Dulkiewicz popiera Hołownię, a internauci kpią. „#GameChanger” [FOTO]

Szymon Hołownia/Fot. PAP/Adam Warżawa
Szymon Hołownia/Fot. PAP/Adam Warżawa

Aleksandra Dulkiewicz poparła Szymona Hołownię. Prezydent Gdańska postanowiła wesprzeć byłego dziennikarza i gwiazdora TVN-u.

W ostatnim czasie Szymon Hołownia jeździ po Polsce i spotyka się z ludźmi. Ostatnio pojawił się w Gdańsku.

„Aleksandra Dulkiewicz, dzięki za spotkanie w Twoim pięknym Gdańsku i za podpisanie listy poparcia” – pisał na swoim Twitterze Hołownia. Na dowód kandydat na prezydenta załączył zdjęcie.

„#GameChanger Prezydentessa znana z popracia dla czarnych protestow, podpisuje sie pod lista Szymona” – skomentował jeden z użytkowników Twittera.

„To Dulkiewicz nie popiera już Kidawy, olała kandydatkę PO?” – zastanawiał się inny.

Gdański magistrat pod rządami Aleksandry Dulkiewicz chce wprowadzić do szkół program „Zdrovve Love”. Są to zajęcia z „edukacji seksualnej” szerzące ideologię LGBT i promuje rozwiązłość. W piątek przed siedzibą Rady Miasta Gdańska odbył się protest młodzieży, która sprzeciwia się takiej „edukacji”.

Wcześniej Hołownię poparła inna gwiazda totalnej opozycji, Janina Ochojska. – Uważam, że ludzie działający w organizacjach pozarządowych powinni angażować się w politykę. Szymon Hołownia jest takim człowiekiem – stwierdziła europoseł wybrana z list Koalicji Obywatelskiej.

Droga Janko, witamy na pokładzie! – odpowiedział założycielce Polskiej Akcji Humanitarnej Hołownia.

Ostatnio szerokim echem w internecie odbiły się także słowa dominikanina Adama Szustaka. Zakonnik zadeklarował bowiem, że będzie głosował na Hołownię. Jak stwierdził, pójdzie na wybory po raz pierwszy od lat. Później jednak duchowny przeprosił widzów za to, że wprowadził politykę na swój kanał na YouTube. Postanowił usunąć fragment, w którym popiera Hołownię.

Szymon Hołownia deklaruje się jako katolik. Jednak ostatnio partia Razem musiała przepraszać za to, że „oskarżyła” go o zdecydowany sprzeciw wobec aborcji.

„To nie kłamstwo, ale niewiedza. W błąd nas wprowadziła notka z Pańskiego bloga, gdzie wprost Pan napisał o tym, że jest za zaostrzeniem prawa do aborcji. Przepraszamy” – czytamy we wpisie Razem.

Hołownia zadeklarował też „rozdział Kościoła od państwa”.

Źródła: Twitter/nczas.com