Kazik żąda wycofania swojej piosenki z Listy Przebojów

Kazik
Kazik. Foto: YouTube

Kolejny zwrot w „aferze Kazika”. Po unieważnieniu notowania Listy Przebojów, które wygrała piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój”, władze Trójki zapowiedziały powtórne głosowanie. Teraz jednak Kazik żąda usunięcia swojego utworu z listy.

Wczoraj Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki, upublicznił SMS-a, jakiego otrzymał od dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego. Wcześniej jego treść ujawnił zawieszony w sobotę dziennikarz muzyczny Bartosz Gil. Teraz Kazik stwierdził, że nie chce, by jego piosenka znajdowała się na Liście Przebojów Trójki.

„W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania mojej piosenki «Twój ból jest lepszy niż mój» z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego” – napisał Kazik Staszewski do rozgłośni. O sprawie poinformował na facebookowym profilu zespołu Kult, którego jest współzałożycielem.

Dyrektor Trójki miał zażądać od Metza, by piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” nie znalazła się w zestawieniu. „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na antenie” – napisał Kowalczewski o godz. 2.52 w nocy.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiedziała, że na stronie Trójki pojawi się nowe głosowanie. Podkreśliła, że słuchacze będą mogli także oddać głos na piosenkę Kazika.

Na Kazika słuchacze będą mogli głosować, ale zgodnie z systemem, a więc z tego miejsca, na którym on powinien być. Oczywiście my zdajemy sobie sprawę, że teraz przez to najbliższe notowanie ta piosenka i tak siłą rzeczy będzie na pierwszym miejscu. Jeżeli taka będzie wola słuchaczy: bardzo proszę. Ale to właśnie my nie dopuścimy do cenzurowania głosów naszych słuchaczy – stwierdziła.

Źródła: Facebook/nczas.com

3 KOMENTARZE

  1. [––––] (art. 2 p. 5 Ustawy o Kontroli Publikacji i Widowisk z dn. 31 VII 1981 r., Dz. Ust. nr 20, poz. 99, zmiana 1983, Dz. Ust. nr 44, poz.204)

  2. Władza się piosenki przestraszyła :-D Żarty nie są. Ludzi to można spałować, zagazować i rozgonić. A jak tu walczyć z piosenką. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że pisowcy świetną reklamę Kazikowi zrobili. Jak zwykle skutek ich działania jest odwrotny do zamierzonego.

Comments are closed.