Kolejna sieć wprowadza w Polsce 5G. Usługa jest już dostępna w 33 miastach

Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com
Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, do listy operatorów, którzy uruchomili 5G, dołączył Play. Usługa jest dostępna w 33 miastach i wykorzystuje pasmo 2100 MHz. Do końca czerwca 5G w Play ma działać już w 53 miastach w kraju.

Z informacji podanych przez Play wynika, że po tym jak sieć ogłosiła w grudniu 2019 roku wdrożenie 5G, przystąpiła do realizacji tego planu. W styczniu 2020 r. powstała pierwsza sieć 5G w Trójmieście. Operator rozbudowywał i modernizował sieć w tej technologii.

Teraz Play poinformował o uruchomieniu własnej sieci 5G od początku czerwca. Obecnie działa ona w 33 miejscowościach w Polsce: Augustów, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Gdańsk, Gdynia, Giżycko, Józefów, Karpacz, Kowale, Kołobrzeg, Korzystno, Kraków, Legionowo, Marki, Mrągowo, Ołtarzew, Ożarów Mazowiecki, Przejazdowo, Sopot, Blizne, Łaszcz, Stare Babice, Szczyrk, Toruń, Ustka, Warszawa, Michałów-Reginów, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Wrocław, Zakopane, Ząbki, Zielonka.

Do końca czerwca Play ma udostępnić 5G w 53 miastach i miejscowościach z wykorzystaniem przeszło 500 stacji bazowych. Obecnie operator posiada 8100 stacji bazowych, z których ponad 40 proc. działa w standardzie 5G Ready, co przekłada się na zasięg tej technologii dla ponad 50 proc. populacji Polski. Obecna infrastruktura tej technologii w Play funkcjonuje w oparciu o pasmo 2100 MHz.

Play jest trzecim spośród największych nadawców w Polsce, który uruchomił własną sieć 5G. Wcześniej, 11 maja, zrobił to Plus we współpracy z firmą Ericsson. Sieć oparta na częstotliwości 2,6 GHz TDD funkcjonuje w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Obecnie w jej zasięgu znajduje się ok. 900 tys. użytkowników.

Na początku czerwca także Orange Polska zapowiedział wprowadzanie tej usług od 1 lipca. Usługa pod marką #hello5G ma wykorzystywać pasmo 2100 MHz. Obejmie prawie 6 mln użytkowników – m.in. w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie.

Źródło: wirtualnemedia.pl

8 KOMENTARZE

 1. Polacy to jak króliki doświadczalne, taka mała Słowacja , a wstrzymała się od zakładania 5G dopóki nie będą przeprowadzone badania wpływu na życie ludzkie. U Nas nikt się tym nie przejmuje, aby kasa. Jak duża jest śmiertelność polskich dzieci na raka, też nikogo to nie obchodzi, aby kasa.

 2. Żałośni, sprzedajni Konfederaci! Nie słychać nawet informacji od was, że judeje wykiwali Polaków i nie bawią się w montaż tysięcy nadajników na latarniach, tylko wykorzystali potężne nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej i w dwa tygodnie załatwili nam 5G na całym terytorium kraju. A ja frajer głosowałem na Was. Niepojęte jest, że za judaszowe srebrniki ryzykujecie zdrowie swoje i Waszych rodzin.

  • Twój gniew jest nakierowany w niewłaściwą stronę. Najpierw zobacz jak posłowie Konfederacji są traktowani w sejmie, ilu ich jest i co mogą zrobić.

