Młoda kobieta zmarła po przyjęciu szczepionki. Matkę wbiło w fotel po wypowiedzi telewizyjnego eksperta

Szczepionki AstraZeneca. Foto: PAP/EPA
Szczepionki AstraZeneca. Foto: PAP/EPA

32-letnia kobieta z Niemiec zmarła kilka dni po przyjęciu szczepionki przeciwko koronawirusowi AstraZeneca. O zakrzepicy czy trombocytopenii jako skutkach ubocznych preparatu na koronawirusa zaczęto informować w mediach kilka dni później.

Szczepionka przeciw COVID-19 AstraZeneca od tygodni nie schodzi z pierwszych stron gazet. W marcu kilkanaście krajów europejskich wstrzymało podawanie preparatu brytyjsko-szwedzkiego koncernu. Po kilku dniach zastoju szczepienia wznowiono. Stało się to po tym, gdy organy regulacyjne Unii Europejskiej stwierdziły, że zastrzyk jest bezpieczny dla zdrowia.

Ostatnio jednak ponownie w niektórych krajach szczepionka AstraZeneca jest wycofywana. Stwierdzono groźne zakrzepy krwi w mózgu po podaniu szczepionki. Niemcy zaleciły wstrzymanie podawania AstraZeneki osobom poniżej 60. roku życia. Podobnie uczyniły Holandia czy Kanada. W Wielkiej Brytanii wstrzymano testy szczepionki przeciw koronawirusowi na dzieciach.

Niemieckie media opisują przypadek 32-latki, która zmarła na początku marca – kilka dni po przyjęciu szczepionki AstraZeneki. Wówczas jeszcze nie pisano o zakrzepicy czy małopłytkowości jako efektach ubocznych szczepionki.

Migrena nie była przeciwskazaniem do zaszczepienia

Do gazety „Die Welt” zgłosiła się matka Diany O. Opisuje przypadek nieżyjącej już 32-letniej córki, która została zaszczepiona 25 lutego 2021 roku w klinice rehabilitacyjnej w Löhne, gdzie pracowała jako psycholog.

W kolejnych dniach 32-latka uskarżała się na silne bóle głowy, ale problem zbagatelizowano, gdyż wcześniej często miała migrenę. O występowaniu migreny Diana poinformowała przed przyjęciem szczepionki, lecz uznano, że nie występują przeciwskazania do podania preparatu.

Ból głowy nie ustępował po zażyciu leków, które Diana przyjmowała przy migrenie. Stan taki trwał ponad tydzień. 32-latka kilkukrotnie zwymiotowała, praktycznie cały czas spędziła w łóżku.

Co wywołało udar krwotoczny mózgu?

Matka opiekowała się córką, zaopatrywała w niezbędne rzeczy i codziennie odwiedzała. Gdy 9 marca Diana od rana nie odpowiadała na wiadomości ani nie odbierała telefonu, matka od razu pojechała do córki.

Znalazła ją nieprzytomną w łazience. Służby ratunkowe zjawiły się natychmiast, ale kobiety nie udało się uratować.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci 32-letniej Diany był udar krwotoczny mózgu. Wciąż nie wiadomo jednak, co ten krwotok wywołało.

AstraZeneca na ustach wszystkich mediów

Pierwsze informacje o zakrzepicy jako skutku ubocznym szczepionki przeciw COVID-19 zaczęły pojawiać się w mediach kilka dni po śmierci 32-latki. Tydzień po jej zgonie po raz pierwszy w Niemczech tymczasowo zawieszono podawanie preparatu AstraZeneca.

Gdy AstraZeneca stała się tematem numer jeden w mediach, matka Diany pilnie śledziła doniesienia. Jedno zdanie utkwiło jej na długo w pamięci. Medialny ekspert Karl Lauterbach powiedział, że kilka zgonów poszczepiennych trzeba wliczyć w „koszty”, bo zyski, czyli zdrowie publiczne, przewyższają potencjalne ryzyko.

