszczenia” są nawet większym zagrożeniem dla Polski niż likwidacja gospodarki przeprowadzona przez Balcerowicza.

  • Powiało Macierewiczem, a Balcerowiczowi ręki bym nie podał, to również szkodnik i popłuczyna po PZPR. Wykonał plan Sorosa i Sachsa. Żaden z niego wolnorynkowy kapitalista, tylko oszust i kukła. I takim moralnym szantażem nigdzie nie zajedziesz. To antyintelektualne zachowanie.

 4. Dobry tekst człowieka z redakcji, tylko warto używać słowa „bezpodstawne wymuszenie” względnie „bezczelny haracz”, a nie „roszczenia”.

 5. Atakując PiS pomagacie platformie a Polska bez sojuszników byłaby zbyt łatwym celem dla naszych wrogów.

  • Sojusznicy tacy jak USA są teraz dla Polski większym zagrożeniem niż domniemani wrogowie.

  • Niewolnicza ustawa 447 jaką popiera PiS całkiem pogrążyło tę formacje agenturalną. Za PO żydzi cwaniakowali o 65 miliardach, za PiS cena już doszła do 300 miliardów dolarów.

  • Kiepski moralny szantaż, nie działa na mnie i spływa jak po kaczce. Brzmi jak „krytykując narodowy socjalizm osłabiacie Niemcy”.

  • Zachowujesz się jak plemienny dzikus magdalenkowy z pretensjami.

 6. Tzn napewno wybieramy Polske a nie PO kleczace przed niemcami!!! Na szczescie caly czas w tym kraju rosnie przezwaga rozsadnych polakow
  nad ….tym czyms

 7. A kto kaze cos zydom splacac i za co jak ich niemcy wysiedlali i ponoc wszystkich wymordowali cale rodziny wuec skad sie biora ci zydowscy spadkobiercy prosta sprawa

 8. Żydzi przed wojną byli chyba obywatelami polskimi, więc na jakiej podstawie zagraniczna organizacja może żądać „odszkodowań”

 9. Ustawa przegłosowana w USA nie działa poza USA. Chyba, że obecny rząd ustawił się w kolejce po Trybunał. Nauczyliśmy rządzących, z Tuskiem na czele, że nic im się nie dzieje. Mamy co mamy na swoje żądanie. Śmierć jest sprawiedliwa.

Comments are closed.