Gowin wyleci z rządu?! W PiS są wściekli i przygotowują taryfikator kar

wybory/Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Foto: PAP
Jarosław Gowin wkrótce może stracić posadę wicepremiera. Chce mu ją odebrać sam Jarosław Kaczyński.

Tarcia w obozie rządzącym nie ustępują. Kaczyński chce wykorzystać kryzys w Porozumieniu i pozbawić Gowina teki wicepremiera.

Jak donosi „Wprost”, wyrzucenie Gowina jest niemal pewne. Kwestią sporną pozostaje, kiedy to się stanie.

Część polityków PiS radzi, by wstrzymać się z tym ruchem do jesieni. Są jednak tacy, którzy przekonują Kaczyńskiego, by zrobił to jak najszybciej – jeszcze w czerwcu.

Polski Ład kością niezgody w obozie rządzącym 

Kolejną kością niezgody w koalicji rządzącej jest Polski Ład, który przyniesie dla wielu osób, w tym przedsiębiorców, czyli pracodawców, podwyżkę podatków. Gowin niektórym rozwiązaniom zaproponowanym przez PiS się sprzeciwia i nie podpisał się pod dokumentem.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie drastyczna podwyżka podatków. Gowin się wygadał

Poszedł do mediów i powiedział, że nie zgadza się z założeniami podatkowymi. Otoczenie premiera było wściekłe, że zamiast promować program, rozpoczęły się negocjacje z Gowinem. Morawiecki stracił niepotrzebnie na tłumaczeniu Jarkowi Polskiego Ładu 10-12 dni. Stracił też do niego zaufanie – mówi „Wprost” anonimowy informator wysoko postawiony w szeregach PiS.

Wierchuszka ma mieć ogromny żal do Gowina, że zaczął publicznie mówić o wątpliwościach. Uważają, że to przez niego Polski Ład nie został odebrany tak, jak zakładali. A zakładali, że zostanie przyjęty świetnie i partia szybko odbije się w sondażach.

Kary dla Gowina

To nie pierwszy raz, gdy Gowin publicznie sprzeciwia się pomysłom PiS. W partii mówią, że jeśli w najbliższym głosowaniu (15 czerwca) nad Rzecznikiem Praw Obywatelskich (PiS wystawił Lidię Staroń, a Gowin podpisał się pod poparciem dla Marcina Wiącka) prezes Porozumienia znów stanie okoniem, to przeleje się czara goryczy.

Jeśli Gowin zagłosuje za Wiąckiem, to spotka go kara. Odwołamy mu wicemarszałków sejmikowych – mówi polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

A to tylko jedna z łagodniejszych propozycji kar rozważanych przez PiS. Ostrzejsza zakłada zdymisjonowanie Gowina już w czerwcu. Nieoficjalnie mówi się także, że PiS szykuje wyjście awaryjne w postaci przedterminowych wyborów.

Wcześniejsze wybory 10 października? „Wiemy to z lokalnych struktur PiS i Nowogrodzkiej”

Źródło: Wprost/NCzas

5 KOMENTARZE

  1. Ponieważ oni tak świetnie pracują nie po to by było lepiej w Kraju, tylko by było lepiej w sondażach. Klawo jak cholera Jarek.

  2. „NOWY (bolszewicki) WAŁ” „PiS.DA+ MACH FREI”

    przynajmniej do najbliższej BożoBergii znanej też w biblii jako „WYTRACENIE ZAPRZEDAŃCÓW, ZDRAJCÓW, ŁGARZY i OBŁUDNIKÓW” :D

    Czyli jakieś 3/4 nazwożonych do Polski nowoUPolan i 666% jej elit… bo jak biblia mówi ZOSTANĄ tyko WIERZĄCY czyli LECHICI ;P

Comments are closed.