Nie tylko Łukasz w Londynie. W Szwecji Polak stanowczo stanął w obronie kobiety [VIDEO]

Polak rzucił się na napastnika / Fot. YouTube/ NormelTV
Polak rzucił się na napastnika / Fot. YouTube/ NormelTV

Nie tylko polskie, ale i światowe media żyją bohaterskim wyczynem Polaka, który kłem narwala bronił przechodniów w Londynie przed islamskim terrorystą. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy taki przypadek, gdy Polak na obczyźnie rzuca się na napastnika. Podobna sytuacja miała miejsce trzy lata temu w Szwecji.

W tym przypadku mowa „tylko” o eksperymencie społecznym. Zorganizowali go dwaj Rosjanie, którzy odgrywali scenki atakowania kobiety (w rzeczywistości ich koleżanki) przy wejściu do metra w Sztokholmie i sprawdzali reakcję przechodniów.

Film z eksperymentu opublikowali na kanale NormelTV. Widać na nim głównie ludzką obojętność. Stanowczo zareagował tylko Polak. Na tyle stanowczo, że trzeba było od razu przerwać scenę i poinformować, że sytuacja, która przed chwilą się wydarzyła, to jedynie inscenizacja. Na koniec podziękowano Polakowi za sprawną i skuteczną pomoc.

Cały film do obejrzenia poniżej. A skąd wiadomo, że to Polak? Padają słowa uważane za nieparlamentarne oraz nakaz natychmiastowych przeprosin kobiety. Akcja zaczyna się od 2:45:

Miejsca eksperymentu nie wybrano przypadkowo. Ledwie miesiąc przed jego przeprowadzeniem na tej samej stacji doszło do bulwersującego zdarzenia. Ubiegający się o azyl w Szwecji Tunezyjczyk zaatakował kobietę z dwójką dzieci – ofiarę kopał i uderzał rękoma, a na koniec opluł. Wszystko dlatego, że kobieta uniemożliwiła mu kradzież torebki innej kobiecie. Po całym zdarzeniu przybysza z Afryki uznano „najbardziej znienawidzonym mężczyzną w Szwecji” i deportowano z kraju.

W tamtej sytuacji nikt nie zareagował. I jak pokazał eksperyment społeczny, w podobnej przechodnie również niezbyt chętnie reagowali. Za wyjątkiem Polaka.

Podobnie jak w Londynie, gdy Łukasz widząc szalejącego na Moście Londyńskim terrorystę, nie bacząc na zagrożenie, zerwał ze ściany restauracji kieł narwala i rzucił się na napastnika. O heroicznym wyczynie rozpisują się media na całym świecie. Więcej do przeczytania w TYM miejscu.

3 KOMENTARZE

    • Traf też chciał, że przeszło kilku innych (a nikt nie wiedział, że to eksperyment) i żaden nie zareagował. Ty też pospieszyłeś z pomocą, powtarzając to co zostało w powyższym artykule napisane ale chyba niepotrzebnie się trudziłeś. Ludzie potrafią czytać.

  1. A co w tym dziwnego? Dla lewaków ateistów, niewierzących w życie pozagrobowe, życie ludzkie, konkretnie ich własne, jest najważniejszą wartością i dla nich nie ma idei dla których to własne życie warto narażać… Dlatego jak po jednej stronie stanie 1000 lewackich gejów w mundurach armii UE, wierzących, że ich życie jest najwyższą wartością i że nie ma idei, za które warto umierać, a po drugiej stronie 100 islamistów, wierzących, że gdy zginą za Allacha to czeka ich raj i 72 hurysy, to stawiam na tych islamistów… :-)))))))))))))))))))))))

Comments are closed.