Rząd bohatersko zwalczył problem, który sam stworzył. Można już zamawiać w Chinach

Koronawius. Polski rząd najpierw zakazał ściągania maseczek i płynów dezynfekujących z Chin, a potem zakaz cofnął.
Koronawius. Polski rząd najpierw zakazał ściągania maseczek i płynów dezynfekujących z Chin, a potem zakaz cofnął. (Fot. Pixabay)

W ramach regulacji rynku, polski rząd zabronił sprowadzania środków ochronnych z Chin. Po kilku dniach decyzję zmienił. Bohatersko zwalczył problem, który sam stworzył.

Decyzja o zakazie kupowania maseczek ochronnych, płynów dezynfekujących i innych środków ochrony była strzałem w kolano. Zakaz dotyczył zarówno firm, jak i osób prywatnych. Szczęśliwie, rząd nie upierał się długo przy fatalnej decyzji.

Przypomnijmy, że w ramach regulacji rynku rząd PiS-u zabronił kupować u Alibaby, światowego giganta handlu internetowego i właściciela m.in. platformy Aliexpress, środków ochronnych.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, Ministerstwo Cyfryzacji wycofało się ze szkodliwych dla rynku decyzji. Po krótkiej przerwie znów można zamawiać środki ochronne w sklepach Alibaby. Wciąż nie można jednak z Allegro czy OLX.

Ministerstwo tłumaczy, że zakaz sprowadzania maseczek czy środków odkażających z Chin wprowadzono w wyniku… nieporozumienia. Celem rządu była walka ze spekulantami, a podobno przedstawiciele Alibaby źle to zrozumieli.

Jak ulał do całej sytuacji pasuje znane powiedzenie nieodżałowanego Stefana Kisielewskiego: „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!”

Nietrudno odnieść wrażenie, że rząd najpierw stworzył sobie problem, a potem go bohatersko zwalczył. Można odtrąbić sukces.

Ile płynu dezynfekującego Orlenu trafiło na rynek? Średnio po 80 baniaków na stację

4 KOMENTARZE

  1. Czyli można kupować od Chińczyków, ale od Polaków nadal nie… I gdzie tu sens?

  2. Jakiekolwiek próby regulowania gospodarki czy wpływania na ceny przynoszą odwrotny skutek od zamierzonego.

  3. Tylko ebay olał nasze władze i tam zawsze można było kupować i sprzedawać.

Comments are closed.