Prof. Ryszard Rutkowski będzie miał kłopoty? Został wezwany przed Naczelną Izbę Lekarską! Co o koronawirusie mówił niepokorny lekarz?

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Profesor doktor habilitowany Ryszard Rutkowski z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie miał postępowanie przed Naczelną Izbą Lekarską. Lekarz wymyka się koronawirusowej poprawności i prezentuje zdanie odmienne od tzw. mainstreamu.

Prof. Rutkowski wielokrotnie zadawał niewygodne pytania ws. ogłoszonej pandemii koronawirusa. Był autorem głośnego listu otwartego z pytaniami do ówczesnego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. List ten nigdy nie doczekał się odpowiedzi.

Od początku prof. Rutkowski wskazywał także, że przyłbice nie powstrzymują rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Rządowi eksperci do takich wniosków doszli dopiero po roku i wówczas zakazali przyłbic.

Prof. Rutkowski podobne zdanie, jak w kwestii przyłbic, ma o maseczkach bawełnianych.

Zadano sobie pytanie, m.in. w Iranie i Stanach Zjednoczonych i te publikacje są dostępne, jaka jest struktura maski, jaka jest wielkość wirusów i czy w związku z tym z punktu widzenia technicznego maska bawełniana, nie mówię o przyłbicy, bo to w ogóle jest absurd, może chronić przed wydostawaniem się wirusa na zewnątrz? – mówił lekarz w październiku 2020 roku, czyli wtedy, gdy rząd twierdził, że przyłbice chronią przed koronawirusem.

Wnioski są takie, że maska nie chroni. Maska, tak jak pan Pinkas (szef GiS – red.) powiedział może być symbolem. Ja twierdzę, że symbolem zniewolenia umysłowego, natomiast pan Pinkas twierdzi, że większej wrażliwości, natomiast trzeba zapytać: na co? – tłumaczył prof. Rutkowski.

Epidemia, którą ujmujemy w definicji epidemii, czy szerzej pandemii, jest wyolbrzymiona. Mamy do czynienia z chorobą, która zaistniała w wielu państwach, ale nie jest to choroba, która wiąże się ze śmiertelnością, jaka była – jeszcze dwa lata temu – podstawą uznawania danego schorzenia za pandemiczne. Problem jest w tej chwili bardziej medialny niż rzeczywisty – to inna z wypowiedzi prof. Rutkowskiego o ogłoszonej pandemii.

Za swoją postawę ws. koronawirusa prof. Rutkowski został wezwany przez Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej na „przesłuchanie w charakterze lekarza, którego dotyczy postępowanie w sprawie z zakresu odpowiedzialności zawodowej prowadzonej pod sygnaturą NRO-30/20”.

Chodzi o postanowienie z dnia 30 grudnia 2020 roku „o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w sprawie i sygnaturze NRO-30/20”. Izba wzywa lekarzy, którzy podpisali się pod jednym (lub więcej) z trzech wymienionych w piśmie listów. Padały tam niewygodne pytania ws. strategii podjętej w walce z koronawirusem oraz szczepionek.

Czytaj więcej: Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ściga niepokornych lekarzy? Dr Basiukiewicz ujawnił szczegóły

„W czasach gdy jeden błąd napędza kolejny i Polska przoduje w ilości niepotrzebnych zgonów Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej uznał za konieczne nękanie osób, które sprzeciwiają się temu podejściu” – skomentował sytuację dr Paweł Basiukiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROF. RUTKOWSKIM

37 KOMENTARZE

 1. Hitlerowcy wywozili profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego na zabicie, władza POPIS wykorzenia naukową kadrę medyczną z zawodu.

 2. Rozumie się aż nadto że tłamszenie wypowiedzi lekarzy, w istotny sposób wyrażających zdanie o pandemii i jej następstwach, potęgowanych poprzez bezmyślne decyzje – są piętnowane politycznie. Nielicznych mamy lekarzy z silnym kręgosłupem moralnym jak Prof. Rutkowski.

 3. Ehh, doigral sie. Sanhedryn lekarski mu nie wybaczy, podobnie jak sanhedryn policyjny uwiezil kolesia filmujacego pusty szpital i lekarzy bez maseczek. Ujawnianie prawdy to najwyzsza mozliwa zbrodnia. Ale spokojnie, nas jest wiecej, a komunizm zawsze rozbija sie o sciane ;)

  • Trudno o spokój, jeśli wiadomo, że wiele tysięcy ludzi nie doczeka lepszych czasów, z powodu braku dostępu do leczenia, niszczenia tyś. firm z których utrzymywały się całe rodziny i ich pracownicy, z powodu rozpadu normalnych stosunków społecznych i więźi.

   • Wystarczyło by sprywatyzować służbę zdrowia i jak by kasa przestała wpływać, szybko by zmienili zdanie, a tak siedzą i wypłatę biorą, to co mają narzekać?

   • Spokojnie, bo mamy zejsc na zawal z frustracji, ze nic nie mozemy. A mozemy bardzo wiele. Na pocztek mowic jak jest i jak bylo. Cwiczyc w domu, bo silownie zamkneli. Itp, itd. I zyc, utrzymywac przyjaznie i relacje, chociaz nam to chca obzydzic.

