Jakie to jest żenujące. Morawiecki chce odkupić szczepionki, z których Dania zrezygnowała przez zakrzepy

Premier Mateusz Morawiecki i jego Narodowy Program Szczepień. Foto: PAP/nczas.com
Premier Mateusz Morawiecki i jego Narodowy Program Szczepień. Foto: PAP/nczas.com

Premier Mateusz Morawiecki napisał we wtorek list do premier Danii Mette Frederiksen, w którym złożył propozycję odkupienia niewykorzystanych przez Danię szczepionek firmy Johnson&Johnson przeciw COVID-19 – wynika z informacji portalu polsatnews.pl. Wczoraj informowaliśmy o tym, że Dania wyklucza ten preparat z programu szczepień w związku z przypadkami zakrzepów potencjalnie z nim związanych.

Polsat News miał dotrzeć do krótkiego listu premiera, datowanego na 4 maja. Szef rządu przypomina w nim, że jesteśmy w „kluczowym momencie walki z pandemią”, a Dania i Polska „od lat współpracują na szczeblu politycznym, gospodarczym, naukowym i kulturalnym”.

„Również trudny czas pandemii umocnił nasze więzi” – miał stwierdzić Morawiecki. Podkreślił przy tym, że „w Polsce ogromną wagę przykładamy do programu szczepień”.

Polsatnews.pl ustalił, że szef rządu złożył premier Danii propozycję odkupienia przez Polskę niewykorzystanych szczepionek firmy Johnson&Johnson.

„Polacy pozytywnie podchodzą do szczepień, a coraz więcej moich rodaków korzysta z ochrony, którą dają szczepionki. W ostatnich dniach odnotowałem informację, że Dania zdecydowała się wycofać wprowadzenie szczepionki Johnson&Johnson do obrotu na rodzimym rynku. Gdyby Dania zdecydowała się na odsprzedaż części swoich zapasów, Polska jest gotowa odkupić te szczepionki. Dla Polski i Polaków byłoby to coś więcej niż wzajemne korzystna transakcja. Oznaczałoby to gest solidarności wzmacniającej nasze partnerstwo” – brnął w propagandę Morawiecki.

Premier wyraził nadzieję, że jego propozycja spotka się z zainteresowaniem premier Danii. „Wierzę, że moja propozycja spotka się z Pani zainteresowaniem i już wkrótce nasze wspólne wysiłki pozwolą przezwyciężyć pandemię i jej skutki, a z tego trudnego czasu wyjdziemy wszyscy silniejsi i lepiej przygotowani na wyzwania przyszłości” – pisał w swoim stylu Morawiecki.

Jeszcze szybsze szprycowanie

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z polsatnews.pl ocenił, że „Polska od samego początku podejmuje działania na poziomie Unii Europejskiej dotyczące zwiększenia dostaw szczepionek”. – Jednocześnie szukamy innych możliwości, aby ten proces mógł być przyspieszony – dodał.

Zakrzepy a szczepionka

Dania poinformowała o wykluczeniu szczepionki J&J z programu szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej władze duńskie ogłosiły, że rezygnują ze stosowania szczepionki AstraZeneka.

Duńskie media donoszą, że wykluczenie preparatu Johnson&Johnson z programu szczepień jest powiązane z występowaniem zakrzepów połączonych z niską liczbą płytek krwi u niektórych zaszczepionych. Chodzi zwłaszcza o kobiety przed menopauzą. Wcześniej z podobnych powodów Dania zrezygnowała ze specyfiku AstraZeneca. Teraz te szczepionki chce odkupić od Danii rząd warszawski.

Mimo przypadków zakrzepów Europejska Agencja Leków (EMA) nie zmieniła swojej rekomendacji dla jednodawkowego preparatu J&J. Twierdzi bowiem, że korzyści przewyższają ryzyko. EMA zastrzegła jednak, że ulotka szczepionki powinna zostać uaktualniona o informację o możliwych efektach ubocznych. Podobnie postąpiła także amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) po tymczasowym wstrzymaniu szczepień z użyciem jednodawkowego preparatu.

Majowe szprycowanie

W Polsce szczepionka J&J jest wciąż stosowana. Co więcej, użyto jej masowo podczas „narodowego” szprycowania w majówkę. Chętni stali po nią w kolejce już od 3 nad ranem. Najwyraźniej u części Polaków rząd zdołał wygenerować, zapowiadane przez ówczesnego szefa GIS Jarosława Pinkasa, „emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę”.

