„To niszczenie naszego życia społecznego i gospodarczego!” Konfederacja apeluje o natychmiastowe zniesienie szkodliwych obostrzeń [VIDEO]

Konfederacja. Foto: facebook.com/KONFEDERACJA2019/
Konfederacja. Foto: facebook.com/KONFEDERACJA2019/

Konfederacja Wolność i Niepodległość po raz kolejny zaapelowała do rządu, aby otworzył gospodarkę. – Mamy wprowadzony faktyczny lockdown, a kolejne obostrzenia zarżną polskie firmy – wskazują.

Podkreślono kompletnie niespójną politykę rządu. Odniesiono się do najnowszego przykładu – jeszcze w sobotę premier Morawiecki zapowiadał zamrożenie branży turystycznej do 27 grudnia, a dwa dni później minister Niedzielski oznajmił, że hotele będą zamknięte do 17 stycznia.

Huśtawka emocjonalna, jaką serwują rządzący przedsiębiorcom, jest niezdrowa i działa źle na polską gospodarkę, na kondycję polskich firm – mówił Marek Szewczyk.

Zasugerował, że jedyne, na czym teraz powinien skupić się rząd, to poprawa systemu służby ochrony zdrowia, a gospodarkę należy jak najszybciej odmrozić.

Święta Bożego Narodzenia

Witold Tumanowicz odniósł się z kolei do pomysłu rządzących na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Rząd chciałby ograniczyć spotkania przy wigilijnym stole do pięciu osób i zakazać przemieszczania się.

Rząd PiS zalicza właśnie hat-tricka. Najpierw zniszczył Polakom świętowanie Wielkanocy, niedawno zniszczył możliwość odwiedzenia swoich najbliższych zmarłych. Część to także zmarli w tym roku – wcześniej nie można było zorganizować im normalnego pogrzebu, a teraz nie można było ich odwiedzić – mówił Tumanowicz.

Zwrócił uwagę na absurd planowanego rozporządzenia o pięciu osobach na Wigilii. Nie będzie ono dotyczyć osób mieszkających wspólnie.

Jeśli mieszkam z żoną i córką, to znaczy, że mam teraz wybrać, czy zaprosimy jednych rodziców czy drugich rodziców? W jaki sposób ma być rozpatrywane, czy dana osoba mieszka w tym mieszkaniu? Czy to będzie kwestia zameldowania? Wpisu do rejestru wyborców? Czy może deklaracja? Czy to oznacza, że na Wigilii pojawi się niespodziewany gość, ale z sanepidu i będzie nas legitymował? – pytał Tumanowicz.

„Niszczenie życia społeczno-gospodarczego”

Bałagan, absurdy i brak jakiejkolwiek konsekwencji – tak w skrócie przedstawił nowe obostrzenia Tomasz Grabarczyk.

To są działania, które mają pokazać tylko, że ‚my (rząd – red.) coś robimy, że walczymy z wirusem’, ale wzbudzają tylko politowanie. Nie ma żadnego planu, nie ma żadnej długoplanowej strategii. Jest niszczenie naszego życia społeczno-gospodarczego i my jako Konfederacja się na to nie zgadzamy – podsumował Grabarczyk.

Zapomnij o rodzinnych Świętach Bożego Narodzenia 2020. Rząd wydał „nowe zasady bezpieczeństwa”

35 KOMENTARZE

 1. Jakieś stare to zdjęcie z protestów antycovidowych, bo widać na nim Dziambora, który właśnie zmaga się z ciężkim covidem…Czy Dziambor nadal uważa, że pandemii nie ma?

  • Przecież ta cała Konfederacja jest niepoważna. Korwin twierdził, że pandemii nie ma a śmiertelność spada. W Polsce oprócz zmarłych kowidowców, 27 tys. ma wpisane, że zmarło nie wiadomo z jakich przyczyn. Na kogo głosował Bosak? Na POPiS!!!Berkowicz, Mentzen i Korwin przywłaszczyli sobie po 108 tys. zł. z partyjnej kasy „bo nam się należy” ? Tak.

    • Tak owszem, ludzie umierają z braku opieki lekarskiej choćby w karetkach bo nie chcą ich przyjąć do szpitala. Bardziej mnie interesuje ile przywłaszczyli sobie Szumowscy Sp z oo i ile w łapę dostał tzw. rząd za wdrażanie wizji NWO. Odpowiesz mi na te pytania?

