#OtwieraMY. Kolejne lokale dołączają do akcji. Sprawdź miejsca, które działają mimo reżimu [LISTA]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PxHere/Pixabay (kolaż)

Polacy mają dość koronareżimu, czyli zamkniętych biznesów, ograniczonych zarobków, braku możliwości normalnego działania. Organizują akcję #otwieraMY. Przedsiębiorcy otwierają swoje interesy w całej Polsce.

„Mówimy: STOP! Nie ma zgody na dalsze niszczenie narodowego dorobku i milczenie w obliczu ludzkich tragedii, których wokół nas coraz więcej” – zachęca WIR (Weto, Inicjatywa, Referendum).

„W polskim systemie prawnym, zgodnie z Konstytucją RP (art. 31 ust. 1-3, art. art. 64 ust. 1 i 3), tylko ustawą i tylko w poszanowaniu istoty tych praw można ograniczać prawa i wolności obywatelskie oraz ingerować w prawo własności. Sposób, w jaki rząd RP zakazuje prowadzenia działalności branży hotelarskiej i gastronomicznej, jest rażąco niezgody z prawem, bowiem nie ma do tego żadnej podstawy ustawowej” – wskazują.

„Rozporządzenia Rady Ministrów nakazujące i zakazujące określonych zachowań, wydawane są na podstawie art. 46 i art. 46 b Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi, zgodnie z którymi rząd może jedynie wprowadzać czasowe ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji i zakładów pracy oraz czasowe ograniczenia określonych zakresów działalności przedsiębiorców. Tymczasem, rząd zamiast jedynie ograniczać, zakazuje prowadzenia działalności, co rażąco narusza wskazane wyżej normy konstytucyjne (ograniczanie wolności obywatelskich w drodze rozporządzeń, zamiast na mocy ustawy) i dodatkowo przekracza upoważnienie ustawowe do wydania rozporządzenia” – pisze WIR.

„„Ograniczanie” nie jest tym samym co „ZAKAZYWANIE”. Takie zachowanie rządu narusza art. 92 ust. 1 Konstytucji RP, co dodatkowo czyni te zakazy bezskutecznymi i bezprawnymi. Podejmij walkę, zorganizuj się, stwórz grupę wsparcia – razem skutecznie przeciwstawiMY się tyranii bezprawia, której nie uzasadniają żadne obiektywne okoliczności. Alternatywą jest tylko bierne oczekiwanie na „pomocną dłoń rządu w łagodnym bankructwie”” – kontynuują.

„Wiemy, że się boisz, ale nie jesteś sam. Staniemy za Tobą murem. Znajdziesz w nas sojusznika, wsparcie prawne i merytoryczne. Będziemy promować Twoje usługi, sami z nich skorzystamy, a jeżeli będzie potrzeba, to przyjedziemy bronić Twojego dobytku. Jesteśmy w tym razem!” – zachęcają.

Lista przedsiębiorstw otwartych mimo restrykcji

Pierwszą „dwudziestkę” otwartych lokali wypisaliśmy tutaj:

#OtwieraMY. CAŁA POLSKA się otwiera! Lista lokali, które działają mimo obostrzeń, stale się powiększa [LISTA]

Tymczasem do akcji dołączyły kolejne:

 1. „Prymus” – Hotel ul. Czarnieckiego 69, Radom
  Telefon kontaktowy: 790 760 800
 2. „Szczecińska Gubałówka” – Lodowisko ul. Lisiej Góry 5, Szczecin
  Telefon kontaktowy: 602 437 437
 3. „Bary na żółto i na niebiesko” – Bar / Domowe jedzenie
  Osiedle Teatralne 3, Kraków
  Godziny otwarcia: 11:00 – 17:00
  Telefon kontaktowy: 12 425 88 11
 4. „Nitro Club” – Klub taneczny / nocny ul. Mazowiecka 1, Nysa
  Kontakt telefoniczny: 510 919 157
  Facebook:
  facebook.com/nitroclubnysa
 5. Sizar Club” – Klub taneczny / nocny ul. Podgrodzie 1 A, Koszalin
  Telefon kontaktowy: 535 910 017
  Facebook:
  facebook.com/sizarclubkosza
 6. „Ambra Club” – Klub taneczny / nocny Blichowo 42, Blichowo Telefon
  kontaktowy: 501 929 351
  Facebook:
  facebook.com/Ambraclub/
 7. „Duo Cafe” – Klubokawiarnia / Bar ul. Szczecińska 29, Słupsk
  Godziny otwarcia: 13:00 – 01:00
  Telefon kontaktowy: 883 920 900
  Facebook:
  m.facebook.com/duocafe.slupsk/
 8. „Casanova – Ciche” – Klub taneczny / nocny Ciche Górne 450, Chochołów
  Telefon kontaktowy: 574 191 110
  Facebook:
  facebook.com/CasanovaKlubCi

Do akcji wciąż dołączają kolejni przedsiębiorcy! Według przecieków, po 17 stycznia udział wezmą również lokale z Trójmiasta:

#otwieraMY. Trójmiejskie restauracje otworzą się pomimo zakazów

Otwierają się również w Legionowie:

Obywatelskie nieposłuszeństwo na Mazowszu. W Legionowie WSZYSTKIE restauracje otworzą się 18 stycznia?!

Jeśli akcja będzie rosnąć w tym tempie, to niedługo otwartych lokali będzie zbyt wiele, by rząd mógł jakoś zagrozić otwierającym je przedsiębiorcom. Lockdown zostanie zdjęty oddolnie, a rząd zostanie postawiony przed faktem dokonanym.

7 KOMENTARZE

 1. Może by tak zrobić ulotkę i jakąs pokazówkę, niech każdy z 11 posłów idzie do innej restauracji, weźmie laptop kumpli z nagrywaniem i chronią przedsiębiorców.
  żarcie dostana za darmochę pewnie ;-) wiec korwin będzie zadowolony i przyjdzie z rodziną.

  • Długo nad tym myślałeś? Ta 11-stka przynajmniej broni przedsiębiorców, w przeciwieństwie do 449 pozostałych KOMUNISTÓW, których jak widać uwielbiasz.

  • Żartujesz chyba. telefon na milicje od nowych ORMO-wców „uprzejmie donoszę” , już jest od dawna rozpalony do czerwoności.

 2. Brawo!Publikujcie taką listę gdzieś oddzielnie za zakładką strony głównej! Zeby łatwiej było te wszystkie lokale znaleźć. Jak tylko wrócę z kontraktu do Polski, zaraz wsiądę z rodziną w samochód i pojedziemy na obiad na Podhale!Bez szmat na twarzy, dodam.

 3. fajnie ze otwieraja w tym samym czasie, lepiej jak wysla po jednym Milicjancie do stu lokali niz stu Milicjantow do jednego lokalu ;) do akcji mogli by sie przylaczyc Rolnicy i STOP NOP i w tym samym czasie zorganizowac „Strajk Narodowy”

Comments are closed.