 4. Fałszywy lekarz Anthony Fauci próbuje teraz przypisać sobie zasługę za eksperymentalne zastrzyki terapii genowej dla koronawirusa Wuhan (Covid-19), które zostały faktycznie stworzone przez Donalda Trumpa w ramach Operacji Warp Speed ​​(OWS).

 5. Skandaliczne postępowanie. !!!!! Pan lekarz i pani magister sekretarka wzywają Profesora dr. nauk medycznych. Upoważniający sekretarkę wykazał się (lub wykazali się) pychą i brakiem kultury.

 6. „(…) jaka jest wielkość wirusów (…)”

  Panie doktorze Rutkowski.
  Czy pan oszalal?
  Jakich ‚wirusów’?
  To pan nie wie, ze nie ma zadnych wirusow? Zwlaszcza tych Corona!
  Widocznie niezbyt wnikliwie wsluchal sie szanowyn pan w slowa o wiele wybitniejszego medyka, pana Mikke.
  Wirusow nie ma bo ich nie widac a epidemie wymyslili lewacy i pismaki. To tak do panskiej wiadomosci. Opinia autorytetu.

  • A co się stało z poczciwą grypą?Chyba zniknęła?Tak wymyślono „pandemię”,aby tacy jak ty trzęśli gaciami.Pandemia,która zabiła na świecie jedną trzecią promila z 7800 milonów(niech im i tobie będzie,że zmarli na C19 mimo raka,cukrzycy otyłości i innych chorób np.płuc) w normalnych czasach byłaby niezauważona.

   • 100/100. ten cudak „trzęsie gaciami ” bo mu za to płacą. Zrobi wszystko co każą byleby kasa leciała i do milicyjnej emerytury coraz bliżej było. To Żałosny typ „spod ciemnej gwiazdy”.

   • Doprawdy?
    Pandemie wymyslono?
    To dlaczego pan Mikke nie tylko nosi maseczke ale i mowi nam ze ‚to akurat jest dobre’? Dlaczego dozownik z plynem dezynfekujacym rece zamontowal nawet w domu?
    Niezle jak na nieistniejacego wirusa nie?

  • Masz racje wirusy są a ten jest tak zjadliwy ze nic tylko wejść i zamknąć sie w szafie pancernej z kołdrą na głowie ,ratuj się to ostatni sposób i jedyna twoja nadzieja archer

 7. Marny konował, lekarzyna, będzie oceniał opinie prof. dr. hab. nauk medycznych. Jak za komuny, egzekutywa pop oceniała działania kierownictwa budowy.

 8. rozwiazać izby lekarskie – skąd one sie wzięły? o tym czy lekarzowi odebrac prawo do wykonywania zawodu powiniem orzekać sąd a nie jakaś zbieranina peerelowskich funkcjonariuszy

 9. CDC stwierdziła w swoim raporcie,że wirus nie został wyizolowany. A więc z naukowego punktu widzenia nie istnieje.To ,co nazywa się c19 , to wirtualny wirus stworzony komputerowo z 37 par zasad nie do końca wiadomego pochodzenia.Przyczyna jest prosta. Jeżeliby okazało się ,ze wyizolowany wirus jest stworzony sztucznie, oznaczałoby to ,że twórca może być bezpośrednio oskarżony o użycie broni biologicznej -ludobójstwo.

 10. Pyta po co to?
  Wdrażają globalny plan resetu. Maski i lockdowny to tresura. Po szczepieniach na CV19 ludzie będą masowo chorować i umierać.
  Zapaść gospodarczą, bankructwa, głód, zamordyzm, zakaz przemieszczania się i kupowania bez „paszportu zdrowia”, likwidacja gotówki, konfiskaty aktywów i własności prywatnej, uniwersalny podstawowy dochód uzależnionego od posłuszeństwa, obozy izolacyjne/ koncentracyjne dla wszystkich sprzeciwiających się oraz relokacja pozostałych.

 11. A wtedy przyjdze III Sargon i nie bedzie juz klamstwa na swiecie i nastanie znow zloty Wien.Kto to zrozumie,ten niech Ma nadzieje.

  • Rydzyk spieprzył na plebanię i nie zabiera głosu, kolegę Nycza mu zaszczepili teraz jest po małym wylewie. Zachciało mu się produktu z abordowanych płodów. Wyżsi biskupi orzekli że to moralne to się połasił, jak Hołownia na dyplomik.

 12. W naszym państwie z dykty i pażdzierza królują miernoty, pseudo autorytety opłacone przez konc. farm. i innych lobbystów. Prof.Rutkowskiemu nikt nie odbierze osiagnięć naukowych ani honoru.

 13. Czy jakaś firma w Polsce zacznie produkować papier toaletowy z wizerunkami naszych rządzących, polityków i doradców. Chętnie wytrę sobie majestatyczną część ciała wizerunkami tych „elyt polytycznych”.

 14. Panie Profesorze,
  będę w tym dniu protestować przed NIL przeciwko ich totalitarnym działaniom wobec Pana i innych w podobnej sytuacji.

Comments are closed.