     • …umierają, m.in bo poje*y z Konfy darli mordy: Wirusa nie ma, pandemii nie ma, to wymysł mass-mediów i młodzi roznosili i zakażali. Brawo Trump, brawo Łukaszenko wirusami się nie przejmują, zuchy…zachorowali. Dziambor mam nadzieję też ciężko przechoruje. 😁🖤

    • Żebyś ty bolszewiku chociaż miał wiedzę o tym, o czym piszesz… Ale po co, wystarczy rozkaz nadzorcy fermy i już klawiaturka rozgrzana do czerwoności od wklepywania bzdur na portalu prawicowym… Tfu trollu !

 2. Żydzi nie tylko zniszczą Polskę i Polaków ale także fundamenty chrześcijaństwa, nie pamietacie już jak atakowali kościoły? Oslaniani przez milicję

 3. A kto nie obchodzi Bożego Narodzenia???? Jaka to wiara ???? A po co teraz strajki już za późno co mieli zrobić to zrobili .konfederacji albo nie wiesz albo udajesz że nie wiesz MY WIEMY a ty wyboeraj

 4. I co, rządzący teraz przemyślą i wycofają się?
  Trzeba oprócz wykazania głupoty, w która brną, wykazać gdzie musi nastąpić nasza reakcja. Co możemy zrobić. A nie, zostawiać pustkę. Że robią głupio i źle (nomen omen!!), to widzimy. Co dalej? Bo oni wiedzą, że nie mają argumentów innych już poza siłą. Do stołu rokowań zasiada się z przeciwnikiem, którego pokonanie może kosztować zbyt wiele, lub jest wręcz niemożliwe, a nie kogo można wypałować i zagazować na ulicy.

  • Niech przyjdą a zarobią po nosie albo „spadną” ze schodów. Jak trafią na podchmieloną rodzinę, która jest świeżo po politycznej kłótni ( do tego doprowadziło już POPiS, że rodziny się kłócą przy wigilijnym stole) to akurat znajdą się w pozycji chłopaka do bicia.

 5. Szanowni patrioci, szanowni Konfederaci, naukowcy, lekarze, Zjednoczona „prawica” doskonale wie, że niszczy nie trzeba im tego uświadamiać. Skończcie z tym, a weźcie się za powołanie pozaparlamentarnej komisji śledczej złożonej z lekarzy, naukowców i prawników. Zjednoczona „prawica” jest głucha, głucha też będzie na eksterminację Polaków szczepionkami. Już ich agentura terrorystów przebiera nogami by pop[atrzeć sobie na egzekucję.

  • Dokładnie, bardzo trafna diagnoza. Trzeba te ekscesy dokumentować, żeby można było postawić winnych przed sądem. Premier, ministrowie, wojewodowie, inspektorzy – za każdą decyzją ktoś stoi.

 6. jak dole przyjęli za szczepionki to strach muszą wzmacniać, że niby ludzie na koranoświrusa umierają. Szczepić ludzie się nie chcą nie wiadomo czym.

 7. córka sama w Niemczech . Chcieliśmy Ją odwiedzić na święta B.N. Rząd polski uniemożliwił nam to. Straszy zdrowych ludzi kwarantanną, mandatami . Co to za rząd który walczy ze społeczeństwem. To reżim nie rząd.

 8. Rzad to albo elementy najglupszego sortu albo swiadomi zdrajcy w imie jakiejs obcej nam religii lub ideologii. To hedonisci, utracjusze, klamcy, oszczercy, Bogu nieposluszni, pelni zlosci, nienawisci, chciwoscie, kierowani zadza gejowskiego ,,seksu,, i mamony. Plemie zmijowe. To zli ludzie, zdrajcy Boga i ludzkosci.

 9. @Juran Błędne wnioski wyciagasz, ja jestem za tym aby nczas.pl był kojarzony z wolnością słowa i wolnością myśli, zydzi, niemcy czy inne ruski cały czas plują i knuja przeciwko Polsce i Polakom i to na forum miedzynarodowym, wytłumaczył bym ci to dokładniej ale twoje IQ wynosi 36,6 i gdybym ci tłumaczył zaczął byś goronczkowac, polecialbys na testy i by wyszło że masz covid, nastepnie zglosil byś na milicji że cie nczas.pl i userzy sarsemcov19 przez inernety zarazili

 10. Najpierw zdejmijcie maski, bo wyglądacie niewiarygodnie. Skoro nie ma takiego obowiązku prawnego, a noszenie masek przez zdrowych jest nienormalne, to zacznijcie wyglądać publicznie jak Grzegorz Braun.

Comments are closed.