Siedziałam przed telewizorem kompletnie oszołomiona, wbita w fotel – wspomina matka.

Kilka dni później odebrała telefon z powiatowego urzędu zdrowia. Poinformowano ją, że próbki tkanek jej córki zostały pobrane do badań nad skutkami ubocznymi szczepionki.

Po kolejnych kilku dniach naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Greifswaldzie wykazali związek między przypadkami zakrzepicy a szczepionką AstraZeneca. Czy krwotok śródmózgowy u Diany wywołała szczepionka? Na to pytanie matka wciąż szuka odpowiedzi. Uniwersyteccy lekarze nie przedstawili jeszcze szczegółowych wyników badań śp. 32-latki.

W Berlinie pilnie wstrzymują szczepienia kobiet poniżej 55 roku życia preparatem AstraZeneka. Dziewięć zgonów

Szokujące objawy po szczepionce AstraZeneca i obojętność służb. Nauczycielka z Gdańska opisuje swój dramat [WIDEO]

Źródło: Die Welt/merkur.de

39 KOMENTARZE

 1. „Niemcy zaleciły wstrzymanie podawania AstraZeneki osobom poniżej 60. roku życia.”
  Strasznie mi się to rozumowanie podobało – starszym można podać, bo i tak niedługo wykorkują, młodszym nie, bo jeszcze kilka lat mogą harować i płacić podatki. Klasyczne niemieckie rozumowanie.

  • Nie tylko niemieckie, w kilku krajach jest podobne podejście, a poza tym to samo sobie pomyślałam. Wszystko co się dzieje przez ostatni rok wokół domniemanej pandemii uderza najmocniej w osoby starsze(bezproduktywne).

 2. Ekspert ds. Badań nad szczepionkami opublikował list otwarty wzywający Światową Organizację Zdrowia (WHO) do natychmiastowego wstrzymania wszystkich masowych szczepień przeciwko koronawirusowi (COVID-19). Według dr. Geerta Vandena Bosschea masowe szczepienia mogą doprowadzić do pojawienia się bardziej niebezpiecznych form wirusa. Powodzenia ! Głupich nie brakuje ! Ahoj !!!

  • …z tym Boschem to też może być prowokacja, on niby dobrze gada, ale jest od „nich”… Chodzi też o nastraszenie nieposzczepionych, że wyszczepieńcy będą ich zarażali…

 3. Spokojnie. Jakby co, to podatnicy zapłacą odszkodowanie.

 4. A morderca morawiec wraz z pasożydami niedzielakiem, glutem i simonem systematycznie i bezczelnie potencjalnie mordują setki tysięcy Polaków !!!
  Czy nadal będziecie posłusznie ustawiać się w kolejkach i dać się wyszczepiać jak bydło ?!!?

  • Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Brutalna prawda jest taka – większa część każdego narodu to matoły. Weźmy Polskę i wyborców głosujących na partie sejmowe (bez wyjątku), czy prezydenta. Ewidentny motłoch. Owa tłuszcza daje sobie wstrzykiwać jakiś syf. Będzie stopniowo wymierać. Pozostanie elita Narodu, czyli rozumni ludzie bojkotujący ustawiane „wybory” i „szczepionki”. Zniknie baza i zaplecze „magdalenki”.

 5. 650 – osób w Polsce co dzień umiera z powodu koronoawirusa…tego płaskoziemcy z Konfederacji nie widzą. Co 5 minut na COVID-19 umiera w Polsce osoba. Co 5 minut jedna osoba umiera na COVID19. Jeszcze raz powtórzę. 27 osób umiera co godzina z powodu Koronawirusa! Przykładowo: jedna klasa w szkole co godzinę umiera na COVID. Rozumiecie matołki, debilki ? Wiem – do waszych zakutych łbów nic nie dociera. Zaczniecie mówić: ale, ale, albo wyśmiewać fakty, nie mnie. Kretyni.

