Kasta ma się świetnie. Gersdorf z gigantycznym uposażeniem

Małgorzata Gersdorf/Fot. PAP/Jakub Kamiński
Małgorzata Gersdorf/Fot. PAP/Jakub Kamiński

Kasta III RP ma się świetnie. Swego czasu Małgorzata Gersdorf stwierdziła, że „za około 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji”. Była I prezes Sądu Najwyższego nie musi się jednak martwić o pieniądze, także w stanie spoczynku. Dostała bowiem gigantyczną odprawę i może liczyć na sporą emeryturę. Przy oszczędnym gospodarowaniu powinno jej wystarczyć nawet na życie w Warszawie…

Jak donosi „Fakt”, Małgorzata Gersdorf nie musi się martwić o swój byt. Była I prezes SN dostaje bowiem przeszło 20 tys. zł emerytury miesięcznie. Ponadto Sąd Najwyższy wypłacił jej odprawę w wysokości, bagatela, 200 tys. zł.

Zwykły Polak na emeryturze z ZUS-u może liczyć na co najwyżej 40-50 proc. wysokości ostatniej pensji. Zatem wysokość średniego świadczenia to ok. 2,4 tys. zł brutto. Zatem już po ośmiu miesiącach ma tyle, ile Gersdorf dostaje miesięcznie. Uposażenie byłej I prezes SN wynosi bowiem 20 685,57 zł brutto.

W myśl przepisów sędziowie, którzy przechodzą w stan spoczynku otrzymują bowiem 75 proc. ostatniego wynagrodzenia. Ponadto otrzymują też odprawę w wysokości sześciu pensji. – Pierwszej prezes Sądu Najwyższego wypłacono 200 327,10 zł brutto – przyznała w rozmowie z „Faktem” Małgorzata Manowska, obecna prezes SN.

Jak podkreśla Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, kasta sędziowska wciąż jest bardziej uprzywilejowana niż pozostała część społeczeństwa. – To, co dobre dla sędziów, powinno dotyczyć wszystkich pracujących. Według konstytucji jesteśmy równi wobec prawa. Dlaczego każdy pracujący miałby nie dostawać 75 proc. ostatniej pensji i nie płacić składek na emeryturę? – mówił ekspert.

Informacja o wysokości odprawy Małgorzaty Gersdorf może być szczególnie bolesna dla Polaków, którzy w najbliższym czasie planują przejść na emeryturę. W myśl przyjętej w czwartek przez Sejm tarczy antykryzysowej 4.0 odprawy mają być bowiem limitowane. Jeśli tarcza wejdzie w życie, jego maksymalna wysokość to 26 tys. zł.

Na razie jednak wysokość odpraw ustalają pracodawcy. W budżetówce ich wysokość to nawet 6-krotność ostatniej pensji. Po wejściu w życie czwartej tarczy odprawa nie będzie jednak wyższa niż 10-krotność minimalnej pensji. Co więcej, zmiany te nie obejmą sędziów.

Źródło: fakt.pl

21 KOMENTARZE

 1. JKM!
  A Tobie to oczywiście jak i tzw. niezawisłe sądy/władza sadownicza, komuna, zydokomuna/zydolewica wszędzie w Polsce, bo gdzie nie, nie przeszkadza?! Czasem, wybiórczo jedynie SM.
  Źle! No to jest jak jest i będzie powtórka z losem UPR, Nowej Prawicy, Wolności/Korwin…Bo oni nie odpuszcza jak po 1992 roku! Zemsta! Jest dla nich bogiem! Nagonka, donosy, klamstwa, oczernianie, bojktot w mediach, przemilczywanie, cenzura, cisza…manipulacje, propanaganda, czarny piar etc.
  Tylko to mają i forse podatników, głupich, naiwnych i infantylnych!
  A walką z komuną zajmuje się po swojemu, tylk solo PiS i takie są tego teraz skutki, jeśli jeszcze przeciwko wszystkim… To jak ma być skutecznie, racjonalnie i efektywnie?!
  Przyczyna skutek, akcja reakcja jak w przyrodzie, fizyce, życiu, nic w przyrodzie nie ginie, a pustka zawsze czymś się wypełnia, nawet shitem…

    • Jeden pismak SJ nabijal się kiedyś z pracy naukowej towarzyszki Gersdorff: tematy prac doktorskiej i habilitacji, coś o wypłacie i o umowie o pracę cha cha cha.
     Intelektualne dno, wstyd, żenada. Zwykła sklepowa jest bardziej rozgarnieta! Wiocha warszawska. Za pieniądze polskich podatników, oczywiście, nigdy za swoje, bo i skąd wziąć?!

     • Do BK, tluka i nieuka, przyglupa, sprawdź w słowniku /Doroszewskiego; Miodek etc./ a nie w internecie!
      Disce puer!
      To po łacinie, wiesz matole?!
      JKM ma rację, większość ludzi jest głupich i upartych, vide Platforma Obywatelska, SLD, lewica, pederasci…tak jak BK
      Urażony za krytykę pederastow i towarzyszki Gersdorff…
      Redakcjo! Proszę o cenzurę na /przeciw/ głupotę!
      Vide Erazm z Rotterdamu /”Pochwala głupoty”.

 2. Zdemoralizowana i tchórzliwa Gersdorf, która przypomnę uciekła na urlop zdrowotny, jak pisiory nieudolnie chcieli ją wyrzucić. Potem za namową kasty wróciła. Jednak ze złości wyznaczyła na swego następcę znienawidzonego sędziego „Geja w piżamie”. Weszła do Sądu Najwyższego nie mając doświadczenia. Nie wierzycie-to przeczytajcie jej życiorys. W 2008 otrzymała z rąk Lecha Kaczyńskiego nominację na sędziego Sądu Najwyższego, zasiadając w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Następnie zdradziła pisiorów. Typowe.