 3. Zobaczcie koniecznie „Osiedle Śmierci – Sieć 5G – Gliwice – Plaga nowotworów”, „5G APOKALIPSA – Wyginięcie – Lektor PL”
  Uwaga – to jest egzystencyjne zagrożenie! Zobaczcie na yt – ptaki się bronią i atakują nadajniki sieci komórkowych – Breaking Birds Massively Attack Cell Tower Before Dropping Dead Freaky Footage!
  Każdy stres jest powodem obniżenia odporności i zwiększa podatność na wirusy i choroby.
  Na przesłuchaniu w USA Dr. Sharon Goldberg mówi o tym, że promieniowanie elektromagnetyczne ma biologiczne konsekwencje. Są ewidentne naukowe dowody na związek promieniowania elektromagnetycznego z powstawaniem: nowotworów, uszkodzeniami DNA, uszkodzeniami serca, cukrzycy, trudnościami z zasypianiem, utratą pamięci, psychicznymi chorobami (depresja, agresja, samobójstwa, narkotyki).
  Jesteśmy wystawiani na coraz to większe ilości pól elektromagnetycznych (radio, tv, sieci wifi, telefony komórkowe, smart meters – inteligentne mierniki, pola magnetyczne, smog elektryczny…) i to wszytsko się kumuluje.
  Poczytajcie sobie instrukcje smartfonów o odległości jakie należy zachować pomiędzy ciałem, a telefonem.
  Prawie każdy z was używa telefonu komórkowego, ale mało kto ma świadomość konsekwencji. Prawie kazdy z was zrozumie, że gdy nie macie zasięgu to znaczy, że fale z nadajnika zostaly pochłonięte przez jakąś przeszkodę. Zatem materia (atomy) pochłaniają fale elektromagnetyczne.
  To dotyczy nie tylko drzew i ścian budynków, ale również powietrza – w szczególnosci TLENU. Co się dzieje, gdy atom tlenu pochłonie energię fal elektromagnetycznych? Elektrony na orbicie szybciej krążą! Im więcej tej energii tym większa prędkość elektronów w atomie tlenu. Ten tlen wy potem będziecie usiłowali wdychać.
  Wasza hemoglobina jest transporterem tlenu i wydalanego dwutlenku węgla. Mechanizm pobierania i oddawania tlenu przez hemoglobinę działa precyzyjnie, ale jest zaburzany przez kontakt z naładowanym energią tlenem – konsekwencją jest trudność z oddychaniem. Im większa częstotliwość tym większa absorbcja energii przez tlen. Szczególnie krytyczna jest częstotliwość 60 GHz.
  5G wystawi nas na 24 godziny na dobę na dodatkowe i nowe częstotliwości promieniowania.
  Rząd PiS podniósł 100 krotnie normy energii promieniowanej przez nadajniki.
  Pojawiają się wiadomości z Niemiec o nowej chorobie ptaków – mają trudnosci z oddychaniem.
  237 naukowców wystąpiło z apelem do ONZ, aby zająć się tematem – bez skutku.
  Pojawiają się wiadomości, że w USA i UK dochodzi do podpaleń anten 5G…Faktycznie mapy CoV19 pokrywają się z zaawansowaniem wdrażania 5G.
  W roku 2019 były pierwsze uruchomienia 5G. Równolegle dodatkowo do sieci naziemnej uruchamiają 5G przez sieć satelitarną…W Wuhan była uruchomiona pilotażowa sieć 5G… W Europie zachodniej (Włochy, Hiszpania, UK, Niemcy…) mają najdalej zaawansowaną sieć 5G. Były „zarażenia” i kwarantanna floty statków turystycznych klasy Diamond Princess, które używają nowoczesną technologię szybkiego satelitarnego internetu. Zastanówcie się dlaczego minister zdrowia nam mówi, że na CoV19 nie ma lekarstwa, dlaczego w krajach rozwiniętych, nawet tam gdzie jest lato i ciepło jest CoV19 (np. Australia), dlaczego w biednych krajach np. w PL zachorowania były głównie importowane z Europy zachodniej (napromieniowani narciarze z Włoch…), dlaczego są wiadomości o ponownym „zakażeniu” osób, które „wyzdrowiały” i były wypuszczone ze szpitali?
  Wraz z wdrażaniem 5G pandemia 5G/CoV19 będzie narastała i nie będzie dotyczyć tylko starych i schorowanych i niewiele pomoże jedzenie witaminek, mycie rąk, siedzenie w domu, noszenie najlepszej maski, respirator, ani szczepionka…5G to energia, która dodatkowo będzie aktywować wirusy i uszkadzać nasze DNA.
  To zabija powoli, epidemia nowotworów nie jest przypadkiem (około 40% zgonów w PL z powodu nowotworów), patrzcie na objawy wpływu promieniowania em. – utrata pamięci, nudności, agresja, trudnosci ze spaniem. Można się spodziewać interakcji z metalami (aluminium, rtęć) z szczepionek.
  Bojkotujcie urządzenia SMART, obserwujcie gdzie wam stawiają nadajniki. Zaopatrzcie się w mierniki. Protestujce u posłów.
  Posłuchaj koniecznie i przekaż dalej: 5G – Jerzy Zięba – Rząd zamierza nas grilować. oraz Wszystko co musisz wiedzieć o tej epidemii – Jerzy Zięba oraz SDZ54/2 Cejrowski: zaraza czy 5G? 2020/4/13 oraz Dr. Judy Mikovits, PhD about: COVID-19 masks, pandemia, vaccines and transmitting disease oraz 2 Doctors WARNING On 5G DANGERS Before Cell-Tower Legislation Hearing!

 4. s
  Sieć 5G jest zagrożeniem, dlatego że została zaprojektowana w taki sposób by stanowić bazę do totalnej inwigilacji, w zakresie elektronicznej komunikacji każdego rodzaju, video i fonicznego nadzoru oraz zdalnego sterowania.
  Dodatkowe funkcje to reklama, mobbing, naciski, łańcuchy dostaw niepotrzebnych/zbędnych towarów, i szpiegostwo w każdej możliwej i niemożliwej dziedzinie życia.
  Dotychczas stosowane metody okazały się nieefektywne, dostęp zainteresowanych jest zbyt skomplikowany, utrudniony jest też handel odpowiednimi danymi, my i nasze życie to towar, trzeba na nim zarobić.
  A co do szkodliwego wpływu promieniowania elektromagnetycznego to wpływ ten jest udowodniony i nawet dostrzegalny naszymi ludzkimi zmysłami.
  Najbardziej widoczny to ten pochodzący od słońca, to dzięki promieniowaniu elektromagnetycznemu naszej gwiazdy, życie na planecie może się rozwijać a jak wiadomo życie jest śmiertelnie niebezpieczne, do tego dochodzą udary cieplne, zmiany klimatu, wzrost poziomu co2, burze śnieżne, huragany i wszelkie inne plagi.

Comments are closed.