Źródła: PAP/polsatnews.pl/nczas.com

31 KOMENTARZE

 1. Po prostu, skoro Polacy pozwalają się traktowac jak hołotę, to tak przez szubrawców są traktowani.

 2. Taki mam dylemat… Jest to żenujące czy z pełną premedytacją ludobójstwo?… Po prostu nie wiem. Czy pan Morawiecki pracuje w kraju Polaków na etacie zaopatrzeniowca? Jaki jest sens wmawiania ludziom, że przyjęcie preparatu w fazie testów jest dla nich dobroczynne, skoro artykuł wcześniej nawet sam prof. Gut twierdzi, że: „szczepionka nie chroni ani przed zakażeniem, ani przed zarażaniem innych”… Czy ludzie już nie myślą?

  • Nie myślą. Ludzie mają mózgi wyprane przez media. Oczywiście nie wszyscy. Ale jest ich wystarczająco dużo by reszcie zgotować piekło.

 3. o jakim wy piszecie zapotrzebowaniu w Polsce na chwilę obecną w pełni zaszczepiło się 7,5% co stanowi 0,75 osoby na 10 osób. A przypomnę, że szczepienia zaczęły się 27 grudnia czyli 129 dni temu Jak się zaszczepi maksymalnie 15% to będzie sukces.

  • Coś jest na rzeczy kolego, bo na własne oczy widziałem, jak w Niedzielę 2 Maja rano, gdy wyszedłem sobie na rower i widziałem kolejkę debili, którzy czekali na trutkę (była godzina 7:00), a gdy z zaciekawienia zapytałem osoby na przystanku MPK, to powiedzieli, że podobno czekają od 3 rano, a bydło mieli szprycować mutagenem dopiero o dziesiątej 😦
   Jechałem chyba ze dwa kilometry kręcąc głową z niedowierzaniem !!!!

   • Pozostałe kilometry, najwyraźniej z niedoładowanym w nocy akumulatorkiem, jechałeś „(po)ruta” kręcąc pedałami…
    Bo głowa nie służy ci do myślenia i pamiętania.

 4. Ja nikomu nie polecam żadnej szczepionki!!! To jest zwykły szfindel połączony z depopulacją ludzi na całym świecie :(

 5. Czyli jak ? Zbiorowe morderstwo, czy zbiorowe samobójstwo ? Czy też niepisana ugoda między rządem a Narodem ? „Czwórkami do Piekła będą szli, Polacy po szczepionkach chorzy”. Tak to jest ze znamieniem bestii. A kościoły wschodnich obrządków odmówiły wspierania szczepień z tego właśnie względu. Trzeba będzie pilnować, by rozmnażali się tylko nieszczepieni – inaczej populacji nie odbudujemy.

 6. to są chyba jaja, nie wierzę w ten list, to nie jest możliwe, a jeżeli to prawda to Mati chce upodlić i ośmieszyć Polaków, stąd można by wysnuć wniosek że nie jest jednym z nas

 7. Izraelski Komitet Ludowy (IPC), organ cywilny złożony z czołowych izraelskich ekspertów w dziedzinie zdrowia, opublikował swój kwietniowy raport dotyczący skutków ubocznych szczepionki Pfizer, wskazujący na uszkodzenie prawie każdego układu w ludzkim ciele . Jeśli ustalenia IPC są prawdziwe, to szczepionka Pfizer jest powiązana z większą liczbą zgonów w Izraelu niż AstraZeneca w całej Europie. Odkrycia są katastrofalne na każdym możliwym poziomie.

  • „Otrzymaliśmy 288 zgonów w okresie po szczepieniu (90% do 10 dni po szczepieniu), 64% z nich stanowili mężczyźni”. Niemieccy naukowcy odkryli dokładny dwuetapowy proces, w którym szczepionka AstraZeneca COVID-19 powoduje zakrzepy krwi u biorców. Opisują serię zdarzeń, które muszą zajść w organizmie, zanim szczepionki utworzą te duże skrzepy. Jeśli ustalenia IPC są prawdziwe, to szczepionka Pfizer jest powiązana z większą liczbą zgonów w Izraelu niż AstraZeneca w całej Europie.

   • Wszystkie te preparaty w fazie testów mają skutki uboczne. Ostatnim wymienionym w ulotce skutkiem ubocznym jest śmierć. Jest to nielegalny eksperyment medyczny zabroniony międzynarodowym prawem! Nasz 39 Art. Konstytucji RP, też na to nie pozwala. Sprawdź też „Kodeks Norymberski a szczepienia – świadoma i dobrowolna zgoda”

   • Najwyraźniej wszyscy udają iż przeważanie mężczyzn, jako ofiar szczepień, wynika z ich alkoholizowania się cżęściej od kobiet!

