Lichocka uniknie kary? Jest komentarz rzecznika dyscyplinarnego PiS

Lichocka
Joanna Lichocka pokazuje środkowy palec Źródło: FB

Szerokim echem odbił się w mediach gest, który poseł Joanna Lichocka wykonała w ubiegły czwartek w Sejmie. W mediach pojawiły się nagrania, na których widać jak polityk PiS pokazuje w stronę opozycji środkowy palec.

Wszystko działo się po głosowaniu, w którym Sejm odrzucił uchwałę Senatu przeciwko nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Tym samym TVP i Polskie Radio dostały niemal 2 mld zł „rekompensaty”, a Lichocka nie kryła satysfakcji.

Lichocka tłumaczyła się później z obraźliwego gestu. Zarówno Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak i opinii publicznej próbowała wmówić, że tylko przecierała oko.

Później, pod wpływem nieprzychylnych komentarzy, zdecydowała się „przeprosić”.

Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić. Mogłam pamiętać, że jesteśmy w trakcie bardzo ostrej kampanii politycznej i wszystko może być wykorzystane przeciwko nam – mówiła Joanna Lichocka w rozmowie z „Faktem”.

Poseł PiS od piątku nie pojawia się jednak w mediach. Opuściła też sobotnią konwencję inaugurującą kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Wczoraj na antenie Radia Piekary o to, czy Lichocka zostanie ukarana przez Prawo i Sprawiedliwość, pytany był rzecznik dyscyplinarny klubu PiS.

Pani poseł Lichocka przeprosiła. To nie jest stosowne zachowanie, ale tym bardziej niestosowne jest zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej. Gorsze rzeczy mówiła i pokazywała poseł Kinga Gajewska. To znacznie gorsze zachowania i jakoś o tym w mediach przez dłuższy czas się nie mówi – powiedział Waldemar Andzel.

Jako rzecznik dyscypliny klubu parlamentarnego PiS na razie nie widzę podstaw, by występować z wnioskiem o karę – dodał.

Źródła: Dziennik Zachodni/nczas.com

7 KOMENTARZE

      • Miło z twojej strony tak ładnie prawić o Lechu, tylko kolego BYŁ. Trochę szacunku, proszę mówić w czasie przeszłym.

  1. Jaka by to była prawda i sprawiedliwość , za kaki mały paluszek kara .Kandydaci na prezydentów nogi pokazywali i nikt ich nie karał ani nagan nie udzielał . Gdzie tu proporcja małego pięknego paluszka do potężnej całej goleni .

  2. Jak mawia staropolskie przysłowie: „pisowiec pisowcowi łba nie urwie”.

  3. Jakie społeczeństwo, taki parlament.Ogolny poziom kultury niski
    Przeważa disco polo,chamstwo i prymityw.

Comments are closed.