HIT DNIA! Sztab Kidawy-Błońskiej wreszcie znalazł „sposób” na jej wpadki! „Ja dopiero podziękowałam” [VIDEO]

sztab Kidawy-Błońskiej Bartosz Arłukowicz i Małgorzata Kidawa-Błońska / Fot. PAP
Bartosz Arłukowicz i Małgorzata Kidawa-Błońska / Fot. PAP

Po „najkrótszej konferencji prasowej na świecie” sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej znalazł sposób na uniknięcie wizerunkowych wpadek. Jak widać na załączonym filmie, emocje po niezliczonych wypowiedziach, które stały się hitami internetu, sięgają zenitu.

Tym razem sieć obiegło nagranie z otwarcia „Sztabu Obywatelskiego”. Na scenie, oprócz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, pojawili się Bartosz Arłukowicz, Adam Szłapka i Michał Szczerba. Panowie ewidentnie próbowali nie dopuścić do kolejnej tragedii.

Kandydatka KO na prezydenta wypowiedziała swoją kwestię. Sztabowcy w napięciu śledzili każde słowo, czekając tylko na koniec zdania. Gdy Małgorzata Kidawa-Błońska już dobrnęła do tego momentu, Arłukowicz i Szłapka niemal jednocześnie rzucili się na mikrofon, usuwając go sprzed ust marszałek. Ta strategia, choć pomysłowa, nie zdoła chyba zapobiec lądowaniu w wizerunkowej Japonii.

Niewątpliwie sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przeżywa trudne chwile. Spotkania z publicznością, która zadaje pytania, zazwyczaj kończą się podbojem internetu. Jednak nie w taki sposób, jak tego by sobie życzyli ludzie odpowiedzialni za kampanię kandydatki KO.

Ostatnio hitem stało się nawiązanie do sceny z Indiany Jonesa. – Pamiętacie scenę w Indianie Jonesie? No! To zawsze sobie przypomnijcie tego wielkiego, wyjącego, z tą maczetą. Ludzie, wartości, inteligencja i przekonanie, że się wygra tutaj pomaga. Myślenie całościowe, współpraca ma tutaj ogromne znaczenie – mówiła. Jednak wszyscy, którzy widzieli film, mogli zapamiętać wydźwięk tej sceny nieco inaczej.

Nie zabrakło też odniesień do feminatywów. – Język nasz zmienia się powoli, w sposób naturalny. Trzeba pozwolić, żeby on się zmieniał. Tak jak słowo „marszałkini” nie przechodziło nikomu przez usta. Po paru latach wszyscy się do tego przyzwyczaili. Kiedyś nie było słowa lekarka – powiedziała Kidawa-Błońska.

Za chwilę przyzwyczaimy się, jeżeli prezydentem zostanie kobieta znajdziemy dobre słowo. „Prezydentka” to trochę tak… musimy znaleźć nowe słowo, mocniejsze – dodała, zanim ktokolwiek zdołał zabrać jej mikrofon.

Źródła: Twitter/nczas.com

3 KOMENTARZE

  1. I jak tu przegrać z PIS-em? Wystarczy wtłoczyć Kidawę z Płońska na najbardziej zaangażowaną w walkę o unijną demokrację, przekonać te 24% twardego elektoratu, że inaczej się nie da i przez następne pięć lat spoczywać na laurach, odpowiednio finansowanych przez „naród”. Opozycja w kraju „nad Wisłą”, to dno, muł i grzęzawisko. Nie pomogła ulica, nie pomoże zagranica. Zostajemy tam, gdzie byliśmy przez ostatnich pięć lat. Czyli w du – pie. Ale jak już przegramy z kretesem, to dopiero dobierzemy się prawicy do ich organów. Będziemy ich rozliczać, gnoić, pojedziemy do PE, KE, do Watykanu i pokażemy, że my jesteśmy lepsi i bardziej demokratyczni i bardziej unijni, niż wszelkie partyjne zlepki, które o Unii nie mają zielonego pojęcia.

  2. Przy okazji: pytanie do moderatora. Od początku działalności tego portalu, jestem z wami. Kim lub czym jest moderator, by oceniać moje posty? Masz człowieku predyspozycje, by określać, kto ma tu pisać?

Comments are closed.