Mentzen komentuje „stan XD” w Polsce. „To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku”

Sławomir Mentzen. Foto: Facebook Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen. Foto: Facebook Sławomir Mentzen

Od soboty obowiązuje przegłosowana w październiku nowelizacja tzw. ustawy covidowej. Nakłada ona m.in. nakaz noszenia maseczek, także w najbardziej absurdalnych warunkach. Wprowadzenie „stanu XD” na terenie Polski oraz działania rządu skomentował Sławomir Mentzen.

„Nasze władze ostatecznie puściły się poręczy. Pewnie jeszcze nie wiecie, ale wczoraj po kryjomu znowu zmienili to nielegalne rozporządzenie, na podstawie którego wprowadzili w Polsce stan XD. Otóż w najnowszej wersji tego nielegalnego, będącego obrazą rządów prawa, rozumu i godności człowieka rozporządzenia znajduje się obowiązek przebywanie w maseczce w pracy w każdym pomieszczeniu, w którym nie jesteśmy sami. Od wczoraj, jeżeli nie wyprosicie wszystkich z pomieszczenia w którym przebywacie, nie możecie nic zjeść ani wypić. Z budynku też oczywiście nie możecie wyjść zjeść, bo na ulicy też trzeba nosić maseczkę” – napisał Sławomir Mentzen.

W ocenie polityka Konfederacji, działania rządu Morawieckiego „to jest ciemnota w pełnym tego słowa znaczeniu”.

„To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku. Wszystkie bezpieczniki naszego państwa wysiadły. Jeden kretyn z drugim kretynem wypuszczają w środku nocy dowolne rozporządzenia, bez żadnego zastanowienia się nad konsekwencjami. Zupełnie nielegalnie wstrzymują druk wyroków TK, czy podpisanych przez Prezydenta ustaw. Nielegalne rozporządzenie jest egzekwowane, a legalnie przyjęta ustawa jest niedrukowana, przez co nie może wejść w życie. Oni doskonale wiedzą, co robią. Dlatego tak PiSowi zależy na wprowadzeniu ustawy, która zwolni ich z odpowiedzialności karnej za tę bandyterkę, którą uprawiają” – stwierdził.

Czarne Lustro

Ekonomista ocenił również, że „poziom ciemnoty” rządu jest znacznie większy niż Wróżbity Macieja.

„Wróżbita Maciej obraża się, gdy porównuję jego dane i analizy do tych, z których korzysta nasz rząd. I ma rację, rząd prezentuje znacznie większy poziom ciemnoty niż on. Już wolę typa rzucającego uroki, odganiającego czarną magię, wolę wiedźmina, strzygę i kikimorę niż tę hołotę, która dorwała się do władzy i niszczy świat, jaki znałem przez całe dotychczasowe życie” – dodał.

„Na polecenie tej ciemnej bandy ludzie mają cały dzień siedzieć i chodzić zakryci jak jacyś przestępcy, stać w galerii w tłumie grzecznie w kolejce do sklepu, aby w sklepie nie robić tłumu, nie mogą posłać dzieci do szkoły, pójść na obiad, czy do kina. Nie mogą nawet nic zjeść, czy wypić w pracy. Nie można iść na cmentarz 1 listopada, ani pojechać do rodziny na Wigilię. Nie można pojechać na ferie. Dzieci cały rok mają siedzieć w swoich pokojach i świat poznawać przez komputer. Swoich kolegów i koleżanki mają znać z takich małych okienek na ekranie. To nie jest normalne, to jest nie do uwierzenia, to jest jak odcinek z Czarnego Lustra. Ale to się dzieje naprawdę” – wyliczał Mentzen.

„Powinno się pluć na ich widok”

Jak podkreślił, rząd, który „z premedytacją, zupełnie nielegalnie, uzurpuje sobie władzę do decydowania jak spędzę Święta Bożego Narodzenia” zasługuje na „najwyższe potępienie”.

„Żaden uczciwy człowiek nie powinien im podawać ręki. Powinno się pluć na ich widok. Powinno się do końca życia wytykać ich palcami i przypominać im ich niegodziwości” – skwitował.

Mentzen zwrócił także uwagę, że to dopiero początek. „A oni dopiero się rozkręcają. Wczoraj Bartosz Kownacki z PiS zaproponował, żeby ludzie wchodzący do galerii handlowej płacili opłatę w wysokości 100 zł, która przepadnie, jeżeli nie znajdą dla siebie tego, czego szukali. Co wymyślą jeszcze? Nie wiem, nie chcę wiedzieć, chcę się obudzić z tego koszmaru. Chcę móc odwieźć rano dziecko do szkoły, pójść normalnie do pracy, potem na spacer, do kina czy na kolację. Chcę iść na piwo, na mecz czy na koncert. Chcę żyć jak wolny człowiek, nie jak więzień, czy mysz laboratoryjna. Urodziłem się pod koniec komuny, nie zamierzam w komunie umrzeć” – podsumował.

