EURO 2020. Belgowie na kolanach przed Murzynami. Na trybunach rozległy się gwizdy [VIDEO]

Belgowie klęczą przed spotkaniem z Rosją podczas EURO 2020. / foto: Prt Sc TVP1
Wśród gwizdów rozpoczęli spotkanie z Rosjanami reprezentanci Belgii. To efekt tego, że zdecydowali się na klękanie przed meczem.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem ostatniego sobotniego spotkania EURO 2020 pomiędzy Belgią a Rosją na trybunach rozległy się gwizdy. Nie był to efekt kwestii sportowych, ale przyłączenia się Belgów do akcji politycznej.

Jedni na kolanach, drudzy wyprostowani

Kwestia klękania przed meczami budziła emocje już w trakcie ostatnich spotkań towarzyskich. Wygwizdani przez część własnych fanów zostali m.in. Anglicy, ale także Irlandczycy, którzy zostali wygwizdani przez Irlandzkich kibiców.

Przed Murzynami klękać nie będą. Orban TWARDO: „Węgrzy klęczą tylko w trzech sytuacjach” [VIDEO]

W trakcie meczu towarzyskiego z Chorwacją klękali także reprezentanci Belgii. Gest ten oczywiście jest wyrazem poparcia dla rasistowskiego ruchu BLM.

Belgowie już wówczas zapowiadali, iż podobnie zamierzają się zachowywać w trakcie turnieju EURO 2020. Teraz dotrzymali słowa i przed rozpoczęciem spotkania z Rosją padli na kolana przed Murzynami.

I tak media obiegły obrazki klęczących Belgów i stojących z godnością Rosjan, którzy w żaden sposób nie zamierzali przyłączać się do polit-poprawnej akcji. Zachowanie zawodników z kraju Beneluksu zostało przyjęte przez część kibiców gwizdami.

Pewne zwycięstwo Belgów

Samo spotkanie zgodnie z przewidywaniami było jednostronne. Belgowie, wymieniani nawet jako faworyci do zwycięstwa w całym turnieju, dość szybko objęli prowadzenie, które następnie podwyższali, ostatecznie zwyciężając 3:0.

Dwie bramki dla reprezentacji strzelił Romelu Lukaku, który wyprowadził drużynę na prowadzenie w 10. minucie spotkania, a także ustalił wynik spotkania w 88. minucie. W międzyczasie na 2:0 trafił T. Meunier.

Belgowie i Rosjanie mierzą się w grupie B z Danią oraz Finlandią. Po pierwszej serii gier po 3 punkty mają Belgia oraz Finlandia.

Dramat na EURO2020. Duńczyk Eriksen nagle padł na murawę. Reanimacja na boisku. NOWE INFORMACJE [VIDEO]

4 KOMENTARZE

  1. Ten zwyczaj pojawił się w USA bo zamiast stać podczas hymnu, murzyni na znak buntu zaczęli klękać. A tutaj klęczą przed gwizdkiem, murzyni też klęczą, przepraszają za niewolnictwo, bez sensu.

  2. Na trybunach gwizdy, ale na mecz przyszli, pieniądze wydali i legitymizują tę nędzę sportowo-ideologiczną swoja tam obecnością. To się nazywa motłoch.

  3. Ja robię tak nie oglądam meczu jak leżą plackiem przed czarnymi i tak powinni zrobić wszyscy którzy mają choć odrobinę honoru

  4. Dlaczego to w ogóle jes tolerowane? Czy ten gest w istocie nie jest rasistowski – poniżenie i upodlenie wobec jednej rasy?

Comments are closed.