Prof. Maksymowicz uderza w Ministra Zdrowia! „Niedzielski stwarza zagrożenie”

Wojciech Maksymowicz i Adam Niedzielski/Fot. PAP
Wojciech Maksymowicz i Adam Niedzielski/Fot. PAP

Prof. Wojciech Maksymowicz z Porozumienia wczoraj opuścił klub PiS. To efekt napięcia pomiędzy nim a Ministerstwem Zdrowia. Resort bada bowiem „nieanonimowe zawiadomienie”, według którego Maksymowicz i jeden z lekarzy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego mieli dopuszczać się rażących pod względem etycznym eksperymentów.

Polityk uważa, że jest to rezultat krytyki wystosowanej przez niego pod adresem ministra Adama Niedzielskiego i jego rzecznika Wojciecha Andrusiewicza.

Prof. Maksymowicz opuścił klub PiS po kontroli jaką wszczął resort zdrowia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W „anonimowym zawiadomieniu” wskazano na możliwość popełnienia przestępstwa m.in. przez Maksymowicza. Miał on uczestniczyć w rażących pod względem etycznym eksperymentach na płodach. Zdaniem profesora jest to atak polityczny, wymierzony w niego zwłaszcza po krytyce pod adresem Niedzielskiego.

– Dziwnie, że to się dzieje akurat w tym okresie, w którym wielokrotnie podkreślałem błędy i niedociągnięcia ministra Niedzielskiego, jego nieprofesjonalizm w kwestii walki z pandemią – zaznaczył Maksymowicz.

Jak twierdził, „kogoś poniosło” i próbowano go „zaatakować, bo pasowało w tej chwili zatkać mi usta albo próbować zastraszyć”. – Znam te metody sprzed wielu lat dodał.

Maksymowicz zapewniał, że żadnych eksperymentów na płodach nie prowadził. Stwierdził też, że minister zdrowia naruszył zaufanie do niego jako lekarza.

– Dokonał tego polityk, minister Niedzielski, który według mnie stwarza pewne zagrożenie, pełniąc swój obowiązek, nie rozpoznając ważnych spraw związanych z medycyną, zagrożeń epidemiologicznych, teraz widzimy też w naukach medycznych, ulegając pokusie atakowania środowiska medycznego – twierdził Maksymowicz.

Źródła: rp.pl/tvn24

10 KOMENTARZE

 1. Ale to nie minister złożył doniesienie , więc dlaczego atakujesz ministra , a nic nie mówisz o autorze zawiadomienia przecież jest znany z imienia i nazwiska .

 2. 14 kwietnia: FALA ŚMIERCI szczepionek teraz nie do powstrzymania… 122 miliony Amerykanów jest teraz zagrożonych niebezpiecznym eksperymentem medycznym, którego nie można cofnąć . Prawnicy mają pozwać WHO za „ wprowadzanie w błąd świata w związku z wybuchem COVID-19 ”
  Adwokat zajmujący się ochroną konsumentów, Reiner Fuellmich, mówi, że agencje „świadomie wprowadzały w błąd rządy na całym świecie”.

 3. Skoro znał ich metody od wielu lat to dlaczego tkwił w tym układzie??? Kolejny profesor bez moralnego kręgosłupa. Koryto się urywa więc drze mordę

  • to prawda co napisałeś, ale dobrze, że się w ogóle przebudził. Wielu Jego kolegów ciągle „śpi” zamiast działać

   • Nie przebudził się tylko strzela focha. Inni też nie obudzą się. . Korupcja i szantaż czyni cuda także w środowisku medycznym.

  • „Znam te metody sprzed wielu lat”, a nie „od lat”, ma na myśli, rzecz jasna, że takimi metodami posługiwali się w PRLu.

 4. Szumowski broniłby kolegi masona. Wojciech Maksymowicz: Ministrowie Religa czy Szumowski od razu potrafiliby rozpoznać w tym fałsz

Comments are closed.