  • Nie, przyczyna-skutek, akcja-reakcja, towarzyszka G. to towarzyszka G. a nie znowu ten PiS, w ten sposób ją się usprawiedliwia i tłumaczy znowu… PiS-em! To jest chore myślenie, odwrócone ‚a la PO! Tak do niczego nie dojdziemy ani nie zmienimy, bo esbecja ma zys i ubaw po pachy! Vide „Trzech kumpli”/tvn.
   Najgorsze wyjście: nie ruszać ich, no to sami się ruchają/po staroplsku/XVI w./Jan z Czarnolasu.

  • To całe prawnicze towarzystwo jest komunistyczne, wiekowo, mentalnie, myslowo, ideowo, czerwone, kogo by nie nominowac, to i tak (…) z tyłu…
   Konfa powalczy z nimi?! KB, GB, JKM?! Coś nie bardzo to widzę ani nie słyszałem… Chciałbym się mylić! Oby?! Ale musi być jakis powód a Konfa jego nie ma, i tu leży pies pogrzebany, nikomu to nie przeszkadza, gdyż nie dotyczy, chyba żeby ich wyp…na bruk jak tych nedzarzy warszawskich…

  • Pensja władzy w PRL-bis. Tak długo jak są żyranci tak długo ta kasta ma lepiej niż na zachodzie.
   Zachód nie płaci dentystom i programistom tak jak PRL-bis swoim sędziom.A żyrantów jest 36 milionów więc władza się wyżywi jak mówił Urban. Jedyna nadzieja w mlodym pokoleniu,że nie będą wierzyć w żadne Powstanie Warszawskie i Listopadowe , nauczą się języka szwedzkiego, niemieckiego, angielskiego-i wypiszą się z grona żyrantów.

 3. ▌▌Tak ma być: Polak ma być nędzarzem we własnym kraju błagającym o łaskawy ochłap od swego pana i właściciela: urzędnika Partii.

  Pasożytnicza kasta urzędnicza zabiera Polakom POŁOWĘ — bez tego mielibyśmy DWA RAZY WIĘCEJ MIESIĄC W MIESIĄC, ROK PO ROKU (jest z czego inwestować i przyspieszać turborozwój!) — po czym rzuca na ziemię jakiś ochłap i jeszcze każe za to Polakom okazywać nadzwyczajną wdzięczność…

  .

  ● „Podatków raz zdobytych na Polakach nie oddamy nigdy!”

  ● „Aby pasożytnicza kasta urzędnicza rosła w siłę, a urzędnikom się żyło dostatniej!”

  ● „Każdemu, kto podniesie rękę na podatki zdobyte przez pasożytniczą kastę urzędniczą, kasta urzędnicza tę rękę odrąbie!”

  .

  • Tak, właśnie, pełna zgoda… Jak zwykle i zawsze ostatecznie idzie o pieniądze! Szczególnie te nieswoje, cudze, frajerów podatników, a życie jest drogie w Polsce oj drogie/podatki!
   Pozdrowienia!

 4. To tacy jak Gersdorf, Łętowska, Strzębosz dziś uchodzące za wzór cnót prawniczych nie kiwnęli palcem by osądzić komunistycznych zbrodniarzy po roku 1989. Dzisiaj prof. Ewa Łetwoska odgrywa rolę matrony przed dziatwą, pudrując własną ślepotę na zbrodniarzy. A pani Gersdorf zachłanna, chciwa i bezczelna sędzina popierana przez frakcję (rodzinę sędziowskich karierowiczów) i kodziarzy nie mówi, że tak wysoka odprawa 200tys. zł i taka wysoka emerytura jest nienormalna. Mam nadzieję, że udławi się własną chciwością i własnym zakłamaniem.

   • Oczywiście dzięki, literówki…ale to nie tłumaczy niechlujstwa. Proszę zrwócić uwagę na zachowanie kasty sędziowskiej. Sędzia Laskowski a jakże, niezadowolony z działań Sądu Najwyższego dopóki (dopóty) nie dostał synekury w SN. Cisza – „wszystko gra i buczy”. Sprzedajny ród prawniczy. To właśnie ta stara kadra prawników-profesorów udająca, że nic się nie działo do 1989r, nie łamano prawa i kości, wyhodowała bezideową pulpę w postaci Zbynia Zero i jemu podobnych moralnych miernot, degeneratów. A teraz stara lampucera z przypudrowanym noskiem poucza, że prawo powinno być przestrzegane. Osądziliście za strzelanie do dzieci i robotników w 1970r. ? Osądziliście Kliszkę? Nie! zmarł w spokoju z wysoką emeryturą. Osądziliście za rok 1980, za wsadzenie do więzienia kilka tysięcy osób i nazwanie tego „interwencja”. Zakłamane szuje.

 5. Ależ pani Gersdorf to wybitnie niezawisła pani sędzia, no i wybitnie apolityczna- aż mój Ciapek spod biurka zaszczekał z rozpaczy na taką wiadomość i uciekł z wyciem.

 6. ad [email protected] P. Grembowicz – załóż sobie ten Klub miodka z uszu. Mam na niego tak wylane, jak i na innych tajnych twoich sympatii z piaskownic i z SN. Miałbyś żonę, to byłaby adresatem zawiadomień o twojej predylekcji w zwalczaniu u siebie pedofilii gerontofilią, względnie germanofilią.

Comments are closed.