„Macie na rękach krew dziesiątek tysięcy ludzi”. Witek to zabolało? Zaczęła przerywać wypowiedź o lockdownie [VIDEO]

Elżbieta Witek.
Elżbieta Witek. (Fot. PAP)

Podczas czwartkowej debaty w Sejmie poseł Konfederacji Jakub Kulesza zaczął mówić o lockdownie i przedstawiać niewygodne dla rządu wnioski. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaczęła mu przerywać.

Składam wniosek formalny o zmianę sposobu prowadzenia dyskusji. Chciałbym, by premier Mateusz Morawiecki pojawił się tu dzisiaj na mównicy i wytłumaczył się Polakom, dlaczego po raz kolejny przedłużony został ten bezprawny lockdown – zaczął Kulesza.

Odnosił się do ostatniej rządowej decyzji o przedłużeniu lockdownu. Przypomnijmy, że najostrzejsze z tegorocznych obostrzeń zostały wprowadzone 27 marca na dwa tygodnie. Tymczasem potrwają one co najmniej do 25 kwietnia. Z kolei najbardziej poszkodowane branże – jak gastronomiczna czy fitness – są zamknięte nieprzerwanie od końca października 2020 roku.

Jak widać, w dwutygodniowych lockdownach nałożonych przez rząd PiS najgorsze są pierwsze dwa lata. Prawda, panie premierze Morawiecki? Później to już pójdzie pewnie z górki. Od ponad roku dewastujecie nasze życie społeczno-gospodarcze, macie na rękach krew dziesiątek tysięcy ludzi, ponieważ cały system ochrony zdrowia skierowaliście tylko na COVID, jakby innych nie było – mówił Kulesza.

Następnie poseł Konfederacji przedstawił fragment filmu z amerykańskiego stanu Texas, gdzie areny sportowe wypełnione są publicznością.

A tak to wygląda, proszę bardzo, w Teksasie. Zobaczcie. Mniejszy poziom szczepień… – mówił Kulesza, ale w tym momencie przerwała mu Witek.

Marszałek uznała, że wypowiedź posła Konfederacji to nie „wniosek formalny”. Do końca czasu przeznaczonego dla Kuleszy, Witek non stop przerywała.

Całe wystąpienie dostępne na poniższym nagraniu.

23 KOMENTARZE

 1. Rząd zajmie się planem Sasina…….Skarb Państwa kupi od państwowych spółek energetycznych aktywa węglowe, kupi sam od siebie i zapłaci państwu podatek dochodowy od tego kupna , a spółki energetyczne zapłacą państwu podatek od wzbogacenia za sprzedaż aktywów a następnie odpiszą sobie od dochodu i będą miały ulgę podatkową , którą następnie zapłacą skarbowi państwa w formie dywidendy …którą to państwo opodatkuje …😂😂😂😂😂

 2. Prawda zawsze boli najwięcej. Tyle ludzi zmarło wszystkie normy przekroczone, tylko nikt z rządu czy reszty polityków, pytam jak to jest? Czym się leczą , bo większość była chora i wyzdrowiała, czy amantadyna?. Ci zwykli szarzy ludzie umierają i niema dla nich ratunku, dostęp do amantadyny to pomarzyć. Pani marszałek co prawda, to prawda i niema co się oburzać tylko zastanowić, dlaczego Polaków nie leczycie, pozamykane Przychodnie?

 3. Od lat 70tych w ksiazkach do medycyny jasno zapisno ze wszystkie proby szczepien na koronawirusy zawsze konczylo sie tak samo: 100% pomor jenostek bioracych udzial w eksperymencie. Barany, swinie, myszy i norki…. lacznie z proba placebo wszystkie ladowaly w rowie…..
  Wnioski dawno zapisano tylko chyba ludzkosc przestala czytac.

 4. Ta Witek to nawet wygląd ma takiej typowej UB-eckiej, zakompleksionej żmii. Zamiast tego krzyża powinna sobie przypiąć popiersie Lenina.

 5. Obecni POPiSowi włodarze folwarku, dawniej AWS, niszczą wszystko. I już się nawet z tym nie kryją. A reszta? Miska ryżu niewolnicy.

 6. Międzynarodowy Trybunał Karny dla Morawieckiego, Niedzielskiego, Dudy, posłów i wszystkich służb zaangażowanych biernie lub czynnie w spisek i zbrodnię szczepionkową.
  Ludobójstwo – oznacza którykolwiek z następujących czynów, dokonany z zamiarem zniszczenia w całości lub części grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej, takich jak:

 7. (a) zabójstwo członków grupy; (b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy; (c) rozmyślne stworzenie dla grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie jej całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego; (d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy;

Comments are closed.