Amazon sprzedaje nazistowską propagandę. Muzeum Auschwitz wzywa do usunięcia książek

Amazon. Foto: Facebook: Amazon USA
Amazon. Foto: Facebook: Amazon USA

Muzeum Auschwitz i Holocaust Educational Trust wystosowały apel do sklepu internetowego Amazon. Chodzi o sprzedaż książek z nazistowską propagandą. W witrynie można bowiem znaleźć pozycje Juliusa Steichera, organizatora pogromów i bojkotów żydowskich w III Rzeszy.

W internetowym sklepie Amazon można znaleźć książki Steichera nie tylko po niemiecku, lecz także w angielskim i francuskim przekładzie. Wśród nich znalazły się także pozycje dla dzieci.

W związku z tym Muzeum Auschwitz wystosowało apel do szefa Amazona Jeffa Bezosa, by usunął te książki ze swojej oferty.

„Nienawistna, zjadliwie antysemicka propaganda nazistowska jest dostępna w sprzedaży nie tylko w Internecie na @AmazonUK. Książki autorów jak Julius Streicher można znaleźć również na @amazon i @AmazonDE. Takie książki należy natychmiast usunąć” – czytamy na Twitterze.

Muzeum załączyło zrzuty ekranu ze strony Amazona, na których widnieją książki Streichera.

Wcześniej podobny apel wystosowało także Holocaust Educational Trust. Organizacja zajmuje się edukacją młodzieży na temat Holokaustu.

Julius Streicher był członkiem NSDAP. Nie tylko organizował pogromy żydowskie, lecz także był redaktorem i wydawcą propagandowego pisma „Der Stuermer”. Jest uznawany za symbol nazizmu i antysemityzmu. Został skazany na śmierć w procesach norymberskich. Wyrok wykonano w 1946 roku.

To nie pierwsza afera wokół Amazona. Wcześniej sklep udostępniał klientom ozdoby choinkowe z motywami związanymi z obozem koncentracyjnym, czy otwieracze do butelek opatrzone hasłem „Auschwitz Poland”.

Źródła: Twitter/nczas.com

3 KOMENTARZE

  1. „Nie podzielam Twoich poglądów, ale oddałbym życie abyś mógł je głosić”

  2. Wcale nie twierdzę,że autor tych książek był człowiekiem o pozytywnym życiorysie,ale jednak był i trudno go wykreślić z historii tylko dlatego,że jego poglądy nie podobają się koszernym.Na podobnej zasadzie należałoby zlikwidować Kościół katolicki,mając na względzie ogromne zbrodnie popełnione przez 2 tysiąclecia zarówno przez niego jak i w jego imieniu.Niemcy Hitlera
    do pięt mu nie dorastają,a jednak ze względu na przegraną wojnę propaganda trwa. Miejcie zatem jakieś proporcje w swych żądaniach.W koncu Biblia dość dokładnie opisuje zbrodnie Izraelitów na sąsiednich narodach.Niestety akurat tego nie możecie się wyprzeć.

Comments are closed.