Korwin-Mikke znowu to zrobił! „Podatki nakładane przez Hitlera były niższe niż te nakładane przez duet Kaczyński-Tusk”

Janusz Korwin-Mikke / Fot. Polsat News/screen
Janusz Korwin-Mikke / Fot. Polsat News/screen

– Da nas to jest wszystko jedno, czy okupantem Polski jest PO czy PiS. Podatki nakładane przez Hitlera na Polskę na początku wojny były niższe niż te nakładane przez duet Kaczyński-Tusk – powiedział na antenie „Polsatu News” Janusz Korwin-Mikke.

Prezes partii KORWiN był gościem w programie „Polityka na ostro”. Poruszane były m.in. tematy ostatnich prawyborów prezydenckich Konfederacji i plany na zbliżającą się kampanię wyborczą.

Korwin-Mikke liczył, że wygra prawybory Konfederacji. Jego zdaniem o porażce zaważył fakt, że elektorat wolnościowy niezbyt poważnie potraktował prawybory i pozostał w domu.

Nasi ludzie nie poszli na te prawybory, trzeba było zapłacić 30 zł, wstać z fotela, pojechać do innego miasta. Okazało się, że narodowcy byli bardziej silni, zwarci, gotowi – mówił. Dodał, że wybór Krzysztofa Bosaka nie będzie osłabieniem jego partii.

„Braun jak Trump”

Uważa jednak, że właściwszym wyborem byłby Grzegorz Braun. – Uważaliśmy, że Bosak jest znakomitym kandydatem, niebo lepszym od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czy Andrzeja Dudy, ale Braun jest jeszcze lepszy. Trump zawsze walił pięścią, krzyczał. Grzegorz Braun jest jak Donald Trump. Zdarza mu się mówić głupoty, ale ludzie to kupują – ocenił.

Prowadząca Agnieszka Gozdyra pytała, jaki plan na kampanię wyborczą na Konfederacja. – Pani się zdziwi, bo my mamy plan, który w zasadzie jest tajny, ale ja go pani wyjawię. Chcemy mówić prawdę o tych złodziejach, którzy rządzą Polską od 30 lat – powiedział Korwin-Mikke.

Da nas to jest wszystko jedno, czy okupantem Polski jest PO czy PiS. Podatki nakładane przez Hitlera na Polskę na początku wojny były niższe niż te nakładane przez duet Kaczyński-Tusk. To obiektywny fakt. Obecne rządy są gospodarczo gorsze niż narodowy socjalizm – kontynuował.

Gozdyra zauważyła, że być może Korwin-Mikke nie wygrał wyborów przez takie właśnie wypowiedzi. Zapytała wprost, czy nie jest kiepskim liderem. – Możliwe, że jestem kiepskim liderem, ale dlaczego pani mi to wmawia? Może pani jest kiepską prezenterką? – odbił piłeczkę.

Jest takie powiedzenie, że jak ktoś porównał do Hitlera, to przegrał dyskusję. To oczywiście bzdura. Ludzie się boją, bo Unia Europejska ma strasznie podobny ustrój do III Rzeszy – pozostawał przy swoim Korwin-Mikke.

Źródło: Polsat News || NCzas.com

10 KOMENTARZE

 1. I znowu z igły widły . Korwin owszem konfabuluje trochę ale generalnie to ma racje. UE to projekt Mittel Europa + marksizm kulturowy .

 2. Najpierw Bosak na kandydata, teraz Hitler … JKM robi co może żeby ruch wolnościowy trwał w niebycie.

 3. Wystarczy powiedzieć cokolwiek o hitlerze i już dym,a jak się mówi o stalinie to cisza.A obaj panowie robili dokładnie to samo,tylko stalin dłużej i więcej!

 4. myślę ze JKM to łebski facet, ale na lidera jest za mało powściągliwy… uważam ze powinien istnieć w K. jako doradca, działać za kulisami… media robią z niego małpę a jemu to się podoba

 5. JKM trochę to źle porównuje. Za rządów PO i PiS nie było i nie ma łapanek na ulicach. Inna sprawa, że być może ten system do tego zmierza. Należy wyraźnie podkreślać, że nawet masowy morderca i zbrodniarz wojenny Adolf Hitler nie nakładał na Polskę tak wysokich podatków jak to się robi obecnie. JKM nie wygrał dlatego, że elektorat siedzi w domu tylko, że ma mało komunikatywny przekaz dla większości społeczeństwa. Nikt bez powodu nie mówi, że jest kontrowersyjny i że jest oszołomem. To wcale nie znaczy że się myli. Znaczy to tylko, że swoim stylem wypowiedzi szokuje i stwarza złe emocje. I czasami też głupoty gada. Taki Braun czy Bosak wypowiadają się innym językiem, bardziej znośnym i rzeczowym. Dlatego na wyborach prezydenckich JKM dostaje 2% a Braun na prezydenta Gdańska zdobył 12%. Jak JKM coś palnął nieraz to potem wszyscy musieli to odkręcać i tłumaczyć z JKM na polski. Brauna czy Bosaka nikt nie musi tłumaczyć.
  Co do kandydatów na prezydenta też uważam, że lepszy byłby Braun. Udowodnił to w Gdańsku i na Podkarpaciu. Mając więcej czasu, wsparcia i środków mógłby się załapać do II tury. Bosakowi niestety media będą wypominały brak osiągnięć życiowych (w sumie już to robią), brak żony i tym podobne. Z resztą zobaczymy jak mu pójdzie. Powinien dużo jeździć po małych miejscowościach gdzie zwykle nic się nie dzieje i ludzie nie maja rozrywki.

 6. Korwin podał bardzo trafny przykład, a debile burzą się nie wiadomo o co, bo padło słowo „Hitler”.

  • Debile to większość wyborców. Czy to ci się podoba czy nie to własnie ich trzeba przekonać. Porównując rządy POPiS do rządów Hitlera osiąga się jedynie 2% w wyborach. Dlaczego? Bo POPiS nie robi łapanek na ulicach i nie wsadza ludzi do obozów koncentracyjnych i nie morduje ludzi. A przynajmniej nie masowo. Problem w tym, że ludożerka nie rozumie co to są podatki i ile ich płaci. Jakby dostali kasę na rękę a potem rachunek to zaczęliby się zastanawiać ale i to nie wszyscy. Tak wiec Hitler kojarzy się tylko z mordowaniem ludzi i wojną.

 7. Jakie inicjatywy poselskie JKM już zaproponował? Co zrobił jako poseł, aby te podatki były niższe? Co zrobił dla nas dobrego będąc europosłem? W jednym i drugim przypadku stracone miejsce w parlamencie. Pomijam tu osobiste korzyści jakie każdy (euro)poseł odnosi.

  • Stracone miejsc to te tutaj twoje na tym forum. Co twoje wypociny wniosły do dyskusji?

Comments are closed.