Sanepid nie chciał odpowiadać Polakom, ale teraz będzie musiał. Berkowicz zaczyna kontrolę [VIDEO]

Konrad Berkowicz.
Konrad Berkowicz.

Kilka tygodni temu Kongres Polskiego Biznesu zainicjował kampanię „Zapytaj Sanepid”. Celem miało być skontrolowanie kontrolerów, żeby nie mieli czasu na „naloty” na otwierające się biznesy. Sanepid jednak uchylił się od odpowiedzi. Polityk Konfederacji Konrad Berkowicz zebrał jednak wszystkie zapytania internautów i osobiście je wysyła.

W ramach akcji „Zapytaj Sanepid” każdy chętny mógł wygenerować wniosek o dostęp do informacji publicznej do wybranych przez siebie stacji powiatowych.

Główny Inspektor Sanitarny oświadczył jednak, że Sanepid nie będzie odpowiadał na złożone wnioski. Pytano w nich o warunki zabezpieczenia służb dokonujących kontroli.

Sanepid powinien odpowiedzieć na każde pytanie, a mimo to urzędnicy nie potraktowali zapytań internautów poważnie. Wyrzucili pytania przedsiębiorców do kosza i tym samym złamali ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Teraz polityk Konfederacji Konrad Berkowicz postanowił zebrać wszystkie zapytania i złożyć je na piśmie w imieniu obywateli, w ramach interwencji poselskiej. Sanepid ma więc obowiązek na nie odpowiedzieć.

Poseł Konfederacji zebrał w sumie 564 pytania, które zostaną wysłane do 340 sanepidów.

– Ja nie znoszę biurokracji, ale jak ta biurokracja może zaszkodzić sanepidowi to z wielką przyjemnością się jej oddam (…) życzę pracownikom sanepidu dużo zajęć, aby nie mieli czasu na gnębienie przedsiębiorców – stwierdził Berkowicz. To nie pierwsza kontrola sanepidu, jaką przeprowadza poseł Konfederacji.

Źródła: Twitter/veto.media

17 KOMENTARZE

 1. Odpowiedzi należy udzielić w terminie do 14 dni. Jeżeli nie udzielono odpowiedzi – przysługuje skarga do WSA, który po stwierdzeniu nieuzasadnionego braku odpowiedzi, wymierza karę pieniężną, płaconą do ręki składającego zapytanie. Da się nawet z tego wyżyć. Są w Polsce tak zarabiający.

 2. Takiego bohaterstwa Konfederatów to nawet Czesiek nie spodziewał się. Odważyli się wysłać kilkaset listów do sanepidu. Czapki z głów przed Bojownikami o Naszą Wolność! Mazel tow!

 3. Berkovitz, jak większość żydów, mimo wygórowanego mniemania o sobie, to także tylko tępy c.

  Berkovitz, oznajmiając publicznie, że swoją akcją chce jedynie świadomie utrudniać pracę urzędu, nie tylko zwolnił Sanepid z obowiązku podjęcia jakichkolwiek działań w odpowiedzi na jego zapytania, ale stworzył temu urzędowi możliwość oskarżenia go o działalność przestępczą.

  Nie od dzisiaj wiemy jakie durne zioliki w tej konfederacji zasiadają.

  • Głupiś, Berkowicz by tego nie robił, gdyby sanepid nie olał obywateli.
   Jesteś też podłym oszczercą, bo z pewnością Berkowicz nie jest wyznania żydowskiego, a do tego obrażasz religię żydowską, ale mniejsza już z tym, normalka.

   • Jewish (Ashkenazic): patronymic from the Yiddish male personal name Berke, Germanized form of either the Polish spelling Berkowicz or eastern Slavic Berkovich.

    Także nie zrozumiałeś: Berkovitz swoją wypowiedzią całkowicie unicestwił skuteczność swojej akcji.
    Tylko głupek podejmuje jakieś działania, które są z góry sam skazuje na porażkę.
    Chyba, że liczy na efekt propagandowy u jeszcze większych głupków, bo jak widać nawet po tutejszych komentarzach, takich nie brakuje.

     • Beria -gruziński Żyd. Zostawmy nację w spokoju i zapytajmy kiedy zwróci zagrabioną kasę partyjną, którą zaje*chał razem z tym drugim obwiesiem Mentzenem i Sypniewskim. A za pytanie pod adresem gnębicieli z Sanepidu należy się Berkowiczowi uznanie.

    • Szkoda komentować. To raz.
     A dwa – nie wiesz na czym polega polityka. Tak, właśnie akcja o oddźwięku społecznym, nawet przegrana, ma sens.
     Trzy – odniesie efekt, inaczej będą kolejne kroki prawne. A jeśli ich pan Konrad nie podejmie, to i u mnie straci dużo.
     Cztery – nie odróżniasz żyda od Żyda.
     Pięć. Tak zgadzam się – lepiej gdyby tego nie mówił, a zrobił, ale nie znaczy, że zniweczył.

 4. Nie miejcie złudzeń. Apele, krzyki, protesty na ulicach, rzucanie kamieni, „otwieranie” na siłę nic nie da.
  Nie dajcie się sprowokować do bezpośredniej konfrontacji.
  Obserwujcie funkcjonariuszy w swoim rejonie.

Comments are closed.