Tęczowa flaga nad Warszawą. Zagranica „wspiera” lobby LGBT [FOTO]

homofobia Aktywista LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Aktywistka LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce postanowiła obchodzić „miesiąc dumy” LGBT. Poinformował o tym na Twitterze brytyjski ambasador w Warszawie Jonathann Knott.

„Nad Ambasadą Brytyjską w Warszawie będzie w ten weekend powiewać tęczowa flaga. W ten sposób świętujemy #MiesiącDumy #LGBT” – oświadczył dyplomata.

„Miesiąc Dumy w Wielkiej Brytanii i na całym świecie jest w tym roku obchodzony inaczej niż zwykle, zatem do zobaczenia w przyszłym roku!” – dodał.

REKLAMA

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy. „Czy w Arabii Saudyjskiej tez wywiesiliście taka flagę? Tam się morduje homoseksualistów” – napisał jeden z użytkowników.

„Czyli chcecie w ten sposób wskazać ze tacy ludzie są „inni”? No super podejście… a co na to by muzułmanie powiedzieli?” – stwierdził kolejny internauta.

Na tym jednak nie koniec. Na oficjalnym profilu brytyjskiej ambasady zmieniono zdjęcie profilowe na tęczowe tło. Co więcej, widnieje na nim herb Wielkiej Brytanii używany przez brytyjski rząd. Jak podkreślono, minęło już pół wieku od pierwszego homomarszu w Nowym Jorku.

Na początku czerwca o „miesiącu dumy LGBT” poinformowała także ambasada USA w Polsce. „Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBTQI+. podczas którego celebrujemy osiągnięcia środowiska LGBTQI+. Solidaryzujemy się ze osobami LGBTQI+ na całym świecie, których podstawowe prawa wciąż nie są przestrzegane” – oświadczono na oficjalnym profilu na Twitterze.

Tymczasem homolobby otwarcie wezwało do wspierania zamieszek w USA. Obchody tęczowego miesiąca w poprzednich latach spotkały się z krytyką za silną komercjalizację i „odejście od korzeni”. Aktywiści LGBT postanowili więc wykorzystać zamieszki, do których dochodzi pod pretekstem oburzenia zabiciem czarnoskórego George’a Floyda w Minneapolis. Tęczowe lobby chce się przyłączyć do „protestów” i walczyć o „sprawiedliwość społeczną”.

Mimo to dyplomaci postanowili wesprzeć homolobby. Co więcej, robią to na terenie Polski.

Źródło: Twitter

REKLAMA