W końcu – stolica też się budzi! Warszawscy restauratorzy otworzą lokale 18 stycznia

Wolność Źródło: Pixabay
Wolność Źródło: Pixabay

Polacy mają dość koronareżimu, czyli zamkniętych biznesów, ograniczonych zarobków, braku możliwości normalnego działania. Organizują akcję #otwieraMY. Przedsiębiorcy otwierają swoje interesy w całej Polsce – teraz również w Warszawie.

Warszawscy restauratorzy dołączą do akcji #otwieraMY. Właściciele lokali gastronomicznych otworzą swoje biznesy po 17 stycznia. To właśnie wtedy, według pierwszych zapowiedzi rządu, miał się skończyć narzucony teraz twardy lockdown.

Przykład warszawskim przedsiębiorcom dał Maciej Adamski, właściciel restauracji Qlturalni Qlinarni z podwarszawskiego Legionowa.

Pisaliśmy o tym:

Obywatelskie nieposłuszeństwo na Mazowszu. W Legionowie WSZYSTKIE restauracje otworzą się 18 stycznia?!

– My już nie mamy nic do stracenia. Ustaliliśmy w swoim gronie, że otwieramy, choć jeszcze będziemy mieli jedno spotkanie z prawnikami, którzy naświetlą nam ewentualne sankcje takiego działania. Jesteśmy przygotowani na te konsekwencje, bo nam już jest wszystko jedno – mówił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Ciągle jednak nie wiadomo, ilu restauratorów z Warszawy odważy się otworzyć lokale.

– Muszę rozważyć sprawę, porozmawiać z prawnikiem. Być może ratowanie życia będzie uzasadnieniem takiego nieposłuszeństwa i konsekwencje nie będą w rezultacie drastyczne – mówi anonimowo właściciel niewielkiego punktu gastronomicznego przy ulicy Puławskiej. – Skoro Górale planują taki przewrót od poniedziałku w gastronomii i usługach hotelowych, to może będzie to też dla Warszawy sposób na ucięcie naszych obecnych problemów – mówi.

Tymczasem do akcji #otwieraMY dołącza coraz więcej przedsiębiorców. Zaktualizowaną listę otwartych lokali znajdziecie w tym artykule:

#OtwieraMY. Kolejne lokale dołączają do akcji. Sprawdź miejsca, które działają mimo reżimu [LISTA]

Źródło: „Wirtualna Polska”, „Gazeta Wyborcza”, NCzas

23 KOMENTARZE

 1. Po prostu wkraczać do tych lokali i demolować aby w przyszłości nie łamali zarządzeń rządowych !!!!!!!

 2. to samo powinny zrobic obiekty sportowe i reszta. ciekawe co wtedy zrobią te ciotki z nierządu?? :)
  bądźmy przykładem dla całego świata. oby tylko chciał z tej akcji brać wzór..

 3. Nieodpowiedzialni zbrodniarze. Należy przeczekać ten straszny czas w domu! Zostań w domu! Ludzie umierają, a do nich nie dociera. Mają krew na rękach. Na świecie panuje pandemia, a oni się zachowują, jakby tylko o nich chodziło. Nasz rząd powinien odebrać im biznesy i cały pozostały majątek – i przeznaczyć go na leczenie ludzi chorych na covid.

 4. Zerwij z mordy sznurki szmat!
  Pokaż wreszcie swoją twarz!
  I zerwij szmatę, zerwij szmatę!!!
  Pokaż wreszcie ludzką twarz!!!
  /na melodię Murów Kaczmarskiego/.

 5. popieram tą akcję, najlepiej jakby wszyscy przedsiebiorcy odmówili koronareżimowego zamknięcia i po prostu otworzyli swój biznes

Comments are closed.