Elon Musk czekał na Cyberpunk 2077. Komentuje grę i zamieszcza prześmiewczego mema [FOTO]

Elon Musk, założyciel Tesli fot. PAP/EPA CLEMENS BILAN
Elon Musk, założyciel SpaceX, Tesli i Neuralinku fot. PAP/EPA CLEMENS BILAN

Za nami jedna z najgorętszych światowych premier 2020 roku – gra Cyperpunk 2077 od polskiej firmy CD Projekt. Czekał na nią m.in. Elon Musk. Podzielił się pierwszymi spostrzeżeniami.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie czekał na premierę polskiej gry, czemu wyraz często dawał w mediach społecznościowych.

Premiera Cyberpunk 2077 okazała się połowicznym sukcesem. Koszty jej wyprodukowania i promocji zwróciły się już pierwszego dnia. Wielu jednak krytykowało grę – ma kilka błędów, ale przede wszystkim bardzo źle działa na starszych konsolach.

CO Projekt wydało specjalne oświadczenie, w którym przeprosiło za zaistniałą sytuację. Zapewniło, że zwróci koszty wszystkim niezadowolonym z działania Cyberpunk 2077.

Jednym z błędów gry jest „rozpięty rozporek”. Co jakiś czas zdarza się, że u męskiej postaci wirtualne genitalia wypadają poza spodnie.

To do tej sytuacji odniósł się Elon Musk – szef SpaceX oraz Tesla Inc. Miliarder zamieścił mema z logiem gry nałożonym na kadr z serialu „The Office”, na którym Michael Scott, postać grana przez Steve’a Carrela, ma palec w rozporku.

Wpis Muska był też odpowiedzią na opinię jednego z graczy, który stwierdził, że po tym, jak wypróbował grę chce mu się płakać i nie ma ochoty dotykać swojego PlayStation 4 (a więc starszej wersji, na której gra nie działa poprawnie).

Musk dość niestandardowo traktuje media społecznościowe i często robi sobie po prostu jaja. Miliarder mógł chcieć zakpić z gry CD Projekt, ale przede wszystkim wydaje się, że z postawy gracza, któremu chce się płakać, bo gra nie działa poprawnie.

W innym wpisie Musk zaznaczył, iż „obiektywna rzeczywistość jest taka, że nie da się dobrze uruchomić zaawansowanej technologicznie gry na starym sprzęcie”.

Musk krótko skomentował także pytanie jednego z internautów, czy miał już okazję zagrać w Cyberpunk 2077.

„Tak, krótko, wydaje się całkiem niezły. Wybrałem Nomada, start był trochę powolny, ale przyspiesza. Wydawało się, że prawie wszyscy na Steamie grali w Cyberpunka w ten weekend” – napisał.

Cyberpunk 2077 okazał się hitem. CD Projekt S.A. wydała komunikat. Koszty zwróciły się już na starcie

9 KOMENTARZE

  1. Nawet taki szaleniec jak Musk śmieje się z tej politycznie poprawnej i przesiąkniętej transhumanizmem produkcji. Zresztą era dobrych i ciekawych gier komputerowych zakończyła się wraz z 2006 r.

  2. Przecież CD Projekt to firma która we Wiedźminie 3 umieściła obraz przypominający Jana Pawła II jako portret hierarchy Novigradu Hemmelfarta.. taki „dowcip” autorów gry…

  3. Kiedyś jeszcze jakoś wyglądał, a teraz spaślak oszczędza na konsolach. Zamiast kupić sobie porządny i najnowszy sprzęt to ćwiczy CP 2077 na jakiś muzealnym egzemplarzu. Jednak ta wypowiedź mnie nie martwi, bo podtrzymuje zainteresowanie tematem, a o to chodzi

Comments are closed.