Źródło: Facebook

41 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem. Jak kopnfederacja może obrazać rządzacych. Przecież to są ich idole. Konfederacja mówi tym samym głosem co PiS o kobietach. Chcecie upodlić kobiety, i zabrać im wszelkie prawa, bo przecież mężczyżni pisowcy jak i z konfederacji wiedzą lepiej co kobietom jest dobre.

  • Z kobietami to jest tak:
   Jak nie upodlą ich lekko Europejczycy to zrobią to tak do dechy Arabowie i Murzyni.
   Z pełnym poparciem kobiet oczywiście.
   Bycie upodloną to naturalny stan kobiety.

   • bycie nieszczesliwa to naturalny stan kobiety. to drobna roznica. biali nie maja jaj, juz od paru pokolen, wiec baby szukaja tych z jajami. instynkt.

   • Członkom, którzy płacili te składki, którzy za darmo pracowali na rzecz partii, którzy za darmo oferowali swój czas, pracę i umiejętności na rzecz partii.

     • Kierownik zmieniles nicka???
      Haha wiedzialem, ze skads znam te idiotyzmy, ktore wyglaszasz. Stylu nie zmienisz. I jak mala dziewczynka krzyczysz i tupiesz nozkami, ze ktos sie pod ciebie podszywa.

     • Nie Kierownik, tylko larum, prawdziwy larum.
      Jeszcze trochę, a NCzas mnie tak wq.wi, że Jaruny będą skakać z radości, bo zniknę stąd.

     • Kierownik Episkopatu to ten co zaczął pod moim nickiem, a ja się oburzam, bo to sq.wysyństwo podszywać się pod czyjś nick. To pokazuje jak nędzną kreaturą jest ten osobnik. Znam go pod wieloma nickami, ale na ogół pisał pod własnymi (co też jest wielką manipulacją), a od pewnego czasu chwycił za taką skrajnie nieuczciwą broń. NCzas, niestety, ubolewam bardzo, nic sobie z tego nie robi, choć apelowałem wielokrotnie.

 2. Ja się nie urodziłem pod koniec komuny tylko komunę pamiętam i powiem panu Mentzenowi, że komuna do była piękna bajka w porównaniu do tego zamordyzmu co teraz jest.

  • oj kolego zalewasz, demencja full. to bylo mniej wiecej to samo co teraz, tylko jeszcze biedniej. zamiast maseczek czerwone husty. i na koniu, nie w busie. prad i ciepla woda w luksusie a miecho w niedziele. przewin tasme w tyl.

    • Widzę, że koleżka upodobał sobie mojego nicka i pod nim pisze brednie. A fakty są takie, że ponad 100k każdy z nich zabrał nam z naszej partii.

     • Upodobałem go sobie ponad 10 lat temu, chcesz to sobie przeszukaj net. Na NCzasie zacząłem komentować pod tym nickiem jakiś rok temu. A Ty jesteś zwykły łajdak, który używa metody złodzieja „łapaj złodzieja”.

 3. Berkowicz, Mentzen i Korwin opróżnili partyjną kasę biorąc po 108 tys. zł premii za następny rok, za dobrą pracę. Tak oszukują wyborców mówiąc o uczciwości, praworządności, a sami okradają. Mentzen- będziesz siedział!

   • Otóż pieniądze pochodzą z naszych podatków, bo to państwowa dotacja dla partii. 🧐😛Korwiniści przyłączyli się do Bandy Czworga a oni złodziei nie ruszają. Raz wy kradniecie – a potem my. Płatne trolle z ulicy Pięknej ostro sprzeciwiają się, że złodziei należy ścigać i piętnować. Degeneracji od Korwina… młodzi… w partii od żłobka do nagrobka.

    • Masz, NCzasie, co chciałeś…
     Ale kliki są…

     Czy to jest opinia? Nie, to trollowanie. Czy trollowaniu należy się wolność wypowiedzi? Moim zdaniem nie – to tak jakby powiedzieć, że wolno kłamać (szczególnie publicznie). Nie wolno, a że ludzie kłamią? To należy to zwalczać, ale nigdy tolerować.

  • Jak popełnili przestępstwo to zgłoś do prokuratury i przedstaw dowody. A jak nie jesteś w stanie tego udowodnić to morda w kubeł.

 4. Mentzen -ty jeszcze nie w pierdlu? Powinni cię jak Gawłowskiego albo Misiewicza przymknąć na 3 miechy.Zwróć forsę – a kara swoją drogą. I tak skończysz jak Kijowski !

  • Masz, NCzasie, co chciałeś…
   Ale kliki są…

   Czy to jest opinia? Nie, to trollowanie. Czy trollowaniu należy się wolność wypowiedzi? Moim zdaniem nie – to tak jakby powiedzieć, że wolno kłamać (szczególnie publicznie). Nie wolno, a że ludzie kłamią? To należy to zwalczać, ale nigdy tolerować.

Comments are closed.