Prawdziwych ferii nie będzie. Gowin mówi o zamkniętych wyciągach narciarskich. Warzecha kpi: „Sufity są wyjątkowo nisko”

Jarosław Gowin Źródło: PAP
Jarosław Gowin Źródło: PAP

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ferie zimowe będą skumulowane w terminie od 4 do 17 stycznia. Podtrzymał także zamknięcie branży turystycznej i hotelarskiej. Zdaniem wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina, logiczne jest zatem, że zimą wyciągi narciarskie będą zamknięte. Słowa szefa Porozumienia celnie skomentował publicysta Łukasz Warzecha.

– Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich – mówił w Polsat News Jarosław Gowin.

Jednocześnie wicepremier odniósł się do zapowiadanego na najbliższą sobotę otwarcia galerii handlowych. Jak twierdził, jest to możliwe, ponieważ w ostatnich dniach przedsiębiorcy wykonali „ogromny wysiłek”, by zwiększyć bezpieczeństwo klientów.

Dzięki temu możemy ostrożnie otworzyć jeden z zamkniętych sektorów gospodarki – mówił.

Gowin dodał, że wśród rygorów znalazło się obowiązkowe noszenie maseczek w galeriach handlowych oraz regularna dezynfekcja ogólnodostępnych powierzchni.

– Chciałbym bardzo podziękować przedsiębiorcom i związkom zawodowym, ponieważ od kilku tygodni konsultujemy z nimi te rozwiązania – mówił.

Jednocześnie ocenił, że otwarcie na podobnych zasadach siłowni i branży gastronomicznej nie jest możliwe. 

– Badania polskie i zagraniczne wyraźnie pokazują, że to są formy działalności gospodarczej, w których kontakty międzyludzkie są najgroźniejsze pod kątem możliwości zakażenia się – twierdził minister rozwoju.

Słowa Gowina o zamkniętych stokach skomentował publicysta Łukasz Warzecha.

„Bardzo słusznie, że zamkną wyciągi. Przecież głównie na wyciągach dochodzi do zakażeń. Tam sufity są wyjątkowo nisko” – ironizował.

Było to nawiązanie do słów wiceministra infrastruktury Michała Horały. Polityk stwierdził, że należało zamknąć siłownie, ponieważ zazwyczaj mają niski sufit.

Źródła: Polsat News/Twitter/nczas.com

19 KOMENTARZE

 1. Niestety, nie ma wojskowego z charyzmą, który wziąłby to towarzystwo za mordę i wprowadził liberalizm. (dość dowolna trawestacja powiedzenia Kisiela)
  Swoją drogą ciekawe, czy zamach w stylu Piłsudskiego znalazłby poparcie społeczne? Albo inaczej: jak musi być w PL źle, żeby ludzie zaakceptowali gwałtowną zmianę?

 2. Zapraszamy na Kaszuby! W gminie Stężyca wyciągi działają i będą działały. Kuligi z ogniskiem jak zawsze. Musiałaby merkelowa przysłać Gebirgsjägerbrigade 23 Bayern żeby spróbować nam podskoczyć. A i to rezultat niepewny…

 3. Zajazd na nartach w kasku i goglach na wolnym powietrzu jest bardziej niebezpieczny niż wizyta w zamkniętej galerii handlowej dobre sobie… Kiedyś przyjdzie taki czas że za to odpowiecie sq….y

 4. no cóż trzeba jakoś skłonić umęczony lud do przyjęcia jedynie słusznej metody leczniczej czyli szczepionki i to z własnej nieprzymuszonej woli
  przymus szczepień to ostateczność psująca wizerunek właścicieli ludzkiego stada

 5. Ferie będą więc po to, żeby przemęczona rokiem szkolnym dziatwa mogła w spokoju ‚popstrykać i poklikać’ w domu na smartfonach, laptopach, komputerach etc

 6. A gdyby tak olać to wszystko i w poniedziałek : cały naród rusza do pracy, dzieci i nauczyciele do szkół, lekarze bez problemu umawiają na wizyty face to face, badają i się uśmiechają. I co by nam zrobili?!!!!! Piękny sen, szkoda że w poniedziałek przebudzenie

 7. Szkoda słów na tych rządowych kretynów. Trwa konkurs na najbardziej kretyńską decyzję i czuję, że prawdziwi kandydaci dopiero przed nami.
  Nie ma innego wyjścia jak masowo bez oglądania się kto idzie z boku ruszyć na tych bęcwałów.

 8. To kolejna grupa zawodowa/etniczna która że wstydem będzie przypominać sobie, że kiedyś głosowała na PiS czy szerzej Zjednoczona Prawicę. Konfederacjo, potrzeba zdobywać kolejne przyczółki, wybory mogą być bliżej niż nam się wydaje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here