Bosak wprost: Decyzje rządu spowodowały, że Polacy utracili możliwość zarabiania [VIDEO]

Krzysztof Bosak. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP

Na antenie Polsat News Krzysztof Bosak odniósł się do sytuacji polskich przedsiębiorców w obliczu obostrzeń, które rząd na nich nałożył. Wyjaśnił także, dlaczego wprowadzenie stanu nadzwyczajnego znacznie pomogłoby im przetrwać.

Padło pytanie, czy obywatele utracili możliwość zarabiania na skutek decyzji rządu czy jednak na skutek epidemii. Bosak nie miał wątpliwości.

Oczywiście, że na skutek decyzji rządu, dlatego że to rząd wprowadził obostrzenia charakterystyczne dla stanów nadzwyczajnych. Bez wchodzenia w stan nadzwyczajny, gdzie jest specjalna ustawa o rekompensowaniu strat, jeżeli chodzi o administracyjne zamknięcie sklepów – wyjaśniał.

Jak podkreślał, w wyniku takich działań „już spadła produkcja w wielu polskich firmach i mnóstwo osób po prostu nie ma pracy”.

– To była decyzja, która, gdyby została wykonana w sytuacji stanu nadzwyczajnego, to byłyby jakieś obowiązkowe rekompensaty dla tych, którym ograniczono tę działalność – skwitował kandydat Konfederacji.

W tej chwili są 24 nowe procedury administracyjne, które wymyślił rząd w swojej radosnej kreatywności i które być może za dwa, być może za trzy miesiące zaczną działać, a być może nie wiadomo kiedy, bo w tej chwili jest szykowany, jak słyszałem 170-stronicowy podręcznik – dodał.

Przypomniał również zaproponowane przez niego rozwiązania, których rząd nie chciał wprowadzić.

Przedstawiłem wiele tygodni temu ośmiopunktowy pakiet rozwiązań antykryzysowych, opartych na bardzo prostej filozofii, tzn. redukować koszty stałe – mówił Bosak.

Nie – rozdawać pieniądze, nie – robić konkursy grantowe, tylko redukować koszty i wprowadzić automatyzm. To samo, co na Węgrzech, to samo, co w Wielkiej Brytanii, Irlandii i wielu różnych krajach. Czyli np. odroczenie ZUS-u, tyle ile nas stać. Odroczenie podatku dochodowego, tyle ile nas stać. Redukcja wszelkiego rodzaju obciążeń, odsunięcie terminów. Konkrety, które działają automatycznie – podkreślał.

W ocenie polityka Konfederacji „w tej chwili przedsiębiorcy nie wiedzą, na czym stoją”.

– Przedsiębiorca, który chce skorzystać z tego, co powymyślał rząd, jest w tej chwili na etapie poszukiwania kancelarii prawnej, która go będzie reprezentować – stwierdził.

Źródło: Polsat News/Twitter

9 KOMENTARZE

 1. W tej chwili Rząd PIS nie wprowadzi stanu wyjątkowego do czasu wygaśnięcia kadencji Pani Prezes M . Gersdorf, który upływa 30-04-2020. Potem wszystko możliwe.

 2. Straciliśmy możliwość zarabiania, oraz utrzymania się przy życiu większość ludzi. Jeśli państwo i rząd wprowadza to przymusowo to proponuję aby podzielili lis obywateli i zjieski podatki na których zarabiają akcyzę z paliw, alkoholi i tytoniu, podatek VAT, podatek ZUS, podatek dochodowy, diety poselskie o inne premie, przecież nie pracują. Cierpi Polak i zwykły obywatel i na tym cierpieniu reżim pisowski zaciera ręce, kreując się na gwiazdriw i wybawcow narodu, nie ponosząc na tym grosza straty, są gorsi niż bolszewicy, którzy otwarcie głosili z kim walczą, a to taki pisowski narodowy sabotaż

 3. Krzysztofie Rzad wprowadza Stan Wyjątkowy( synonim NADZWYCZAJNY). Taki Stan ma swój Kodeks. Czyli np: Zawiesić ,lub Zdelegalizować Partie Opozycyjne ( zapomniał co było w Stanie z SOLIDARNOŚCIOM ?) Krzysztofie nieraz puścisz takiego banialuka ,że strach.Krzysztofie gdybym był DECYDENTEM nie było by ŻADNEJ Tarczy.Firmy które Walczą to Przetrwają,a POZOSTAŁE Upadają.Dlaczego z RENCISTY, Emeryta podatków maja być datki dla Firm? A gdzie z lat działalności Zyski Firm ,Banków ,na kącie w Szwajcarii???????????????????

 4. Cała ta niby-pandemia to celowy przerost rządowych działań, bo taki jest plan przejmowania
  Polski przez obcy kapitał. To dlatego nie ogłasza się też stanu właściwego do wprowadzonych restrykcji. Nasila się terror grupy, która nie ma na zapleczu żadnej kasy prócz Naszej. Wystarczy to zrozumieć, tej kasy im nie wpłacać i po prostu ich wygnać. To masońskie sługi, wiadomo przez kogo sterowane. Władzuchnie się poprzestawiało, bo cyckają darmochę i to na szkodę Suwerena. Myślą, że Suweren to jakiś tuman i nie wie o co chodzi ? Oni mają Nas reprezentować, a nie Nami rządzić ! Wataha wilków atakuje tym skuteczniej, im bardziej jest głodna. Nie ma nic bardziej desperackiego niż głód, marazm, upodlenie oraz instynkt samozachowawczy – razem wzięte. A rozeźlony Naród może być jak tsunami !
  Cierpimy, jako Suweren na dwie ograniczającą Nas przypadłość:
  Brak poczucia własnej wartości oraz pewności siebie. Poza tym, jak ktoś jest zbyt delikatny i łaskawy, to tego kopią najbardziej. To są podstawowe prawa psychologii.

 5. O tym już parę lat wstecz śpiewał Paweł Kukiz „Albowiem będąc przez masonerię żydowską pracy pozbawion utraciłem możność na chleb zarabiana”! Prorok jaki czy co?

Comments are closed.