Setki osób pod domem prezydenta Wałbrzycha. Protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom [VIDEO]

Wałbrzych - protest przeciwko obowiązkowym szczepieniom.
Protest pod domem prezydenta Wałbrzycha przeciwko obowiązkowym szczepieniom. (Fot. YouTube/Stelok/screen)

Grupa kilkuset osób protestowała w Wałbrzychu przeciwko obowiązkowym szczepieniom wprowadzonym w tym mieście. Na ich drodze stanęła policja.

Manifestacja rozpoczęła się około godziny 13 w centrum Wałbrzycha. Następnie manifestanci ruszyli pod dom prezydenta miasta, Romana Szełemeja.

Protestujących na trasie próbowała powstrzymać policja, lecz ich wysiłki spełzły na niczym. Gros manifestujących doszło pod posiadłość prezydenta.

Policjanci skierowali tam znacznie większe siły. Do żadnych ekscesów nie doszło. Protestujący sprzeciwiali się przede wszystkim segregacji sanitarnej, obowiązkowym szczepieniom, jak i restrykcjom wprowadzonym w imię walki z koronawirusem.

W międzyczasie część protestujących udała się na komisariat policji, gdzie złożyła wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Szełemeja.

Po decyzji o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień w Wałbrzychu i zmasowanej krytyce, prezydent Szełemej dosłownie uciekł przed opinią publiczną. Przestał zabierać głos, ukryto także jego konta w mediach społecznościowych.

Ustawa przegłosowana przez radnych Wałbrzycha pod koniec kwietnia badana jest teraz przez służby wojewody dolnośląskiego. Te mogą uchylić przepisy proponowane przez radnych Wałbrzycha.

OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA W WAŁBRZYCHU – CZYTAJ WIĘCEJ:

30 KOMENTARZE

 1. Jak są przechowywane szczepionki ! W TEMPERATURZE – 70 STOPNI ??? Co te szczepionki są warte !!!! Ktoś kogoś wali w głupa . Gdzie jest SANEPID ? Szczepienia w namiotach , jak bydło się ludzi szczepi preparatem ! Jedna wielka lipa !!!

 2. Ten Roman Szełeme (to polskie nazwisko, bo ja myślę, że obce) nie ma żadnego prawa wydawać takich nakazów. Powinien być wywieziony na taczce do śmietnika i do sądu za działanie na szkodę mieszkańców i wiele innych paragrafów też by się znalazło! Policja powinna chronić mieszkańców Wałbrzycha przed tym obcym oprychem Szełeme! Co to jest za kolejne bezprawie!?

 3. Kolejny Dą Prezidą z bańką w nosie. Ceny taczek pójdą w górę ! Zawód powroźnika też wróci do łask.

 4. Brawo. Brawo. Brawo.
  Tak wygladaja prawdziwe protesty.

  Jak polityk nie poczuje parcia bedzie mial gdzies ludzi.
  A tak pokojowo a jednak dosadnie pokazane ze polska jest przeciw.

  Brawo po raz kolejny!

 5. G. nie protesty. Wystarczy 10% uprawnionych do zwołania referendum w sprawie odwołania społecznego prezydenta miasta, ale ci ludzie, jak przedszkolaki tupią nóżką, a nie działają, chociaż mogą

  • Masz racje, ale protesty takze sa dobre aby informacje dotarly do nieuswiadomionych, a politycy czuli wiatrak nad glowa. Jak najbardziej referendum powinno byc zorganizowane.

 6. Brawo! W pełni popieram.Teraz referendum o odwołanie tego pożal się całego prezydenta i radnych, którzy taki idiotyzm przegłosowali

  • Oglądałam w necie sesję RM Wałbrzycha. Prezydent narzucił radnym zagłosowanie za przymusem szczepień. Trzech radnych było przeciw uchwale. Mam nadzieję, że jest to gniot prawny i będzie po sprawie, ale niesmak pozostanie.

 7. Ci ludzie dali się nabrać. Uchwała Rady Gminy nie ma tu żadnego znaczenia. Rada gminy może sobie nawet uchwalić, że od jutra wszyscy mają po Wałbrzychu chodzić w Durszlakach na głowie. I co, tez będziecie protestować? Taka uchwała nie ma mocy prawnej, bo tego rodzaju ograniczenia nie leżą w kompetencji władzy lokalnej. Amen.

 8. No cóż ogromna część Polaków to zwyczajne niedouczone kretyny, wierzące propagandzie medialnej i dające się łatwo sterować innym.Przykro mi to pisać o własnym narodzie, ale to niestety prawda. Deprawacja wszystkich sfer w tym społeczeństwie jest wielka. Jedni sprzedajne szuje, złodzieje, mordercy.Drudzy bezwolne, otumanione barany.

Comments are closed.