Aborcja tematem zastępczym? Kulesza: „Próba przykrycia jednego niewygodnego dla PiS tematu drugim”

Posłowie Krzysztof bosak i Jakub Kulesza z Konfederacji. Foto: PAP
Posłowie Krzysztof bosak i Jakub Kulesza z Konfederacji. Foto: PAP

Próba rozwodnienia wyroku i przykrycia jednego niewygodnego dla PiS i rządu tematu drugim tak, by przynajmniej przez chwilę o jednym z nich się nie mówiło – tak publikację przez TK uzasadnienia wyroku w sprawie przepisów dotyczących aborcji ocenia poseł Konfederacji Jakub Kulesza.

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Wyrok ma jeszcze w środę zostać opublikowany w Dzienniku Ustaw.

„Uzasadnienie, które wreszcie zostało opublikowane, liczy 150 stron, więc już sama objętość świadczy o próbie rozwodnienia samego wyroku, który został ogłoszony w październiku zeszłego roku. To rozwodnienie tematu widać także w tym, że interpretacja przepisów będzie zależała w dużej mierze od interpretacji sądów i lekarzy, bo w uzasadnieniu nie jest tak precyzyjnie zapisane, kiedy aborcja nie może mieć miejsca, jak w pierwotnym wyroku. Można więc powiedzieć, że jest to próba wycofania się z kłopotliwego dla PiS tematu” – mówił PAP Kulesza.

„Próba przykrycia jednego niewygodnego dla PiS tematu drugim”

Według niego termin publikacji wyroku „pokrywa się z kryzysem związanym z buntem przedsiębiorców i tym, że rząd nie radzi sobie z problemem szczepień i nakładaniem kolejnych obostrzeń, których nikt już nie chce przestrzegać”.

„Mam wrażenie, że jest to próba przykrycia jednego niewygodnego dla PiS i rządu tematu drugim także niewygodnym dla rządu tematem tak, by przynajmniej na jeden z nich nie mówiło się choć przez chwilę publicznie” – dodała poseł Konfederacji.

Kulesza zwrócił też uwagę, że uzasadnienie jest publikowane kilka miesięcy po tym, jak zapadło i zostało ogłoszone orzeczenie TK. Jego zdaniem „świadczy to o rozkładzie państwa polskiego i o tym, że decyzją polityczną jest się w stanie wpływać na stan prawny w Polsce”.

Jak dodał, publikacji uzasadnienia domagały się „różne osoby, niezależnie od tego czy popierały wyrok czy nie”. Jak zaznaczył poseł, były to „osoby popierające państwo prawa, w którym wyroki wydane przez TK – czy to praworządny czy niepraworządny – są publikowane”.

„Państwo, w którym nie można decyzją sekretarki, administratora strony internetowej decydować, czy jakiś akt zostanie publikowany czy nie” – dodał.

„Tak samo sprzeciwiałem się niepublikowaniu przez rząd Beaty Szydło orzeczeń TK w starym składzie” – mówił Kulesza.

„Kaczyński uruchomił wściekłe”. Gorące komentarze po opublikowaniu wyroku TK ws. aborcji

Źródło: PAP

17 KOMENTARZE

 1. bezmózgie sterowane neobolszewią istoty wylazły na świeże powietrze . Morsowanie w modzie więc armatki wodne trzeba uruchomić.

 2. Wygrałem litra czystej Dębowej. Założyłem się przed kilku godzinami z sąsiadem, że porucznik kontrolujący Konfederatów nie pozwoli im zająć jednoznacznego stanowiska w sprawie wyroku TK. Sąsiad wyborca nieuka Bosaka upierał się, że Konfederacja twardo opowie się za ochroną mordowanych dzieci. Wypijamy razem.

  • Jarek wykorzystuje sprawę aborcji do nikczemnych celów. Konfederacja powinna teraz stanąć sobie z boku, popatrzeć i zająć się przedsiębiorcami i mordowanymi Polakami. Nie dawać się wciągać Jarkowi w żadne rozgrywki. Niech wypije piwo, którego sobie nawarzył. A konfederacja powinna się zająć sprawami, które nie pozwolą nam tu zaprowadzić globalnego komunizmu.

 3. Na miejscu Konfederatów zaniechał bym walenia w PiS na każdym kroku,jeśli padnie ten rząd to nowa ekipa zniszczy Konfederację i to dosłownie.I pies z kulawą noga się za nimi nie ujmie,elektorat kilkuprocentowy a do tego połowa ich zwolenników to leszcze lemingi więc ostrożnie chlopcy

  • Nie, mamy „siedzieć i głosować tak, jak oni chcą”, bo to jedyna forma współpracy jaką Pis rozumie. Zresztą co, PiS się za nimi ujmie, jak oni już teraz chcieliby ich politycznej śmierci na rzecz dobrze im znanego układu czterech partii + ewentualnie pionek mediów Hołownia? Dzięki za dobrą radę „chłopcze”, ale myślę że nadal będą punktowali twoich kochanych zamordystów z bandy czworga tam gdzie będzie trzeba.

   • No niezupelnie. Gdyby PiS chcial zniszczyc konfederacje to juz by ja dawno nakryl czapka. PiSowi Konfa jest potrzebna i to z tym idiota Korwinem. Kaczor moze wtedy mowic: chcecie glosowac na prawice ale nie na nas to patrzcie co macie na prawo.

  • Przecież PiS cały czas chce zniszczyć konfederację i jeszcze mu się nie udało. A nowa ekipa nie będzie miała nawet większości parlamentarnej i będzie musiała się łasić do konfederacji. Nawet po to żeby powołać rząd.

  • A co daje wyborcom Konfederacji pis? Ah tak, zapomnialem, daje ochlapy typu 500+, zabierajac wcześniej 800. Na pis glosuja bezmozgi i poncetplusy.

 4. Konfederacja to taka pisowska młodzieżówka; brykająca, paplająca w sumie hałaśliwa i niegroźna. Sądzę, że jak zniknie – to i tak prawie nikt tego nie zauważy. Kilku młodych cwaniaczków postanowili sobie wygodnie żyć na cudzy koszt. Do czasu darmozjady, nieroby no i grabieżcy.

 5. Konfederatów znowu zaskoczyła rzecz oczywista. Czy to nie Najwyższy Czas zejść z chmur na ziemię i zacząć korzystać z kalendarza i terminarza?

Comments are closed.