  • A skąd takie dane? Z telewizora? Wejdź sobie na stronę MZ, poczytaj ze zrozumieniem co tam wypisują a potem wróć i przeproś bo bzdury wypisujesz niesamowite. Typowy kowidowy lemur:coś tam usłyszał, resztę sobie dopisze i zadowolony, że taki głupi.

  • 1000 osób na dzień to norma od dawna, ale ztym srowidem to przesadziłeś popisie, statystyki nietelewizyjne mówią co innego…oj brzydko

  • 60:5=12.
   Orb – raz – nie masz mózgu.
   Dwa – co dzień umierało 1200 osób – na wszystkie choroby, wypadki, samobójstwa (6000 rocznie). Teraz umiera 2000 – na COVID średnio 30, reszta jak wyżej + z braku dostępu do diagnozy (lekarze w bunkrach przychodni) i leczenia (szpitale leczą tylko COVID).

  • Taak, a 460 dewiantow tygodniowo wyciaga nogi i laduje pod ziemia,tylko dlatego,ze walili konia i serce wyskakuje z rytmu zatrzymujac sie.

  • @Orb napisał
   „Co 5 minut jedna osoba umiera na COVID19. Jeszcze raz powtórzę. 27 osób umiera co godzina z powodu Koronawirusa!”

   …a w Wąchocku w zeszłym roku matura była łatwa bo zdawała córka sołtysa.
   To Ty kochanie?

  • Z matmy to ty miałeś chyba celujący: ” Co 5 minut jedna osoba umiera na COVID19. Jeszcze raz powtórzę. 27 osób umiera co godzina z powodu Koronawirusa!” – jeżeli co 5 minut jedna osoba to co godzinę nie umiera ich 27. Tak jak pisałem: lemur wypisujący bzdury bo coś, gdzieś usłyszał.

  • A gdyby ci powiedzieli w głównych mediach że co godzinę 15 osób w Polsce skacze z balkonu na główkę bo to wzmacnia odporność na covid to też byś skoczył?
   Obudź się człowieku bo jesteś prowadzony jak baran na rzeź.

  • Orbie – pod koniec marca 2020 Szumowski wydał rozporządzenie, aby KAŻDY ZGON pacjenta, u którego W CIĄGU 30 dni wcześniej „test” pokazał wynik dodatni – był kwalifikowany jako zgon na kowid.
   W ten sposób licznik zaczęły nabijać przypadki wszystkich śmierci niekowidowych (w tym raki, zawały, udary itp. a także śmierci ze starości).

   Wcześniej tego nie było.

 6. Ci eksperci mają coś nie tak z głowami. Każdy preparat, który wywołuje dotkliwe skutki uboczne, powinien być wstrzymany w użytkowaniu i zwrócony producentowi do gruntownego jego przebadania, a ten który wywołał choć jeden zgon powinien być natychmiast wycofany z użytku i nigdy nie powinien wrócić do sprzedaży!!!!

  • Gdyby każdy preparat, który wywołał chociaż jeden zgon wycofywano z obrotu to w aptekach nie byłoby nawet aspiryny.

   • … oraz ci cwaniacy z Big Pharmy, ktorzy na zywca zdzieraja z kazdego skore, musieli by sie ustawic w kolejce po zasilek dla bezrobotnych.

 7. Sam jesteś matołek i debil – nawet do kwadratu! Nie potrafisz oddzielić ziarna od plew. Te 650 osób umiera z tego powodu, że zafundowano nam paraliż służby zdrowia. „Procedury” medyczne nie pozwalają na stosowanie terapii spoza listy „dopuszczonych” – lepiej niech pacjent zejdzie – a lekarze są zbyt zastraszeni, by leczyć zgodnie ze swoja wiedzą.