 8. Prawdopodobnie BIDON najbardziej znienawidzony fałszywy prezydent w historii Ameryki jest gotowy zrzucić 60 milionów śmiertelnych zastrzyków od AstraZeneca w Indiach po serii doniesień, że zastrzyki powodują poważne zakrzepy krwi.

 9. „Pandemia jest fałszywa. Został oparty na teście PCR, który był wysoce zawodny. To oznacza niebezpiecznie niedokładne… podanie fałszywie dodatnich danych, które niestety zostały uznane za główne kryteria diagnostyczne ”- powiedział dr Bhakdi , starszy redaktor magazynu New American , Alexowi Newmanowi w niedawnym wywiadzie. „Osoby, które nie są chore, są testowane za pomocą testu, który polega na kłamstwie przez większość czasu”.

 10. „Pandemia jest fałszywa. Został oparty na teście PCR, który był wysoce zawodny. To oznacza niebezpiecznie niedokładne… podanie fałszywie dodatnich danych, które niestety zostały uznane za główne kryteria diagnostyczne ”- powiedział dr Bhakdi , starszy redaktor magazynu New American , Alexowi Newmanowi w niedawnym wywiadzie. „Osoby, które nie są chore, są testowane za pomocą testu, który polega na kłamstwie przez większość czasu”.

 11. Polacy uratowali rodzinę Morawieckiego z holocaustu.

  Teraz premier Mateusz Morawiecki spłaca dług wdzięczności wobec narodu, który go uratował.
  Spłaca po swojemu.

 12. „Wierzę, że moja propozycja spotka się z Pani zainteresowaniem i już wkrótce nasze wspólne wysiłki pozwolą przezwyciężyć pandemię i jej skutki”
  Odpowiedź:
  Nie zamierzamy nikomu odsprzedawać preparatu który niesie ze sobą ryzyko nagłej śmierci.
  Został on wycofany właśnie z powodu nadmiernego ryzyka.
  Cała partia podejrzanego towaru zostanie zniszczona, nikt nie chce być współsprawcą nieszczęścia.
  To hipoteza, zobaczymy jak będzie.

 13. Stado baranów z syndromem samouwielbienia, powtarzacie te brednie i sami sobie przyklaskujecie.
  Nie szepcie się 👍głupota szybciej się wyeliminuje że społeczeństwa xD
  Nie ma covida? Mój brat walczy i życie w szpitalu, tak jak tysiące innych ludzi w tym kraju pełnym mądrali i internetowych „ekspertów”. On też nie wierzył. Teraz już wierzy. On przeżyje, choć kosztem ciężkich powikłań.

  A ty przeżyjesz kiedy zachorujesz?

  • Mnie się grypa przytrafiła podczas epidemii w 1970, miałem blisko 41 st.c przez 3 dni, leczyli mnie antybiotykami i madroxinem, który teraz uważany jest za truciznę. Ale przeżyłem i od tej pory nie choruję! Oczywiście poza rakiem płuc. Trafił mi się niby złośliwy ale przekupny i wciąż żyję.

   To wtedy ukułem bon mot – „co mnie nie zabije to mnie wzmocni”! Tak, to ja!

 14. Jakie to jest żenujące… że się kupuje ratujące życie szczepionki.
  Nic głupszego już w życiu nie przeczytacie, więc ceńcie tych pokurczów z NCzas

  • Preparaty genetyczne, nie sprawdzone, nazywasz szczepionką. I komu one uratują życie? Tym co już zmarli po szczepieniach i tym co jeszcze umrą, albo ciężko zachorują.— Tak, tak, moja siostra, mój brat, dobra znajoma ciężko choruje- tak piszą wszystkie sprzedajne trolle. A gdzie się podziała staruszka grypa? Czyżby ze strachu uciekła do ciepłych krajów? W minionych latach na powikłania pogrypowe zmarły 2 osoby z mojej rodziny. — Ale wtedy nikt nie robił paniki.

 15. A na sfinansowanie badań klinicznych polskiej szczepionki której prototyp opracowano na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu rząd nie znalazł pieniędzy.

 16. PiS już rozeznał, czy warto się liczyć z opinią mordowanych 'polaków' i doszedł do wniosku, że nie warto. Przecież karnie milczą!

  W związku z tym wstrzyknie im syf, który odrzucili Finowie, Norwedzy, Duńczycy, Portugalczycy i cały legion innych. I najśmieszniejsze; zapłacą za to ci zabici! Zupełnie jak za Stalina – na dołach z pomordowanymi AKowcami postawiono grobowce ich żydowskich oprawców.

  HOSANNA und SZALOM!

Comments are closed.