Szczepionka na koronawirusa już jest? Zaczynają się testy i badania kliniczne

Koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Foto: Pixabay
Koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Foto: Pixabay

Naukowcy z Chin poinformowali, że opracowali doustną szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19. Zawiera ona drożdze piekarskie. Informację podał Uniwersytet w Tianjin.

Eksperci wskazują jednak, że od wynalezienia szczepionki do wprowadzenia jej na rynek daleka droga. Najpierw lek musi przejść testy na zwierzętach oraz zostać poddany badaniom klinicznym.

Szczepionka na koronawirusa

Profesor Huang, wynalazca szczepionki, twierdzi, że zażył już cztery dawki i nie zauważył skutków ubocznych. Głównym składnikiem szczepionki są drożdże piekarskie, dzięki którym ludzki organizm jest w stanie wytwarzać przeciwciała odporne na koronawirusa.

W rozmowie z Beijing News prof. Huang powiedział, że istnieją wszelkie przesłanki, iż szczepionka na koronawirusa będzie działać. Zaznaczono jednak, że proces wprowadzenia jej na rynek i stosowania w szpitalach może zająć nawet pół roku.

Koronawirus zabił już w Chinach co najmniej 2663 osób, a zainfekował ok. 78 tys. Oficjalny raport WHO podaje, że wirus COVID-19 rozprzestrzenił się na ponad 30 krajów, a poza Państwem Środka potwierdzono prawie 3 tys. zachorowań i 23 zgony.

Koronawirus. Najnowsze doniesienia z całego świata

Źródło: dailymail.co.uk || Nczas.com

3 KOMENTARZE

  1. Drożdże piekarskie są wykorzystywane także przez ciemne chłopstwo do produkcji samogonu. Dają jednak słaby bo 10 % zacier. W marketach są drożdże lepsze bo zacier wychodzi nawet 20%. . Koronowiruś z pewnością po tym zmieknie, ale prawdziwa groźba dla zasrańców „sprawiedliwych społecznie” to Korwinowirus. Pójdzie naczelnik z notariuszem i synem legendy ulice zamiatać.

  2. Brak słów! Robicie ludziom wodę z mózgów. Teraz zacznie się masowe wykuowanie drożdży z nadzieją na odporność na ten konkretny rodzaj patogenu. Niech autor sam naje się drożdży – Chińczycy mówią, że od tego rozumu przybywa…

Comments are closed.