  • Kilka lat temu było prawie 4 miliony ZACHOROWAŃ na grypę, ludzie starsi też umierali – ale nie na grypę przecież – lecz na choroby współistniejące. Dr Bodnar wyleczył 2000 osób – żadna nie zmarła. C19 jest chorobą łatwo wyleczalną, jeśli jej nie zaniedbano i zastosowano właściwe leczenie. Wg danych WHO prawdopodobieństwo śmierci z powodu C19 to 0.02% i ok.2% dla starszych. Więc nie siej paniki! Przerażony matole Orb…

 8. Nie bójcie się szczepionek i śmierci nie zapomnijcie tylko wcześniej przepisać swoich majątków na fundację Melindy i Billa Gatesow . Wykorzystamy to dla „dobra” ludzkości

 9. A gdzie trolle plaskoziemcy??? Co ujadają ze szczepienia takie potrzebne są??? Udają ze tematu nie ma bo prawda wychodzi na jaw, no i nie można tak młodej kobiecie dopisać chorób współistniejących!!!! Chyba że się już wyszczepily i problem sam się rozwiązał?!

 10. Czy ktoś ci broni szczepić się czym chcesz? Rzucając wyzwiska na ludzi możesz się spodziewać krytycznych odpowiedzi. Po ci taki stres? Przenieś się na forum wyborczej czy gazety polskiej. Tam nie będziesz narażony na opisy zgonów czy ciężkich skutków ubocznych szczepień genetycznych, obecnych i przewidywanych za parę lat. Tam wierzą w każde słowo z covidowych przekazów propagandy. Znacznie rzadziej, jeśli w ogóle, narazisz się na wypowiedzi ludzi myślących.

 11. O przepraszam jeden plaskoziemiec jeszcze się nie zaszczepił i szczęka tu na ludzi bo mu kaganiec z pyska spadł 😂😂😂😂😂

 12. Młoda kobieta zmarła po zastosowaniu nieprzebadanej terapii genowej, a starszy pan. wspaniały K. Krawczyk zmarł z powodu chorób współistniejących, a nie po szprycy. –A ja w wywiadzie, od któregoś z lekarzy sceptyków słyszałam, że przy niektórych chorobach, takich jak np. migotanie przedsionków, istnieje ryzyko śmierci.Zapewne jest tych chorób dużo więcej, ale tu nie chodzi o zdrowie ludzi, tylko gigantyczne pieniądze i nieograniczoną władzę dla niektórych.

 13. Może te Mugole mają odejść w zaświaty, trzeba ich zostawić, przecież sami dobrowolnie wybierają swoją utylizację szczepiąc się.
  A przecież PIS-dzielskiemu Chabydłu o to chodzi, by wytruć Polaków, by POLIN dla nich otworzyć.

 14. Panie Orb, szczepionki „wektorują” wirusa, powodując powstawanie coraz groźniejszych wersji. Jest to tzw. ucieczka immunologiczna wirusa. Poza tym nie zapobiegają zakażeniu tylko zmniejszają objawy, dlatego zaszczepienie nieświadomie są nośnikami wirusa. Jakoś dziwnym trafem ilość nowych przypadków rośnie od początku szczepień, czy to może być przyczyna? To jest i tak wersja soft, bo może być znacznie gorzej.. np. premier podpisał podobno umowę z Astrą w Davos…

 15. nie rozumiem was, mysleliscie ze lek – preparat medyczny taki jak szczepionka jest 100% bezpieczny? kretyni. ok 0,2% ludzi po szczepienieach ma problemy medyczne, czasem powazne – lacznie ze smiercia. myslicie ze wstrzykiwanie sobie trucizn jest bezkarne? sklad szczepionki to czysta trucizna, dlatego ona dziala – pobudza uklad odpornosciowy. czasem pobudza za mocno, czasem ma skutki uboczne nie przewidziane przez tworcow.

 16. Jak paranoja, to paranoi ciąg dalszy: TYLKO JEDNA z wielu szczepionek anty-covid’owych na świecie jest niebezpieczna i nikogo nie dziwi, że taka jest TYLKO JEDNA szczepionka.

Comments are closed.