Grzegorz Braun wystosował oświadczenie w sprawie startu w wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa

Grzegorz Braun w Sejmie.
Grzegorz Braun w Sejmie. (Fot. PAP)

Grzegorz Braun wystosował oświadczenie w sprawie startu w wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa.

Przedterminowe wybory włodarza w stolicy Podkarpacia będą konieczne po tym, jak 10 lutego rezygnację z pełnienia tej funkcji złożył wieloletni prezydent tego miasta Tadeusz Ferenc.

Nowe wybory odbędą się za około trzy miesiące, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany. Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył na tymczasowego prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka, który dotychczas był dyrektorem wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Po tym, gdy z urzędu zrezygnował Ferenc, ruszyły spekulacje, kto mógłby wystartować w wyborach.

Jednym z częściej pojawiających się nazwisk w przestrzeni medialnej jest Grzegorz Braun. W wyborach do Sejmu w 2019 roku Braun startował właśnie z Rzeszowa, a Konfederacja w tym okręgu uzyskała jeden z lepszych wyników – 8,25%.

Indywidualnie zaś w okręgu rzeszowskim Braun zdobył więcej głosów (31 148) niż prawdopodobny kandydat Prawa i Sprawiedliwości Marcin Warchoł (28 495). Warchoł startował jednak z ostatniego miejsca na liście PiS.

Braun wystartuje w wyborach? Oświadczenie posła

Wobec pojawiających się medialnych spekulacji Braun przesłał do Polskiej Agencji Prasowej specjalne oświadczenie w sprawie ewentualnego startu w wyborach.

„Zwracam uwagę, że do czasu formalnego ogłoszenia terminu wyborów (…) wszelkie rozważania na ten temat, być może ciekawe a dla mnie osobiście nawet pochlebne, nie mogą jednak prowadzić do wiążących konkluzji. Jeśli podejmę w tej sprawie jakąkolwiek decyzję, nie omieszkam informować o tym opinii publicznej – jednak nie w trybie kuluarowych przecieków podsycających medialne dywagacje, w infantylnej formule ‚zgłaszania chęci’, ale w odpowiadającym powadze sprawy trybie publicznej deklaracji woli politycznej” – napisał Braun.

Gdyby Braun wystartował i ostatecznie wygrał w Rzeszowie, musiałby się zrzec mandatu posła.

18 KOMENTARZE

 1. Uważam, że fucha prezydenta jakiejś pipidówki jest poniżej ambicji Brauna. Tylko posada Prymasa Polski jest odpowiednią. Pamiętajmy, że w przypadku kolejnej brzozy i gibieli prezydenta Prymas obejmuje władzę, czy może tak było dawniej, no co Prymas to Prymas.

  • Mam propozycję. Zróbmy ze 3 dni milczenia na forum, niech tylko ujadają trolle. Może Redakcja wreszcie pójdzie po rozum do głowy?

   Od poniedziałku?

     • Ja też. Ciekaw jestem czy Rdzawy Odbyt – po łacinie Rusticulus (naprawdę, sic!), też w to wchodzi (nie w odbyt a w milczenie😆😁😄).

     • Śliczne dzięki :-)
      Może uda się przemówić Redakcji do rozsądku.

      Tzn. proponuję do niedzieli jak kto chce, ale od poniedziałku do środy my milczymy.

     • Nasze postulaty (mam nadzieję, że nie narzucam i się zgadzacie):
      1. zakaz podszywania się pod nicki – proponuję 1 nick na 1 adres mailowy, bez powtórzeń
      2. znaczne ograniczenie trollowania – łatwo odróżnić poglądy, nawet lewackie, od mącenia, jątrzenia na forum i obrzucania błotem Konfederacji

      Celem naszym jest dość jasny przekaz wolnościowy dla osób, które odwiedzą przypadkowo nasze forum. Wolność zakłada swobodną wymianę poglądów, ale trollowanie jest jej rażącym nadużyciem.

 2. Bardzo mi Pan Braun imponuje. Wyważony człowiek. Jak jest nieprzygotowany do wypowiedzi, trochę bywa, że się gubi, ale generalnie oceniam na 5+ gościa. Szacun za wystąpienia w sejmie z sytuacjami konfliktowymi nie jeden chołownia by się rozpłakał. 100% Pan.

 3. Ty żebyś w tych swoich wypocinach choć 1% inteligencji miał co Pan Braun to nawet bym tobie parę szekli sypnal 😂😂😂😂😂

 4. Panie Braun ! Zadam Panu tylko jedno pytanie, a od tego jaką Pan podejmie decyzję, będzie zależała cała Pana polityczna przyszłość.
  Czy Pan wie, dlaczego Adolf Hitler został kanclerzem i prezydentem Rzeszy Niemieckiej ?
  Prawidłowa odpowiedź – bo nie przyjął stanowiska wicekanclerza !

  • A ja zadam tobie pytanie ile waży wojsko Polskie w całym umundurowaniu??? Jak odpowiesz to zostajesz na tym forum a jak nie to znikasz

Comments are closed.