Kolejny pożar w greckim ośrodku dla uchodźców. Płonął kilka dni wcześniej [VIDEO]

Pożar dla uchodźców na wyspie Samos.
Pożar dla uchodźców na wyspie Samos. (Fot. YouTube/screen(

W obozie dla uchodźców Vathy na greckiej wyspie Samos wybuchł w niedzielę wieczorem pożar. Jak poinformował lokalny portal „Samos24”, strażakom udało się szybko opanować sytuację.

Pożar wybuchł w tej części obozu, gdzie przebywali nieletni migranci. Jeden z nich trafił do szpitala, a pozostali, około 60 osób, do hotelu, w którym mają pozostać kilka dni.

Lokalne władze poinformowały, że spłonęły trzy kontenery. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

W ostatni wtorek pożar wybuchł na obrzeżach tego samego ośrodka. Ogień udało się ugasić. Policja zatrzymała 13 osób podejrzanych o podpalenie. W obozie Vathy przebywa ok. 4600 migrantów, choć jest przeznaczony dla około 650 osób.

Podpalenie największego obozu dla uchodźców

W nocy z 8 na 9 września doszczętnie spłonął obóz Moria, największy w Europie, otwarty pięć lat temu w szczytowym momencie kryzysu migracyjnego. Bez dachu nad głową pozostało 12 tys. osób.

Greckie władze twierdzą, że obóz podpalili sami migranci, by doprowadzić do przeniesienia ich na stały ląd.

Obóz Moria istniał od 2015 r., mieszkało w nim ponad 12 tys. migrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, choć przeznaczony był dla 2750 osób.

6 KOMENTARZE

  1. jak sie słyszy że podpaliły obóz i dały ich do hotelu to przecież każden człowiek nawet głupek wyciągnie właściwe wnioski i po raz kolejny podpali kontenery żeby se mieszkać w apartamencie a te pajace jak tego nie widzą to ich miejsce jest we wariatkowie

  2. Nachodźcy dobrze wiedzą, że jak podpalą obóz to jest większa szansa relokacji do Niemiec, gdzie dostaną socjal o jakim w Grecji mogą tylko sobie pomarzyć.

  3. Teraz małpy podpala ten hotel do którego ich przewieźli bo się okazało że tam nie ma jacuzzi. Będą tak długo podpalać aż dostaną do willi z basenem i białą służbą….

Comments are closed.