Gdy obywatel ma dostęp do broni. Właściciele sklepów zapobiegli kolejnej „wyprzedaży” [VIDEO]

Właściciele sklepów w Los Angeles bronią się przed rabunkami.
Właściciele sklepów w Los Angeles bronią się przed rabunkiem. (Fot. Fox11/screen)

Stany Zjednoczone od kilku dni płoną – i to dosłownie. Protesty przerodziły się w uliczne burdy, a bojówki radykalnych grup lewicowych dewastują miasta i własność prywatną. W niektórych przypadkach natrafiają jednak na opór ze strony obywateli.

Tak było chociażby w Minneapolis, Seattle czy Filadelfii. Teraz telewizja „Fox 11” wyemitowała nagranie z przedmieść Los Angeles, gdzie „protestujący” chcieli splądrować kolejny sklep.

Do zdarzenia doszło dokładnie w Van Nuys, dzielnicy w Dolinie San Fernando, w rejonie Los Angeles. Właściciele sklepów stanęli w obronie swoich majątków. Wyciągnęli strzelby i odstraszyli napastników.

W tym przypadku wyłącznie dzięki powszechnemu dostępowi do broni zapobiegnięto kolejnej „wyprzedaży”. W ostatnich dniach polega ona na tym, że ci, którzy rzekomo protestują przeciwko brutalności policji, niszczą witryny sklepowe, demolują wnętrza i wynoszą towary, na jakie mają ochotę. A ochotę mają właściwie na wszystko. W internecie nawołują natomiast do kolejnych aktów wandalizmu i odbierania własności prywatnej.

To właśnie dlatego lewica chce maksymalnego ograniczenia dostępu do broni, by porządni obywatele nie mogli się bronić przed napastnikami. Amerykanie w większości rozumieją jednak, że broń daje szansę, szczególnie słabszym.

Tak działa się właśnie w obronie koniecznej. Obywatele powinni mieć prawo bronić swoich dóbr osobistych, zdrowia, życia i nietykalności.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia przybyła policja. I początkowo aresztowała kilka osób, które… broniły sklepów przed złodziejami. Wśród nich byli także czarnoskórzy. Po wyjaśnieniu całego zajścia, wszyscy zostali zwolnieni.

Całe nagranie ze zdarzenia, wraz z relacją reporterską, znajduje się w TYM miejscu.

Trump: Moim obowiązkiem jako prezydenta jest obrona naszego wspaniałego kraju i ludzi [VIDEO]

10 KOMENTARZE

 1. w usa już tylko jedno trzyma to państwo w „kupie” 2-ga poprawka do konstytucji, ci którzy tego nie rozumieją mogą już sami się pakować do trumien fema i do tych ich „concentration camps’ów”, natamiasy my tutaj w polaczkowni, polaczowie, polaczkowisku jesteśy w totalnej, ciemnej, cuchnącej, du…e, nas nie chroni, nic, nikt przed tym całym kaczystowskim syfem komunistyczno satanistyczno-masońskim, marksistowskim, kaczokraturalnym, kaczafistycznym

 2. „Gdy obywatel ma dostęp do broni. ” to dochodzi do strzelanin w szkolach.
  A kiedy u nas byla w szkole strzelanina?
  Albo w Niemczech, albo w Austrii?
  Czyzby Niemcy byli lepiej ucywilizowanie niz Ameraknie?
  Czy po prostu nie maja dostepu do broni?

  • Ech… pleciesz bezmyślnie. Wiesz dlaczego są strzelaniny w szkołach w USA? Bo tam nie wolno wnosić broni, nawet nauczyciele.
   Nie będę Ciebie nawoływał, byś czasem pomyślał, bo to nie ma sensu. Jestem tylko ciekaw czy da się z tego mącenia w necie żyć. Jednak wziąłbyś się za jakąś uczciwą robotę, bo to będzie Ci ciążyć na sumieniu całe życie.
   A broń każdy normalny obywatel powinien mieć w domostwie, jeśli tylko zechce.

   Qui penis aquam turbat?

   • „Wiesz dlaczego są strzelaniny w szkołach w USA? Bo tam nie wolno wnosić broni, nawet nauczyciele.”

    To samo w Niemczech. Tez nie wolno wnosic broni do szkoly. Nawet nauczyciele.

  • Społeczeństwo niemieckie ma chyba 5 razy więcej broni zarejestrowanej niż obywatele polscy.
   Kto ma dokładne dane niech poda tę różnicę i źródło informacji. Z faktami trudno walczyć.

   • W Niemczech jest ok 30 sztuk broni na 100 obywateli.
    U nas ok 1,5 szt na 100 obywateli (nie licząc czarnoprochowej).

  • Przecież w Polsce mamy powszechny i niemalże nielimitowany dostęp do broni czarnoprochowej – i jakoś nie słyszałem, by była wykorzystywana w celach przestępczych.

 3. do dzików, zwłaszcza dzikich i z pianą na ryjach po prostu się strzela, i to bez ostrzeżenia; wtedy jest porządek i spokój; i wszystko zgodnie z logiką i prawem; tak to właśnie powinno być i wyglądać na co dzień;

Comments are closed.